Jump to content

Najbolji Opamp u Zvucnoj ???


Mikorist

Preporučeni Komentari

Uspeo sam :msn-rofl: Dakle jedno napajanje sa 2x4700uF/16V ide na hard disk a drugo na ostatak...Naravno ni hard disk ni odvojeno napajanje ne dodiruju kuciste gde je zvucna...Nikakav sum se necuje vise - zero - 0 - nula sum...Extra ;)

sve to mozes u isto kuciste - svejedno to preko masa napajanja ima spoj ;ako ne verujes - proveri instranumentom ;) bitno je da odvojis +5/+12 harda od +5/+12 muuuzicke , sto si ovako i ucinio
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • Odgovora 100
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sto se tice napajanja za Komp mislim da cu da napravim jedno DIY - High End -vec u glavi imam projekat :moil: A sto se tice karte iz prvog posta proslo je jedno 150h neprekidnog slusanja (od zadnjeg lema)inace su na kartici sad 2x10.000uF <_< - tako da se usvirava neprekidno - mislim da ovako sad bolje svira od bilo kog M-Audia , Emu-a, Juli@-e, svih kartica koje sam slusao direktno - na sluskama -pa cak i svih CD-playera koje sam cuo do sada / mozda preterujem - da bilo koji DAC ili CD player na svetu ne mogu da pariraju PCI kartici - ali radicemo uporedne testove - naravno kad napravim napajanje od 500w (sa torusom) sa jedno 2 x 100.000uF za komp.Primetio sam da ova karta sve bolje svira sto ima vise 1.000-a uF vezanih na napajanju za hard....Mislim da mi ne treba nista vise kao izvor zvuka.... :idea: Kartica kako sad izgleda (na Mlavinoj kutiji :moil: )post-1-1243751687_thumb.jpgU kucistu:post-1-1243751704_thumb.jpg :moil:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 4 nedelje kasnije...

Covek mi je postavio pitanje u vezi ovoga preko maila a ja mu ovde odgovaram:

1.

Ovaj kondeztor je odlican izbor ako mozes da ga nabavis:

http://uk.farnell.co...-16v/dp/8813175

samo napred :rolleyes:

2.

post-1-12471589300644_thumb.jpg

Ako se dobro secam ovaj prvi je master stereo izlaz ;)

Dakle dovoljno je samo jedan da se zameni ako se samo stereo slusa....

3.

opa2134 mozes ovde naci:

http://www.silken.co.rs/index.php

komad je €4,20 no ja sam ih sve zamenio - iako slusam samo stereo isto... ;)

Napisi molim te kako posle ovog zahvata ova sprava tebi svira... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Doduse zaboravio sam da kazem da su meni sad na karti 2 x 33.000 mF Panasonic.....

:rolleyes: nisi ti sasvim svoj ........ reprezentativni clan DiYA ........ ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hoću naravno.... Meni je i sad ovako fabrički boooolje od starog X-fi musica (sa 4562).... videćemo još nakon malog tuninga :rolleyes:

Sad kad bolje pogledam jedino me plasi kod onih kondova debljina nogica - kod mene su bile tanje a duze nogice ;) Mozda ce morati malo rupe da se prosiruju no videces ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Doduse zaboravio sam da kazem da su meni sad na karti 2 x 33.000 mF Panasonic :rolleyes: slikacu da vidite kako sam izveo... ;) Suma - bruma - nema ni ujednom obliku ;) Visoki su svilenasti - bas precizan odsecan a dubok - ma bruka...

EVO SLIKA OVDE:http://www.diyaudio.rs/index.php/topic/118-babelfish-j/page__view__findpost__p__6131
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas mi je drago sto je bio samo plavi ekran :heh: ....Sad zavisi i preko cega slusas karticu - no stvarno je dobra tako odradjena :tongue10: ....Lepo da ima josh neko sem mene da uziva u ovome :lol: Slike obavezno :D;)

Evo i slika kao sto sam obecao...Sistem je Sima Pointe MKII i Visaton kutije rucne izrade....

post-152-124818387583_thumb.jpg

post-152-124818390225_thumb.jpg

post-152-124818393284_thumb.jpg

post-152-124818395342_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako ti sad zvuci ???

E nije loše, nije loše :rofl:Čak bih se usudio reći da je veoma dobro, al kao što vam je poznato audiofilija je neizlečiva bolest :thumbsup:Tako da bih sad da prodajem kutije :rofl: i pravim ovo: http://www.visaton.com/en/bauvorschlaege/3_wege/casablanca_mkiv/index.htmlje** ga, bez 25 Hz ništa :blink: videćemo.... do tad FLAC, PRODIGY HIFI i VISATON rade posao
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...