Jump to content

Lemilica


w1zard

Preporučeni Komentari

Pre jedno 15 godina kolega kupi na moj nagovor combo lemilicu i duvaljku "cuvenog kineskog proizvodjaca" - Kada. Dva meseca kasnije dodjem kod njega, Kada stoji na stolu a ispod nje gumirani sundjer u obliku Paje Patka i itison ispod radnog stola. Kaze covek, stavio itison jer mu je od vibracija spao telefon par puta sa stola... A nalepnica "REMOVE RED SCREW BEFORE USE!!!" i gorepomenuti red screw uredno stoje i dalje.

Sacekam da izadje iz kanca i odvrnem. Popijem kafu i odem. Sutra me zove i place od srece

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Mikorist said:

mada ima i ovo jbt

Lemilica QUICK Q936A

6.700,00 дин.

šta njoj fali ?

možda vrh nije Quick original 

unnamed.jpg

original Quick nije, to je 300%

sto ne znaci da nije dobra za te pare

no, nemam iskustvo sa istom tako da cootim

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, Mikorist said:

jbt. dobih uz lupu američki priključak  za AC na ispravljaču - ko ima adapter i gde na evropski ?

 

 

ček ček, pa šta tu ima da se napaja, Led-ovi ? baci neku sliku ispravljača, si siguran da nije FULL RANGE 110 - 220 V ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, Mikorist said:

kasno. uzeo puhalicu 

 

702L je... 9500...kasno sam je video . zapravo videh je kad mi stigla puhalica.

nema - sad će dve kutjetine da mi stoje na stolu umesto jedna :w00t:

A imaš i BAKU 909, tu sam ja uzo ima već godina, isto duvaljka i lemilica, a pride ima i kao regulisani napon do 15 V i merač napona, mada to nikada ne koristim. Ista je duvaljka ko na toj što si uzeo, a i lemilica je okej, ali slabo palim kutijetinu, obično arčim baš 936 koja mi stoji pored.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

THS40 je otprilike ko i dobra Fića,ne vidja se se cesto a i kad ga vidis ne prodaje se

Meni stoje na stolu ova BAKU kombinovana 909, pa onda BAKU 936, a pored treća je ISKRA THS 11, mislim da ima 60 vati. Kad treba da lemim neke deblje provodnike, više kondenzatora na gomilu il mi zapadne neki lošiji kalaj ili treba na brzinu da razlemim neke ploču a da mi nisu bitni delovi, odmah se pali Iskra :D Iskra ne lemi - Iskra VARI :thumbup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema nista bolje na benchu od jedne kulturne duvaljke i jedno 2-3 stanice sa razlicitim vrhovima
e sad, kome treba kada pa reballer pa sta ja sve ne znam jos**

**ja sam prosao godine sa dovoljnim vidom za to ........ eto vidis srece kad zivis u malom mestu pa i nemas trziste da se bavis najfinijim stvarima :Viannen_loungelizard: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Mentok said:

Meni stoje na stolu ova BAKU kombinovana 909, pa onda BAKU 936, a pored treća je ISKRA THS 11, mislim da ima 60 vati. Kad treba da lemim neke deblje provodnike, više kondenzatora na gomilu il mi zapadne neki lošiji kalaj ili treba na brzinu da razlemim neke ploču a da mi nisu bitni delovi, odmah se pali Iskra :D Iskra ne lemi - Iskra VARI :thumbup:

tacno cu morati da slikam moje Iskre, pozaboravljao sam oznake, pamtim samo watte

:) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

pre 12 minuta, Zen Mod reče

2-3 stanice sa razlicitim vrhovima

pa ne skapirao sam ja da je u tim kutijama sve isto - ovi bolji brendovi imaju samo bolju kontrolu elektronike unutra  nema da omane.

a vrh lemilice je sve - posle njega grejač - i kutija sa regulacijom je na zadnjem mestu - tu mogu da omanu sa temperaturom ili da je elektornika retardirana zbog uštede na delovima.

sve u svemu kod klonova  - sastavljanje je nekvalitetno -  hilzne nisu stegnute kako treba pa žica ispadne, lemovi nisu urađeni lepo pa se žica
otkači i slicno - jožičenje nekvalitetno - gori - šraf na lemilici je plastičan pa se odvali - mora da ga zalepiš kao Zen Moderator - vrhovi su Š klasa....boja uređaja kao Kineske uniforme - plava - žuta:w00t:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...