Jump to content

Najbolji Opamp u Zvucnoj ???


Mikorist

Preporučeni Komentari

Još ako se može podešavati latency, stavi na najmanje dok još ne čuješ krckanje pa onda malo povećaj od te vrijednosti.

 

Dobro napisani ASIO za pojedinačnu karticu je zakon, ali je vrlo malo takvih proizvoda. Onda je bolje uzeti Wasapi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 100
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Instalirao sam drivere koji su na ESI sajtu. Latencije su koju su po instalaciji 256 mislim. AIMP koristim i ja i WASPI sam probao. Zanimljivo je da npr ako ukljucim neku igru(jedino igram World of tanks) to je uzas :).

Instalacijom drajvera dobio sam kontrol panel 1.16. Nisu neki zvucnici ali su sa Xonarom D2X imali lep zvuk. Altek 321 2.1 sistem. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja koristim digitalni izlaz iz Xonar DS pa preko optičkog kabela na eksterni DAC. Driver je posebno pisani UNi Xonar ASIO i to radi kao čisti HI-END. DAC/pretpojačalo je Rotel RSP 1098.

Dakle moguće da ti je taj Xonar DX čak i bolja kartica po pitanju kvalitete zvuka od ove nove.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja jedino mogu da kažem da sam neopisivo sretan što na matičnoj imam integrisanu zvučnu i uopšte me ne zanima kako svira jer imam i gramofon i solidan CD plejer (pritom je PC dovoljno daleko od audio opreme da ne bih kojim slučajem upao u napast da pokušam da ih međusobno povežem... ) :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@stein 

Ovo sam i ja tvrdio dok nisam probao kombinaciju xbmc+ pozamasna kolekcija lossless mjuze kontrolisana putem android telefona. Uz besprekoran komfor daljinske kontrole i solidnu zvucnu nema vece srece (tj. ima bolja zvucna :buehehe: ). Isto sam tvrdio i za gramofon,magnetofon, cd plejer da nema vece srece sto se ne bakcem sa plocama, trakama, preamp, glava... i sve sam nabavio i jos uvek koristim. Da ne duzim dalje imam jedno pitanjce:

Trenutno imam Zvucnu Creative X-Fi xtreme audio koja se dobija uz MSi plocu K9n2 diamond, pa posto imam jedan 2134pa da li ga je moguce uglaviti/zameniti i Kako?

Evo i malo slicica sa neta. Slike su lose rezolucije ali cisto da se vidi model.

 

post-299-0-32053300-1392850749_thumb.jpg

post-299-0-33822200-1392850765_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 OT:

 

@stein 

Ovo sam i ja tvrdio dok nisam probao kombinaciju xbmc+ pozamasna kolekcija lossless mjuze kontrolisana putem android telefona. Uz besprekoran komfor daljinske kontrole i solidnu zvucnu nema vece srece (tj. ima bolja zvucna :buehehe: ). Isto sam tvrdio i za gramofon,magnetofon, cd plejer da nema vece srece sto se ne bakcem sa plocama, trakama, preamp, glava... i sve sam nabavio i jos uvek koristim.

 

Ja sam taj put načinio pa opet ispočetka... O ukusima dakako nema smisla. Ja sam što zbog vida, što zbog sluha, što zbog činjenice da mi je PC radna mašina (tj platu i džeparac zarađujem buljeći u ekran) a istovremeno znajući da bih bacio bogatstvo kroz prozore (windows) kad bih krenuo da filozofiram oko "savršenog music player" kompa, na vreme odustao od još jednog odustanka od "prevaziđenih" metoda slušanja muzike... A i mnogo mi prija (tj sujeti mi) kad nam u goste dođe neko s drugog kraja sveta pa ga supruga, sva važna dovede u potkrovlje i pokaže mu mjuzoar a gosti ne znaju da li da sednu ili da nastave da bulje s nevericom u tanke zvučnike i gramofon i ostalo... Pa onda još na sve poklopi s konstatacijom da sam ovo skoro sve ja pravio... Ah, kako sam onda "sav važan"... Mislim da ću još malo sačekati oko dodavanja kompa u sistem... Pre toga ću veoma verovatno morati da rasprodam veći deo kabastih uređaja - kad se ćera preseli upstairs a mene izbace iz audiotorijuma u sobicu koja je za sada ćerina...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OPA 2134PA je DIP8 verzija i ne vidim pametnog načina kako ga zalemiti. Tebi treba OPA2134UA koji je SOIC8 verzija, a zalemiti je može onaj tko to zna, ne baš početnik u lemljenju.

 

Svakako prije svega provjeriti kompatibilnost OPA2134 (jednostruki/dvostruki/raspored nožica)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Instalirao sam drivere koji su na ESI sajtu. Latencije su koju su po instalaciji 256 mislim. AIMP koristim i ja i WASPI sam probao. Zanimljivo je da npr ako ukljucim neku igru(jedino igram World of tanks) to je uzas :).

Instalacijom drajvera dobio sam kontrol panel 1.16. Nisu neki zvucnici ali su sa Xonarom D2X imali lep zvuk. Altek 321 2.1 sistem. 

Ako je u pitanju Juli@ onda su 1.16 diveri u redu. Imam tu karticu i radi mi OK sa tim drajverima.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein svaka ti na mestu . Nisam se ja dzaba zarekao da ce soltanusi kad tad biti " My precious".  Kada pustis u pogon svoju vrtilicu a soltanusi se rascvrkucu u mjuzoaru domacinu verujem srce poskoci do plafona. Trebao bi samo jos koji klip sistema baciti da me zelja za soltanusima mine.

Za PC kao ravnopravnu komponentu sistema nikad ne reci nikad  :wink3:

Znaci slaba vajda od majstorisanja  sto se zvucne i op ampa tice. Kada nabavim ozbiljnije parce hardvera javicu se sa pitanjima i majstorijama. 

Hvala zbotic na odgovoru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...