Jump to content

HDMI to SPDIF


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Interesuje me "vadjenje" SPDIF" signala iz HDMIa. Sve vise racunara, pogotovo laptopova imaju HDMI kao standard ili entry level kartice podrzavaju HDMI. Znam da zvuk u HDMIu nije obican SPDIF vec neka 5.1 Dolby budzevina ali me kopka da li je moguce izvaditi SPDIF iz HDMIa. Karakteristike HDMIa su impresivne pa bi se na ovaj nacin resilo slanje HighRes signala. Na trzistu ima ovakvih skalamerija od 30$ do 300$ ( i vise verovatno), ali mene interesuje da li neko zna (ima shemu) za svajsersku varijantu tog uredjaja.

Nesto ovakvo

Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ispada 'hvali ciga konja svog' - a ne mogu biti siguran da je to pravi HDMI ili možda samo iskorišćen konektor tog oblika? Uglavnom, sa moje audio kartičke ide HDMI konektor i na njemu imam izlaz S/PDIF 24/192. Kako je tehnički to ostvareno, morao bi da iščačka neko ko elektroniku stvarno poznaje. Generalno bih konstatovao ostvarivo i u DIY varijanti.post-9-0-71631600-1300095273_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sam i zeleo da uzmem SPDIF sa HDMIa jer omogucava 24/192 a originalni SPDIF jedva i 24/96. E sad HDMI salje 5.1 minimum, treba tu izvuci samo stereo. Na osnovu cena jeftinijih modela ( 30$) a i ove tvoje slike , pretpostavljam da je uradjeno samo prezicavanje. Treba pogledati specifikaciju pinova za HDMI.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

Pin 1 TMDS Data2+

Pin 2 TMDS Data2 Shield

Pin 3 TMDS Data2–

Pin 4 TMDS Data1+

Pin 5 TMDS Data1 Shield

Pin 6 TMDS Data1–

Pin 7 TMDS Data0+

Pin 8 TMDS Data0 Shield

Pin 9 TMDS Data0–

Pin 10 TMDS Clock+

Pin 11 TMDS Clock Shield

Pin 12 TMDS Clock–

Pin 13 CEC

Pin 14 Reserved (HDMI 1.0-1.3c), HEC Data- (Optional, HDMI 1.4+ with Ethernet)

Pin 15 SCL (I²C Serial Clock for DDC)

Pin 16 SDA (I²C Serial Data Line for DDC)

Pin 17 DDC/CEC/HEC Ground

Pin 18 +5 V Power (max 50 mA)

Pin 19 Hot Plug Detect (All versions) and HEC Data+ (Optional, HDMI 1.4+ with Ethernet)

barem da pomognem sa pinovima :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ova zvucna kartica nije losa za ovaj tweak:http://www.google.com/products/catalog?hl=en&q=sound+card+with+hdmi+output&cid=11233560422114844185&os=tech-specshttp://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=341&Itemid=59The Xonar HDAV1.3 is very similar to other cards in the Xonar D2 lineup as it uses the same ASUS AV200 codec chip. This includes the digital to analog converters (Burr-Brown PCM1796, 123 dB SNR), National Semiconductor LM4562 operational amplifiers (opamp), and analog-to-digital (Cirrus Logic CS5381, 120 dB SNR) converters. The Xonar HDAV1.3 is the first in the Xonar family to utilize opamp sockets to allow simple, solder-less modifications for user-customized sound. ASUS claims their HyperGrounding technology greatly reduces EMI noise while providing clean 120 dB SNR and distortion rates of 0.0004% on all eight channels.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Na prvim verzijama grafickih karti, SPDIF u HDMI konektoru je bio samo passthrough sa maticne ploce. Isao je kablic sa SPDIF pin headera na maticnoj na konektor na grafickoj. Na isti taj pin header je mogao da se, umesto graficke, spoji bracket sa RCA konektorom. Dakle, "najobicniji" spdif signal, isti kao i onaj sa 3.5mm jack-a na back panel-u. Ja kod mene koristim tu varijantu, bracket sa RCA koji vodi na pin header na ploci. Kod novijih kartica (zadnjih 2-3 god), gracika karta ima na sebi i zvucnu kartu, tako da HDMI vise ne koristi zvucnu kartu na ploci. U teoriji, trebalo bi da je moguce da se audio signal izvuce iz HDMI konektora, ali bi u tom slucaju kao playback device bila koristena druga zvucna (nvidia audio device ili sl.). Da li je 5.1 ili stereo zavisi od podesavanja zvucne karte na grafickoj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...