Jump to content

Lemilica


w1zard

Preporučeni Komentari

Pa i meni taj Voltage regulator ništa ne znači, ali kad sam je kupovao, a ima već možda i 4 godine, bile baš male razlike u ceni između klot duvaljke i ove 909-ke pa uzeo sve u kompletu, čak mi ni lemilica nije trebala, al reko uvek valja imat koju viška. Mislim da je onda sama duvaljka bila oko 5 iljada a ova kombinovana 7 iljada. A kažu nema inflacije :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Mikorist said:

u toj cenovnoj klasi bio ovo uzeo

 

KAo da poredis klasicni Bentli i modernisticku Tojotu. Weller nudu bazicki, elementarni i bitni, decenijama provereni kvalitet, koji moze da bude prevazidjen u nekim segmentima i detaljima, manje ili vise bitnim(najcesce nebitnim za rad), ali dizajn kutije je nesto najmanje bitno osim za fenseraj na stolu....

Nece niko napraviti jeftiniju od Welerke a da ima sve nivoe kvaliteta, i grejaca i vrhova(trajnost, stabilnost temperature), i nacina izrade drske...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, vladd reče

KAo da poredis klasicni Bentli i modernisticku Tojotu. Weller nudu bazicki, elementarni i bitni, decenijama provereni kvalitet, koji moze da bude prevazidjen u nekim segmentima i detaljima, manje ili vise bitnim(najcesce nebitnim za rad), ali dizajn kutije je nesto najmanje bitno osim za fenseraj na stolu....

Nece niko napraviti jeftiniju od Welerke a da ima sve nivoe kvaliteta, i grejaca i vrhova(trajnost, stabilnost temperature), i nacina izrade drske...

Imam ja Weller ali bez kontrole temperature. W61 - topi štampane pločice. prejaka je za ovo - ona je više za lemljenje trafoa i slično.

mada možda zavisi do vrha - na ovoj je kao šrafciger :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je elektricarska. Ne mozes satarom vrsiti operacije i pricati o hirurgiji, kada je mesarstvo adekvatna tehnika.

Regulacija sa merenjem temperature, ili magnastat...ostale za zice i oluke :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ipak seku specijalnim cleikom :) 

I dalje vazi poenta prenosa toplote. Kada imas asov vrh, ne mozes sitnim stvarima na stampi dobro i brzo predati preciznu kolicinu toplote, vec je verovatniji oversut i preteranost.

Ta lemilica ne samo kontaktom, ona i zracenjem greje pozicije i par cm udaljene.

To ces morati da pazis sa duvaljkom, okolne komponente, plastike, kondove i konektore...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, gluv_i_udaren said:

Nikada, zapamti, nikada nemoj nekog ko voli weller ubedjivati da ersa valja. I obrnuto. Postoje dve vrste ljudi na svetu - Weller people i Ersa people. Kao da okorelom alfisti pricas o passatu.

ja kad budem precednik, cu pobijem i jedne i druge

a i trece i cetvrte

ne bije boj svijetlo oruzje no srce u junaka

 

:Viannen_loungelizard:

 

e da, setio sm se - cu pobijem i windowsdzije i linuxase i osase

i androidase

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, vladd reče

da ima sve nivoe kvaliteta, i grejaca i vrhova(trajnost, stabilnost temperature), i nacina izrade drske...

brate - hobisti se snalaze. što bi dao 30K dinara za lemilicu koja će - manje - više da skuplja prašinu.

da 90% love zarađujem samo od lemljenja - naravno da bih kupio nešto dugotrajno i robusno.

ovako za te pare ceo Benč - od brata Si Đi :w00t:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, gluv_i_udaren said:

Weller people i Ersa people

Ne nego postoje ozbiljni profi i postoje fenseri...korisnici Wellera i OSTALI  :buehehe:

 

NAravno, salu na stranu, ali trajnost vrhova Welera nije dostignuta. Mozda je to nekome nebitno, ali odnos cena kvalitet je upravo tu najbolji...das 20DM i jos traje, marke nema dve decenije... :) 

Dok su ostali par evrica, i traju par meseci...to je ta novokomponovana menadzerska proizvodnja koja forsira jeftino, kvarljivo ali uz profit...

Weler je uplovio i u te vode, ali nije potonuo bas toliko, vrhovi su nesto jeftiniji, losije uradjeni, ali je ostatak lemilice pouzdan kao tenk...uradjena je "kao nekada"...od "debelog lima" a ne sarene plastike.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...