Jump to content

Mogami w3082 speaker cable


zika

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Žile, vidim, odabrao si zanimljiv način da oblikuješ zvučnu karakteristiku zvučnika... Malo smanjenjem odziva na frekvencijama nižim od 100Hz-a i zavrtanjem faze iznad 10KHz-a. Ljukavooo... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Žile, vidim, odabrao si zanimljiv način da oblikuješ zvučnu karakteristiku zvučnika... Malo smanjenjem odziva na frekvencijama nižim od 100Hz-a i zavrtanjem faze iznad 10KHz-a. Ljukavooo... :)

Mislim da sam razumeo šta želiš da mi kažeš... Da li za (mnoge) druge cable-ove znamo te osobine?Ako ništa drugo, pošto ni ne verujem da će se sakupiti zainteresovanih za 100m, nater'o sam Te da, malo, računaš...A Ti si mene nater'o da otvorim knjige i da se prisetim kako bi to moglo da se računa... Videćemo, ako se zamorim, možda mi za koji dan i uspe u pokušajima prisećanja... Malo the theory of functions of a complex variable, nikada, nije na odmet...'Ajde, kad si, već, pri olovci i papiru, obračunaj to i za UTP...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da sam razumeo šta želiš da mi kažeš... Da li za (mnoge) druge cable-ove znamo te osobine?Ako ništa drugo, pošto ni ne verujem da će se sakupiti zainteresovanih za 100m, nater'o sam Te da, malo, računaš...A Ti si mene nater'o da otvorim knjige i da se prisetim kako bi to moglo da se računa... Videćemo, ako se zamorim, možda mi za koji dan i uspe u pokušajima prisećanja... Malo the theory of functions of a complex variable, nikada, nije na odmet...'Ajde, kad si, već, pri olovci i papiru, obračunaj to i za UTP...

UTP nije za moje zvučnike. Ja sam to samo iščitao sa grafikona koje daju jer je reč o studijskoj opremi, tamo je to važno. Na 5 metara... ček... (škrab, škrab, škrab...)Par radijana faznog pomaka od 10KHz i malo (u ovom slučaju jako malo) roll off-a na 100Hza neće niko čuti, čak ni neko sa zdravim, mladalačkim, a izvežbanim sluhom...Moram malo da ti drmam kavez... Poznato ti od negde? :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

UTP nije za moje zvučnike. Ja sam to samo iščitao sa grafikona koje daju jer je reč o studijskoj opremi, tamo je to važno. Na 5 metara... ček... (škrab, škrab, škrab...)Par radijana faznog pomaka od 10KHz i malo (u ovom slučaju jako malo) roll off-a na 100Hza neće niko čuti, čak ni neko sa zdravim, mladalačkim, a izvežbanim sluhom...Moram malo da ti drmam kavez... Poznato ti od negde? :buehehe:

Ma, dok bacaš kikiriki i banane kroz šipke, ja sam OK...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih uzimao nesto vecu metrazu. Treba mi stereo komplet od otprilike 5m. Znaci, ako je ova ponuda za po jednu zilu onda meni treba 4 x 5m = 20m ... plus/minus koji decimetar.

Medjutim, hteo bih da pitam nesto: cuo sam da Sinisa Rankov - Sinevoice rabi njihove kablove u svojim instalacijama, pa mozda neko od vas ima iskustva sa nabavkom preko njega. Drugo, vidim na sajtu zemunske firme koja prodaje Mogami da nude interkonekte od pola i jedan metar. Kakva su vam iskustva?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih uzimao nesto vecu metrazu. Treba mi stereo komplet od otprilike 5m. Znaci, ako je ova ponuda za po jednu zilu onda meni treba 4 x 5m = 20m ... plus/minus koji decimetar.

Medjutim, hteo bih da pitam nesto: cuo sam da Sinisa Rankov - Sinevoice rabi njihove kablove u svojim instalacijama, pa mozda neko od vas ima iskustva sa nabavkom preko njega. Drugo, vidim na sajtu zemunske firme koja prodaje Mogami da nude interkonekte od pola i jedan metar. Kakva su vam iskustva?

„Ponuda“ je za Postavljena slika te nije jednožilni...

Ako neko ima contact sa gospodinom Rankovim, odlično. Tender... Ja sam počeo da se dopisujem sa Alcpro oko zvučničkog cable-a u jesen 2009... Pre neki dan sam, malo, požurio odgovor...

IC-a što se tiče (2459, ako se ne varam), ja sam se total-no IC Mogami-zovao, upravo, iz Alcpro-a, nema petnaestak dana...

Neutral-no, no detail loss, zadovoljan, veoma... No, valja napomenuti, nisam vlasnik skupocenih IC-a, Kanibal, low to middle end... Ponešto serbra i to je to... Al' sada je sve Mogami...

Ima o Mogami-ju nekoliko thread-ova na HiFiles... Kuja, začetnik te idea je ovde...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Cena u dolarima je po jednoj stopi (0,3048 m). 5.25$/ft. je 17.22$/1m

17.22 USD = 13.3130 EUR

MOGAMI 3104 NEGLEX profesionalni studijski i hi-fi zvucnicki kabl promera 4x4mm2

22,00 €

Prodajna cena u USA+65%=Prodajna cena u Zemunu...

(siguran sam da prodavci u USA ovo prodaju po povlašćenoj ceni i ne zarađuju na tome, želeći da stave osmeh na lice kupaca...)

Gde grešim u računu...?

Ne bih se bavio ovim detaljima, mislio sam da je jasno iz gornjeg post-a. Da, znam koliko je feet i znam da je cena US$/feet...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eh, čuvena priča o cenama u USA i kod nas. Probaj da nabaviš kotur, plati transport, carinu i PDV, pa vidi po koliko ti se isplati da prodaješ.

Hvala, I'll pass... Trgovačka je muka pregolema...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...