Jump to content

Lemilica


w1zard

Preporučeni Komentari

Ma gde da kupujem lemilicu u Lidlu, ne pada mi na pamet. Uzimao sam neke sitnije alate, višestepene burgije koje su solidne, turpije, odbojnike za vrata, sečice, plastične kutije za sitne delove (to je stvarno bilo povoljno), baterijski usisivač i tako to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Nesic said:

Hahaha... mada čisto bacanje para pored Baku 936D koja je 2900 din :)

Gde je 2900?

Svugde gde sam gledao je 3500.

Pitam zbog druga kome je u Lidlu zapala za oko, a ja ne znam šta da mu kažem da li valja ili ne.

Držao sam je uživo i za te pare u ruci ne ostavlja loš utisak (jedino je dizajn jezivo ružan :D )
 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sam karakter radnje definise taskvu vrstu robe. Pojavi se kao prilika, i nije obaveza da se pojavi vise ikad. Pitanje garancije, na stranu, poenta je da bude po malo za svakoga, da jedan tip robe privuce kupce i da sansu nekoj drugoj robi, pa sta god se desilo...itd

Zasigurno nije za neku intenzivniju upotrebu i odradice neke jednostavne poslove, do nekog perioda.

Jos ako se uzme u obzir da najveci broj lemilica strada od udarca ili nezeljene sile, ne vidim sta bi se moglo previse zameriti toj spravi i uopste alatu u toj radnji.

Zadata temperatura varira kod svih, sa vecim ili manjim histerezisom, pa eventualno sitno pothladjivanje vlaznim sundjerom, ko koristi, treba se navici na svaki alat i prilagoditi onoj temperaturi lemljenja koja odgovara kalaju i kako je odrzavati

Profesionalci ce se ionako opremati na drugom mestu i po potrebi, ne slucajnim odabirom ili u prolazu, na akciji. 

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupi ovo https://www.jbctools.com/t245-a-general-purpose-handle-product-45.html i napravi sebi kontroler za nju, ja sam pizdio sa raznim kineskim lemilicama jer su sranje dok nisam napravio sebi sa t245. Malo su skuplji ulosci-vrhovi ali su ekstra, grejac je u samom vrhu, kao olovka u ruci, nezan mekani kabal, duvaljku ne koristim sve lemim sa t245 cak i smd 0405 , preporuka!

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, savan said:

Koliko ces se patiti sa tim jeftinim lemilicama toliko ces sa t245 da uzivas u lemljenju, za sve pare je dobra.

Slazem se. Ja godinama koristim Ersa i veoma sam zadovoljan. Hteo sam da kazem da je to druga kategorija. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Kuja said:

Gde je 2900?

Svugde gde sam gledao je 3500.

Pitam zbog druga kome je u Lidlu zapala za oko, a ja ne znam šta da mu kažem da li valja ili ne.

Držao sam je uživo i za te pare u ruci ne ostavlja loš utisak (jedino je dizajn jezivo ružan :D )
 

na KP: https://www.kupujemprodajem.com/elektronika-i-komponente/lemilice-i-oprema/nova-lemilica-baku-936d/oglas/79821102?filter_id=1508784733

Ja sam od njih pazario. Vrlo zadovoljan sa 936D. Bukvalno poklon.

Pazari i: https://www.kupujemprodajem.com/elektronika-i-komponente/lemilice-i-oprema/posuda-baku-bk-222-za-ciscenje-vrha-lemilice/oglas/80480848?filter_id=1509529658

 

Izmenjeno od Nesic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, NIXIE said:

Sad sam je gledao pre sat vremena. Ne dopadaju mi se vrhovi. Pošto su Quick lemilice, kvalitetnije su od BAKU izgleda, vrhovi naročito.

Nisam skapirao - Lidlova i nije nešto, ali je ipak kvalitetnija od BAKU, naročito su Lidl vrhovi bolji?

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je taj vrh bezveze, displej ne pokazuje stvarnu temperaturu, sunđer za brisanje vrha je smešan ko crtać, kao i ono postolje za odlaganje dok ga nabodeš iz tri puta. Jedino što je jeftino, pa kome ne treba puno može i da pazari. Gde se kupuju rezervni vrhovi nisam proveravao, to svakako treba proveriti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...