Jump to content

Fotografija, foto aparati i dodatna oprema


revox

Preporučeni Komentari

E ovako...Aparat kupljen nov, practica luxmedia 12-z4, snimio 20 slika i nece da ih prikaze, samo trepce...Na servisu u garanciji uradjena ploca-konektor tastature i donet ispravan. Uradim desetak fotografija i prebacim ih kabelom na laptop (picasa )i u toku prebacivanja na crnom ekranu aparata po sredini izadje traka na kojoj pise-pogreska kartice. Sada na modu kamere i modu fotoaparata po sred slike ona ostaje horizontalno ispisana, a kada hocu da pregledam slike, pozadina je crna a ista traka sa tekstom opet ima...Par puta sam izvadio karticu i vratio je nazad i isto.Sad, kad vec to pitam, sta da radim da slike od 2, 3 MB smanjim da moze da se prebaci na forum...Ovo prvo, menjanje kartice za pocetak, ako sam dobro shvatio, a ovo drugo molim pojednostavljeno objasnjenje jer sam tanak u tome, tacnije slabo pamtim a jos brze zaboravljam...

Probaj za početak najjednostavnije ( a uz to i možda najjeftinije)Skini "Irfanview" http://www.irfanview.com/ program sa interneta. Preglednik, editor i mnogo toga još, a potpuno besplatan program. Pomoći će ti da slike doteraš, smanjiš, doradiš za postavljanje na razne internet forume, fejsbuk, mail itd. Ako možeš, kupi jednu novu SD karticu, ne mora biti velikog kapaciteta, evo, ja sam danas kupio novu Patriot SD klase 10 od 16G za nekih 1500RSD, kartice manje brzine i manjeg kapaciteta su maltene džabe (smešno jeftino)... Probaj sa drugom karticom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

milovaneza smanjenje velicine slika mozes koristiti i windows paint programpokreni paint/uvezi zeljenu sliku/gore levo u padajucem meniju pronadji properties (win 7)/jednostavno u kucice width i height upisi dimenzije slike koje ti hoces/save as na zeljeno mesto i to je to

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a sto bi sa ovim :

http://youtu.be/865Ma3Z_ITc

mukica ... :buehehe:
Miško je kumrovački đak, Titin pioneer, udarnik, akcijaš, skojevac, prekaljeni borac, nema mu smrti bez šekire, pliva sve stilove podjednako dobroObrazovan, doktor nauka hebat ga :buehehe:nešto kako Mirin pulenSamo se ti smijulji ma mi fasovasmo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije problem tripod koliko sum chipa i mala svetlosna moc objektiva pa ekspozicija mora biti preduga a za to vreme i maslacak se oduva a buba mara pobegne.Gledao sam emisiju o ribolovu gde su se u Carskoj bari zatekla dva fotografa. Memedovic izjavi kako sa malo ulaganja mozete da se bavite tako lepim hobijem. Fotografi su mali Nikon D4 sa zoom objektivo i konvertorom tako da je to malo ulaganja bilo oko 10000 evropskih novaca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...