Jump to content

Lemilica


w1zard

Preporučeni Komentari

Ma cena brije. :o Nego možda je na antexu manji spoljni prečnik od 5mm kao i što se vidi na crtežu samo na početku je 5.5 posle je uže.

Meni treba za grejač koji je tačno 5mm znači vrh bi trebao da ima unutrašnji bar 5.5mm, lemilica je praistorija ali dobro me služi, osim tih vrhova, pravio sam par od bakra ali brzo izgore i stalno mora da se turpija vrh jer ga tinol izbuši.

Tako da ako neko zna od čega bi moglo da pasuje....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Naruchio i dobio BAKU 936D :-) a dva dana pre dolaska BAKU-a, dobijem od ortaka staru WELLER-ovu lemilicu od 50W :-D....

Tako da sad imam dve :-D Postavicu slike WELLER-ove kasnije da pitam za vrhove, i njihovu nabavljivost(malo mi je neshto sumnjivo, nisam sasvim siguran u neke stvari)

BAKU za sada radi sasvim lepo, i gledam da nabavim neke dodatne vrhove, drugachijih oblika....

BTW hvala svima koji su dali savet :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Pozdrav svima, evo i moj prvi post na forumu. Procitao sam topic i u slicnoj sam dilemi kao i svi DIY pocetnici (spsolutni u mom slucaju). Da li je BAKU 936D i dalje najbolja opcija? Vidim da trenutno ima da se uzme za 27e. Da kupujem?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 years later...

Evo da osvežim temu. Poput Nea iz matriksa uzeh i ja crvenu pilulicu. I od juče sam ponosan vlasnik Antex lemilice 25 w. Sastavio sam svoj prvi kit iz Kelco bedž sa led diodam, radi(lep je osećaj kad nešto proradi:happy64:).

Bilo je dima na sve strane što od kalaja što od moje kože na prstima:D Probao sam i sa odlemljivanjem komponenata sa nekog starog napajanja, tu već malo teže ide. Neće baš sve da se topi, da li je u pitanju slaba temperatura ili to još nisam izučio. Deca beže po kući kriju stare igračke sa el. kolima da ih tata ne dovati da razlemljuje:wub: 

Evo i slika:

 

 

 

 

IMG_20190704_085859.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 3 nedelje kasnije...
  • 4 nedelje kasnije...

Dobro vece / noc

Imam Baku 936D lemilicu i idem sutra po jos vrhova.

Nego nesto mi se ne kupuju stalno vrhovi ( dugorocno ) pa razmisljam da uskoro uzmem Antex XS25 ili Ersa Multip 25.

Razlika u ceni je oko 2 crvene ali interesuje me i kvalitet zamenskih vrhova....

Neke preporuke imate li ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, krca44 said:

Dobro vece / noc

Imam Baku 936D lemilicu i idem sutra po jos vrhova.

Nego nesto mi se ne kupuju stalno vrhovi ( dugorocno ) pa razmisljam da uskoro uzmem Antex XS25 ili Ersa Multip 25.

Razlika u ceni je oko 2 crvene ali interesuje me i kvalitet zamenskih vrhova....

Neke preporuke imate li ?

 

nazovi Sprint u NS i trazi Peak vrhove za 936

ja se rodio sa tim ..... cena vrhova neznatno visa nego sto platis za smece koje ovde prodaju za Baku .....

Ersa jeste Ersa , ali ja sve radim sa dva komada 936D - na jednoj tanki , na drugoj nozasti vrh i ihaj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...