Jump to content

Lemilica


w1zard

Preporučeni Komentari

Uzmi bez displeja ako nema sa. Kao da ces dok radis da gledas u njega...

Ja ionako, da me pitas za temperaturu lemljenja moram da pogledam okvirno na potu gde je, inace se menja "naslepo" tokom rada i preko 40 stepeni, zavisno od velicine i vrha, i onoga sta se lemi i na koji nacin topi kalaj....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sada se cimaju telefonima ko ima a ko nema, rezervisu zalihe:dance4:...ako uopste ima sta...

Ja se vise i ne secam, osim Ifix-a, da li je bio ST elektronik, ili MG elektronik.....

Jedino sto znam da nemaju onaj pistolj za vakuumski odlemljivac, a nude ga po vecoj ceni nego cela Baku 936

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Preciznije da je na sluh stelovao lemilicu. :D 

On u merenju gresi 25-30%, ne ide to tako, bas toliko diletantski pa na Yutub gluposti. Bolje da puni mobilni u mikrotalasnoj.

Na kraju je verovatno uspeo da ima neka identicna pokazivanja, postigao je cilj, a koja je temperatura vrha, tesko da ce iko znati....koga i briga :) 

Sutra ce po forumima da deli savete sa "kojom temperaturom se najbolje lemi ":buehehe:

 

P.S>

Pasta za lemljenje, temp senzor recimo PT 1000 , minijaturan, zabljuckano sve na vrhu lemilice, pa onda ocitavanje...

Ovo sa sondicom uz instrument je pothladjeno, plus je ona na granici zivota...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, Mikorist reče

Postovanje. Nazalost, nemamo trenutno 936 Digital model, samo model bez ekrana 936.

Nista sad idem redom po spisku sa KP... 2 strana treca strana

Miko negde sam citao ( ovde ili preko ) da ovaj Baku bez displeja jeste bolji zbog kalibracije temperature.  Imam sa displejem i ne znam da li je kalibracija uopste moguca ( mislim da nije al ne znam sigurno ovako napamet ).

 

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kakva kalibracija, to se malo teze kalibrise.

Necu da komentarisem koliko je autor kalibracije prirodno neinteligentan, izveo je 301 zakljucak osim da je tup za taj deo fizike.

Senzor meri telo grejaca, preko metala vrha ide na samu zonu lemljenja vrha. Kada je vrh tanak, i po 40C opada od jezgra do vrha.

Deblji vrh ima manji pad temperature, zbog drugog odnosa mase i povrsine. Pa digitalno podesavanje temperature grejaca ne znaci da je ista temperatura na vrhu raznih vrhova, po masi....

Pride ko zna koji mu je senzor za instrument, i kako podnosi te visoke temperature.

Da je malo pglu, vidi se kako meri "vrh" koji se pothladjuje enormno...

Mislim ta zelja za tacnim brojkama je cudo kako istroluje coveka :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima, bitna ti je temperatura na duvaljki. Tu je to sto jeste i koliko si zeleo.

Poenta je inace u transferu toplote.

Kakav zelis, doziran, manji ili veci, brzi ili sporiji.

O tome ti pri lemljenju ponajvise govori kalaj i samo mesto lemljenja, kakva je potreba i kakav je kapacitet vrha za taj posao... koliko je otporan na pothladjivanje

Temperatura podesavanja je tu negde oko nekoliko plus minus 20-30C, osim za retke situacije pregrevanja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otprilike, mali pad standardna nozica, temperatura namestena na cifru 360, lemljenje ne traje duze od 2 sek sa manjim vrhom, sa lopaticom ispod sekunde. Veci pad tri sekunde, srednji vrh, asov vrh, manje od dve sekunde.

Ultratanki vrh, standardna nozica, moram da podignem temp za 20 stepeni, da bi lemljenje ostalo ispod par sekundi, posle svakog lema briskanje vrha, cekanje da se dogreje, pozicija novi kalaj...

KAlaji, zice, su 0,5 i 0,7, sto bolje i skuplje Fluitin, Multikor, Fluitin sa srebretom...to kad ne valja, samo nervoza i komplikacija, iskustvo ti samo kaze da se jos vise nerviras sto nisi uzeo dobar kalaj.. :)  

 

P.S>

Bitan je i oblik vrha, za namenu, i sto bolji prenos toplote na dve pozicije koje se greju, nozicu i pad, dve nozice...da se geometrija uklopi u zonu lema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...