Jump to content

Zvucnicki Kablovi i Interkonekti


Mikorist

  

68 članovâ je glasalo

  1. 1. Da li cujete razliku u zvuku izmedju razlicitih kablova ?

    • Da
      43
    • Ne
      10
    • Nisam siguran
      2
    • Nekad da nekad ne
      12
    • Nekad sam cuo razliku
      1


Preporučeni Komentari

Telefonska je debela oko mm... Vi pominjete .15...UTP...?Udari sliku, kad već slikaš sve...

UTP je uglavnom 0.5mm ako je pun presek... Više nego tri puta deblji...Ima žena kablove da počisti misleći da je neka riđokosa bila u gostima... :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 334
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

UTP je uglavnom 0.5mm ako je pun presek... Više nego tri puta deblji...Ima žena kablove da počisti misleći da je neka riđokosa bila u gostima... :sarcastic_hand:

Ne ulaze mi u sobu... Dakle, nije problem...Problem sam ja... Kad ki'nem...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Жико,видиш да се спрдају са тобом.Ако баш оћеш да пробаш,немој се оптерећивати том свемирском технологијом.Узми лепо на бувљаку плаво белу телефонску жицу довољно дугачку и певај.У поверењу,ни гуру не користи бољу. :to_become_senile:ЕДИТ: А ако си баш докон имам ја да ти дам жицу за мотање трафоа 0.15мм бакар,пун пресек,лаком изолован па се (раз)увери

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Жико,видиш да се спрдају са тобом.Ако баш оћеш да пробаш,немој се оптерећивати том свемирском технологијом.Узми лепо на бувљаку плаво белу телефонску жицу довољно дугачку и певај.У поверењу,ни гуру не користи бољу. :to_become_senile:ЕДИТ: А ако си баш докон имам ја да ти дам жицу за мотање трафоа 0.15мм бакар,пун пресек,лаком изолован па се (раз)увери

Ma, NAUK rules... :)Nije to tanko za moje matore ručerde...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

onda stavi za NAUK i unutra NAUK :air_kiss:dzaba svi dobri kablovi spolja ako su iznutra jadni - da ti ne govorim kakvi su kontakti posle30 godina :buehehe:

Vid'o sam na Tvojim slikama. Još me ne vuče da otvaram i čistim. Mada, kiša je čudo...Ne brine me čišćenje contact-a, brine me povratak screw-ova u drvo koje je staro 30-ak godina...Sačekaću da vidim kako je to kod Tebe prošlo... Još kod mene ima 6 driver-a... Puno posla (neizvesne koristi) za moja nejaka leđa...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vid'o sam na Tvojim slikama. Još me ne vuče da otvaram i čistim. Mada, kiša je čudo...Ne brine me čišćenje contact-a, brine me povratak screw-ova u drvo koje je staro 30-ak godina...

imaju unutra navoji u drvetu - uradjeno je kao danas sto se radi :tongue10:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imaju unutra navoji u drvetu - uradjeno je kao danas sto se radi :tongue10:

Cool. Eto, sve znam a nisam ni masku skinuo...Znao sam i ranije, zatezao sam te screws... Kada je stig'o i drugi par, bilo mi je lakše...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Жико,видиш да се спрдају са тобом.Ако баш оћеш да пробаш,немој се оптерећивати том свемирском технологијом.Узми лепо на бувљаку плаво белу телефонску жицу довољно дугачку и певај.У поверењу,ни гуру не користи бољу. :to_become_senile:ЕДИТ: А ако си баш докон имам ја да ти дам жицу за мотање трафоа 0.15мм бакар,пун пресек,лаком изолован па се (раз)увери

E, kud' puklo, da puklo, dao sam pare...Hteo sam 20m, da napravim 4 parčeta po 5m. Bilo je, samo 11.5m, solid core (u Kanibal.u) i naplatili su mi samo 7.5 jer je računar toliko vodio da je preostalo... Dakle, isečeno je na pola. Povezane su po 2 parice i to je to. Zanimljivo... 285 RSD... Idemo dalje... Ne bi ni toga bilo da nisam vodio suprugu u neke kupovine. K'o BataBane koga, sa veseljem, sretoh... Malko sam ga udavio, al' to se od starca i očekuje... Ostalo je nejasno ko je, u oba slučaja, koga vodio u kupovinu, jer obojica, u toj radnji, kupismo ponešto...Update: Sad mi je jasno zašto to prija onima koji vole cevi i full-range... Da preteknem pogrešno tumačenje: nije zato što vole „cevni zvuk“ ili FR tako zvuči... Zanimljivo iskustvo koje je vratilo cevni preamp na poziciju sidraša... Hvala Sipi...Update: Ostaće ovo, ovako, neko vreme. Ne smeta, naprotiv... Hvala Zen i Miko na podsticanju... Hvala Daudio i Stein na glasu razuma...Update: Čini se da EC dobija svojih pet minuta, ponovo, zbog svoji SE osobina. Drugačije... Neizdrž me je digao iz kreveta, u koji sam, već, legao da odmorim stare kosti, na ovo vreme, al' mi nije žao. Vredelo je i to probati. Novo jutro će doneti zaključke... Hvala Impuls i Sipi na vaskrsnuću i ovog starca (mislim na EC)...Zanimljivo je da se pojvio još jedan, mislim mlađi, brat: http://www.kupujemprodajem.com/Elektrokompaniet-Preamp-565242-oglas.htm?filter_id=1783620. Kopka me i, ovaj, brat, sličan onom koji mi je pravio društvo, al' ovaj je, značajno mlađi: http://www.kupujemprodajem.com/Electrocompaniet-AW-65-393055-oglas.htm?filter_id=1560247No, cena je malo drugačija od ove: http://cgi.ebay.com/RARE-ELECTROCOMPANIET-PREAMPLIWIRE-1-W-POWER-SUPPLY-/380325293877. Naravno, videćemo kako će biti na kraju dražbe...Ovi preamp-i nisu onako lepi i ergonomically urađeni kao pile-tov preamp koji probah, onomad. Pamtim to kao jedan od lepših trenutaka, al' nemaju zašto da se stide zvuka što se tiče...Eto nauka i bez NAUK-a...Veći deo dana korišćeni su CD-ovi koji mi je bolja polovina donela iz Jugoton-a (Croatia records) a nose potpis Boška Petrovića. Hvala i njima...Dosadih Vam, al', nisam hteo da ostane bez zahvalnica tamo gde pripadaju...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Zen i Miko na podsticanju...

nema na cemu :serbvidkakisicl0: samo da ti kazem da CS - 12 HF (Halogen Free) bolje svira i od punog preseka spolja.sad mi je svugde CS - 12 HF na Cabasse :Viannen_loungelizard: 0.58 Ohm /100 m je otpor - a UTP ima toliki otpor na metar :blackeye: sutra kupujem termo buzire i pravim zvucnicki kabl od CS - 12 HF :my2cents: jeste skup al ko ga jebe :house14:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

........Dosadih Vam, al', nisam hteo da ostane bez zahvalnica tamo gde pripadaju...

Auuu... ti ko da si se spremio na daleki put sa koga se retko ko vraća... Te hvala ovom, te hvala onom, pa onda još jednom u refrenu hvala svima... Skoro si me rasplakao... Kao scena iz Armagedona kada Harry kaže ćerci da je voli...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Auuu... ti ko da si se spremio na daleki put sa koga se retko ko vraća... Te hvala ovom, te hvala onom, pa onda još jednom u refrenu hvala svima... Skoro si me rasplakao... Kao scena iz Armagedona kada Harry kaže ćerci da je voli...

Dobro, neću više... Obriši suze draga, obriši suze jer čitav je život pred nama neću dozvoliti mila da još jedanput ostaneš tužna i sama ...http://www.youtube.com/watch?v=Maw8jzMH6awSad sam pogled'o, nema udvojenih zahvalnica... Čitaj pažljivije...

kupuj to odma :sarcastic_hand: ja sam dao 50 evra u Korato za 10-ak metara :scratch_head: od toga cu da imam 2,5 metra po zvucniku spolja :Viannen_loungelizard:

Ne vredi mi to, meni treba 2x5m...A, i, nekako, mi je gušt da slušam ove od 285RSD...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

0,15mm precnik

posrebren bakar

povadjeno iz 4cm debelog komada koji je jos bio i shirmovan

dakle - u njemu je bilo milion parica , svaka naravno izolovana

nazalost - ne teflonom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...