Jump to content

JBL red pill ...


Zvu

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 84
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

citao sam bas tu kod ovih Japanaca komentar nekog amera koji kaze da Everesti jedu i Grand utopi-u :rofl:

Everest-e nisam slusao, ali Focal Grande Utopia-e jesam ( Korato salon, u vise navrata dok su tamo bile ).

Sam prostor salona je veoma diskutabilan ( puno stakla, netretirana prostorija ... ), medjutim te kutije me i nisu nesto "pomerile" sem svojih gabarita koji jesu zaista impozantni, ali su iskljucivo za nekoga ko ima malu koncertnu salu u kuci. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

sta znace decibeli i velicina zajedno. zvucnici su zakaceni na T amp a napajan na  baterije :buehehe:

 

 

svojevremeno sam se sa majstorom firstom raspravljao na onom tamo forumu oko toga koji sistem ima vise sanse da zvuci dobro - zvucnici od 50k sa ampom od 100e ili zvucnici od 100e sa ampom od 50k.

 

(mislim glupo je reci raspravljao posto tu nema sta da se raspravlja, nego samo kazem....  :buehehe:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svojevremeno sam se sa majstorom firstom raspravljao na onom tamo forumu oko toga koji sistem ima vise sanse da zvuci dobro - zvucnici od 50k sa ampom od 100e ili zvucnici od 100e sa ampom od 50k.

 

E što bi voleo da pronađeš tu diskusiju i pokažeš je. Ko zna skim si se ti oko toga (i mnog čega drugog) raspravljao, pa ti se ja sad priviđam.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas tako...

 

Mene zanima da li bi mogli sa Sonido drajverima da se sastavi neka kutija koja bi licila na neki od JBL projekata....... Kako li bi to izgledalo. Mada koliko sam citao ovde po forumu ovi Sonido basovi ne idu bas visoko a ni bas bas nisko kao JBL da bi bili rastereceni jao drajveri u tvojim kutijama, ono o cemu je pisao Zvu.

 

 

Postavljena slika

 

 

 

:msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas tako...

 

Mene zanima da li bi mogli sa Sonido drajverima da se sastavi neka kutija koja bi licila na neki od JBL projekata....... Kako li bi to izgledalo. Mada koliko sam citao ovde po forumu ovi Sonido basovi ne idu bas visoko a ni bas bas nisko kao JBL da bi bili rastereceni jao drajveri u tvojim kutijama, ono o cemu je pisao Zvu.

 

Ne bih koristio Sonido drajvere za dobijanje JBL-like zvuka.

 

Pre bih nešto drugo tu stavio.

 

Imam one Beyma 15K200 pa na 100 strana razmišljam sada. Uvek mi je bila želja da imam JBL 4343. Taj koncept mi je vazda delovao ispravno.

 

Razmišljam kako bi bilo dodati na Beyma 15K200 neki lep 10" pro bas-srednjetonac koji ide linearno i bez breakup-a bar do 3KHz kada nam više nije bitno za 12dB/o skretnicu i reznu na 1200Hz šta se dešava toliko visoko. Neki 2" kompresioni drajver koji bi se ukrštao sa tom desetkom na 1200. Željko je ako se dobro sećam radio na CNC-u horne za 4355, a lensove kupio od Kenrika. Napravimo tu JBL hornu, iskombinujemo sa 10" srednjetoncem, a za visokotonac može da se polako porazmisli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da bih ja to mogao da napravim da se čuje dobro. Jaaako dobro.

 

Ta desetka bi bila pažljivo birana i u kompresiji. Da bude linearna, lagana membrana, visoke osetljivosti i niskih izobličenja od 300 do 1200Hz (ovo poslednje je skoro najlakše izvesti). Radio bih skretnicu maltene kao što sam radio za econowave samo što kad dobijem zvuk koji mi se sviđa između desetke i horne, sa donje strane odsečem srednjetonac sa 6dB-o. Skretnica za bas može jako lako da se odradi isto kao i za šuškavac sa gornje strane.

 

Ma ćuti pusti... Bolje da se ne ložim :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobar je taj JBL 4343... ...jes da nisam slušo, al dobaaar :oke:

 

Postavljena slika

 

 

Ovo bas ne pravi mnogo sense. Ovakvi zvucnici a ispred njih...

$ 200 - 300 Behringer digital EQ? A i ovo detence, jadno ogladnelo, tata potrosio sve pare na zvucnike. :-) CCCC

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nas kolega sa foruma prodaje Beyme 15B100R koje su mozda zanimljiva alternative takodje. Horne su radjene na CNC, u pitanju je JBL H93 ili JBL2311. Lens je kupljen od Kenricka i veoma su profesionalni po pitanju saradnje. Zadivljujuce je to sto je paket putovao iz Japana samo 10 dana.

Ne bih koristio Sonido drajvere za dobijanje JBL-like zvuka.

 

Pre bih nešto drugo tu stavio.

 

Imam one Beyma 15K200 pa na 100 strana razmišljam sada. Uvek mi je bila želja da imam JBL 4343. Taj koncept mi je vazda delovao ispravno.

 

Razmišljam kako bi bilo dodati na Beyma 15K200 neki lep 10" pro bas-srednjetonac koji ide linearno i bez breakup-a bar do 3KHz kada nam više nije bitno za 12dB/o skretnicu i reznu na 1200Hz šta se dešava toliko visoko. Neki 2" kompresioni drajver koji bi se ukrštao sa tom desetkom na 1200. Željko je ako se dobro sećam radio na CNC-u horne za 4355, a lensove kupio od Kenrika. Napravimo tu JBL hornu, iskombinujemo sa 10" srednjetoncem, a za visokotonac može da se polako porazmisli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nas kolega sa foruma prodaje Beyme 15B100R koje su mozda zanimljiva alternative takodje. Horne su radjene na CNC, u pitanju je JBL H93 ili JBL2311. Lens je kupljen od Kenricka i veoma su profesionalni po pitanju saradnje. Zadivljujuce je to sto je paket putovao iz Japana samo 10 dana.
Mogli bi tu Čakijini ali ja već imam basiće :) No, ja samo razmišljam na temu šta bih voleo da uradim - ne verujem da ću to u skorije vreme izvesti. Imam sve drajvere da probam nekoliko topologija pa ću sebi ostaviti ono što mi se najbolje bude čulo. To sa kloniranjem JBL 4343 će možda biti nekada ali ne u dogledno vreme.Jesi li probao bez lensa čisto da oslušneš kako se čuje?
Odlične su. To bi moglo lepo da svira i verovatno sa jednostavnom skretnicom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...