Jump to content

Najbolji Opamp u Zvucnoj ???


Mikorist

Preporučeni Komentari

E nije loše, nije loše :rofl: Čak bih se usudio reći da je veoma dobro, al kao što vam je poznato audiofilija je neizlečiva bolest :thumbsup: Tako da bih sad da prodajem kutije :rofl: i pravim ovo: http://www.visaton.com/en/bauvorschlaege/3_wege/casablanca_mkiv/index.htmlje** ga, bez 25 Hz ništa :blink: videćemo.... do tad FLAC, PRODIGY HIFI i VISATON rade posao

Prodacu ti ja Visaton koji svira 25hZ. to je onaj sto ga SuperFi i Zen pljuju. Sta ces ljubomorni ljudi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 100
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Prodacu ti ja Visaton koji svira 25hZ. to je onaj sto ga SuperFi i Zen pljuju. Sta ces ljubomorni ljudi.

Ne bih da kupujem, meni je draž da to napravim... :thumbsup: Inače, vredi li se upuštati u pravljenje tog čuda?Po meni najlakše je reći da su Vifa ili Scanspeak od 200 i kusur Eur po drajveru vrh zvučnici i rešiti se bede (tj. novca) :blink: Btw Ima jedna anegdota sa mog faksa kad je lik upormo skoro svakog časa pitao profesora :"profesore, profesore koji je traktor bolji: IMT ili JOHN DEERE?"Ovaj se ubio objašnjavajući mu...:rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E nije loše, nije loše :rofl:

Čak bih se usudio reći da je veoma dobro, al kao što vam je poznato audiofilija je neizlečiva bolest :thumbsup:

Tako da bih sad da prodajem kutije :rofl: i pravim ovo:

http://www.visaton.c...mkiv/index.html

je** ga, bez 25 Hz ništa :)

videćemo.... do tad FLAC, PRODIGY HIFI i VISATON rade posao

Jako dobro zvuci "Techno"(i ostale podvrste-stavljam pod navodnike Techno posto je sirok pojam) na toj karti - no ja slusam i ostale vrste muzike - bolje reci mnogo vrsta muzike...

Najbolje sto se tice te vrste zvuka na cemu sam slusao su MartinLogan kutije - neko ce reci i ostalo se cuje najbolje na tome...

Heheheh... :blink:

Mislim da "Techno" nije mnogo zahtevan zvucno za vecinu kutija pa se ne bih razbacivao sa parama kada bih samo to slusao....

To je moj savet ...mozda gresim...

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jako dobro zvuci "Techno"(i ostale podvrste-stavljam pod navodnike Techno posto je sirok pojam) na toj karti - no ja slusam i ostale vrste muzike - bolje reci mnogo vrsta muzike...

Najbolje sto se tice te vrste zvuka na cemu sam slusao su MartinLogan kutije - neko ce reci i ostalo se cuje najbolje na tome...

Heheheh... :thumbsup:

Mislim da "Techno" nije mnogo zahtevan zvucno za vecinu kutija pa se ne bih razbacivao sa parama kada bih samo to slusao....

To je moj savet ...mozda gresim...

:rofl:

Ma nisam ja zaluđenik za tehno, daleko od toga... :rofl:

Jednostavno volim dubok bas... Znam da je 25 Hz naduvano i da je jako teško to postići u dovoljnom spl-u a još pogotovo u maloj sobi...

Videću kad da prodam ove moje zvučnike koja će biti cifra sa kojom raspolažem pa ćemo na tu temu :blink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nisam ja zaluđenik za tehno, daleko od toga... :rofl: Jednostavno volim dubok bas... Znam da je 25 Hz naduvano i da je jako teško to postići u dovoljnom spl-u a još pogotovo u maloj sobi...Videću kad da prodam ove moje zvučnike koja će biti cifra sa kojom raspolažem pa ćemo na tu temu :thumbsup:

I ja volim dubok bas... :rofl: Najdublji bas ne moze se cuti preko zvucnika - to je moje misljenje isto - jedino preko slusalica...Zato ih ne skidam sa glave - ali su jako dobre - da se ogluvi jako brzo...Neko ne bi menjao zvucnike za sluske a neko ne bi sluske za zvucnike - ima nas raznih....Recimo moji drugari odavde:http://www.head-fi.org/forums/blogs/lff/209-using-your-head.htmlNo ja volim i jedno i drugo - no nista ne svira kao High-End sluske....Zato i zvuci tako nestvarno kad se stave jako dobre na glavu... :blink::)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Uspeo sam :to_become_senile: Dakle jedno napajanje sa 2x4700uF/16V ide na hard disk a drugo na ostatak...Naravno ni hard disk ni odvojeno napajanje ne dodiruju kuciste gde je zvucna...Nikakav sum se necuje vise - zero - 0 - nula sum...Extra :sarcastic_hand:

Pozdrav, hteo sam da te pitam šta preporučuješ kao lek za uklanjanje šuma u PC-u? Odvojena napajanja ili da probam prvo sa kondovima... Imam 2 harda...PozP.S.Inače Prodigy mi super radi posao, malo sam sredio skretnicu na zvučnicima i zadovoljan sam...I još sam primetio da od sveg loosless-a monkey ape zvuči najbolje, šta ti kažeš na to?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav, hteo sam da te pitam šta preporučuješ kao lek za uklanjanje šuma u PC-u? Odvojena napajanja ili da probam prvo sa kondovima... Imam 2 harda...PozP.S.Inače Prodigy mi super radi posao, malo sam sredio skretnicu na zvučnicima i zadovoljan sam...I još sam primetio da od sveg loosless-a monkey ape zvuči najbolje, šta ti kažeš na to?

sa malim zakasnjrnjem :to_become_senile:uvek ce biti sum neki ili nesto sto smeta ali kad do daske pojacas i kadslusas kao ja preko sluski...ovako neces da cujes razliku - kazem ja sam stavio veliki kapacitetali se sad plasim da mi ne izgori maticna ploca posto vodovi na njoj nisu predvidjeni za takonesto..:sarcastic_hand:Ma najbolje se cuje , mada je mala razlika :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 years later...

Molimo bih pomoc. U posedu sa Prodgy 7.1 HiFi tj Audiotrak. Imam problem, neko je skinuo 2 ompampa zadnji i predzanji. Informacija mi treba da li su svih 6 isti? Slucajno primetih da nemam visko kako treba,tj po mei ih nema skoro uopste

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U spoju su nozice 8 znaci dvostruki?

Evo slike koji fale. 

Da li mozda zbog njih nema dobre visoke ili zbog drajvera za Win7 64? Nisam imao kartu te nemogu da ocenim. Prosla Asus Xonar d2x je imala zvuk odlican ovo...malo razocaravajuce.

post-1624-0-90510800-1392473931_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slucajno se bavim servisom racunara. Jedan od razloga zasto je ta ploca dobra sa zvukom je mozda

GIGABYTE motherboards are the world’s first to feature an onboard operational amplifier (OP-AMP), allowing users to physically switch out and try different OP-AMPs which offer distinct and nuanced properties that make the audio clearer, punchier and more life-like. Additional OP-AMPs can be purchased separately to further expand audio capabilities.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala stavicu iste. Nisam samo siguran za te visoke tonove sta moze da bude problem?

OPA2134 su kod mene i veci elektroliti.  pogledaj prvu stranu ovog topica.ako menjas elektrolite ne preteruj sa velicinom kapaciteta. meni sjajno tako svira. ima i boljih kartica. imam i ESI MAYA 44 jos u kolekciji.no "snajperka" svira bolje :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slucajno se bavim servisom racunara. Jedan od razloga zasto je ta ploca dobra sa zvukom je mozda

GIGABYTE motherboards are the world’s first to feature an onboard operational amplifier (OP-AMP), allowing users to physically switch out and try different OP-AMPs which offer distinct and nuanced properties that make the audio clearer, punchier and more life-like. Additional OP-AMPs can be purchased separately to further expand audio capabilities.

ubacio sam OPA2134 na snajperku

+

 

Audio Noise Guard

To help protect and insulate the the Realtek ALC898 audio processor and onboard amplifiers from electrostatic interference (ESD), the GIGABYTE G1.Sniper A88X motherboard features an audio noise guard that essentially separates the board’s sensitive analog audio components from potential ESD pollution at the PCB level. LED trace path lighting illuminates to show the separation of the PCB layers.

 

+ i ima Nichicon Gold elektrolite fabricke + odvojen USB DAC-UP port (prikljucak za odvojeno napajanje)

 

Postavljena slika

to nema nijedna kartica koju ja imam :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OPA2134 su kod mene i veci elektroliti.  pogledaj prvu stranu ovog topica.ako menjas elektrolite ne preteruj sa velicinom kapaciteta. meni sjajno tako svira. ima i boljih kartica. imam i ESI MAYA 44 jos u kolekciji.no "snajperka" svira bolje :oke:

Elektrolite sam stavio 3300mf ali nisam video da je neko skinuo ova 2 opampa. Nisam zagledao ali vraticu. Jednostavno nije mi jasno to sa visokim tonovima,niske ima toliko prirodne da nisam dugo cuo to.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam u moju Audigy 0570 stavio LT1364, bez ikakvih drugiih prepravki i razlika je vise nego ocigledna, stari 4556 ne moze ni da pridje sadasnjem zvuku. Inace ovaj cfb opamp je jedan od najboljih koje sam imao priliku da cujem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...