Jump to content

Dj.Nik u Open Baffle vodama


dj.nik

Preporučeni Komentari

ma ako je do merenja, valjda je u korist svih da se ono obavi? mislim da je Nik otvoren za to, a da ni Boki ne bi odbio..u bilo kom slucaju da vidimo sta se zbiva..i ako je projekat OK, bilo ko ko ga bude hteo mogao bi sa sigurnoscu, provereno da po njemu radi slicno, a ako nije i sam Nik ce valjda hteti da stvari dotera da bude kako treba, usput i da otrese prodavca magle na tem vorumu..tako nesto ja mislim, pritom ne imajuci nameru nikoga da povredim ili osujetim stav, planove, intuiciju..pretece me Boki..sto se tice coax-a, mislim da je Nik uzeo preradjene ili ti Special Paudio...

Uff, postaje teško, previše obaveza zapostavljam. Gaggi, i svi ostali drugari. Ovo sada postaje reklama a ne plaćaju me za to. Nisam distributer, uvoznik, ništa. Kupac.Postoji sajt proizvođača: http://www.gr-research.com/ i na njegovim stranama ima informacija šta on sve nudi. DIY kits. Opisno koliko misle da treba.Postoji i forum na kome isti taj plaća svoje prisustvo u posebnom odeljku: http://www.audiocircle.com/index.php?board=16 Sve što ima o ovom i o ostalim njegovim projektima nalazi se tamo. Ima i linkova sa sajmova i kućnih prezentacija, svašta nešto tamo ima.Boki, ponavljam opet. Verujem ja tebi da to tako stoji. Ali ne vidim poentu tvoje pisanije, ama uopšte. Ponavljam, nisam konstruktor. Molim te učlani se na AC i postavi pitanje u moje ime, nisam dovoljno naučen da diskutujem ravnopravno sa Danny-em. Očigledno ti jesi. Super, imaćeš divnu diskusiju s njim. Kada sam ja počeo da previše ubeđujem druge da samo ja znam svetu istinu, promenio sam radno mesto. Nisam želeo da ceo posao trpi zato što ja vidim u svakom trgovcu lopinu. E sada ću da vam isprič /izvukoše mi prekidač, srećom/
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugari, ajde da organizujemo group buy povratne karte taksijem od člana Bokija do člana Nick-a, dodamo tome standardnu dnevnicu u Srbiji (mislim da je negde oko 1100RSD+PDV) koju ćemo u kešu i odjednom da isplatimo i jednom i drugom, a oni zauzvrat-ne odu taj dan na posao-posete jedan drugog-izbroje pare lakovernih forumaša-izmere što se da izmeriti (ovde ne spominje niko pernatu živinu, patke ponajmanje)-objave rezultate na forumu i ako treba, pozovu mitbasterse koji će napraviti srednji vek na :assshake: hoštaplerpederlažovčina iz PA audija ako su obmanuli ceo kosmos. OK?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK priznajem, ovaj projekat ne postoji u stvarnosti. Zflazar me skroooz provalio... Snimam prilog za 'Mythbusters, Show Of The Year' za 'Discovery Serbia'. A onda ide prikazivanje u reality show, 'Survivor, Fighting With Čamova Daska @ 400Hz'

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugari, ajde da organizujemo group buy povratne karte taksijem od člana Bokija do člana Nick-a, dodamo tome standardnu dnevnicu u Srbiji (mislim da je negde oko 1100RSD+PDV) koju ćemo u kešu i odjednom da isplatimo i jednom i drugom, a oni zauzvrat-ne odu taj dan na posao-posete jedan drugog-izbroje pare lakovernih forumaša-izmere što se da izmeriti (ovde ne spominje niko pernatu živinu, patke ponajmanje)-objave rezultate na forumu i ako treba, pozovu mitbasterse koji će napraviti srednji vek na :assshake: hoštaplerpederlažovčina iz PA audija ako su obmanuli ceo kosmos. OK?

Je li ovo bio neuspeli pokušaj pošalice, ili si bilo šta od napisanoga ozbiljno mislio?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sva sreća, pa je (samo)gradnja zvučnika hobi, odnosno, zadovoljstvo! :good2: Hoću da kažem, da su moji motivi za pokazani interes isključivi znatiželja. Osim onoga za štektanje orgulja, što je bilo obično upozorenje.Ako mogu i u tuđe ime - sve opaske mi se čine dobronamernim.A ono što sada zaista želim da kažem, da sam svoj "projekat" dao na javni uvid tek kada je, otprilike, bio završen. Hteo sam na miru da ga uradim onako kako sam ga zamislio, nikakav crv sumnje mi nije bio potreban. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Beats moram da se našalim u stilu druge teme 'navođenje zmaka @: I ja sam učen kao Sipi, kada se obraćaš drugom forumašu lično, navodiš '@' da bi se znalo na koga se odnosi pitanje, molba, predlog itd, inače bez majmuna :DNe uzbuđujem se ja previše a ne moraš ni ti. Pogledaj projekat 'tate' u OB / dipol konstrukcijama, g. Linkwitz-a i njegov 'Orion' projekat:Širina bafl ploče 13 coli, kod mene 12 coli. On ide sa 10 coli wooferima, ja tj. Danny ide sa 12 coli. Ako orionovu prednju ploču obrneš i obrišeš visokotonacdobiješ isti pljunuti moj zvučnik. Evo poigraću se sa sličicom, mada je sve jasno. post-9-0-04212400-1298567456_thumb.jpg post-9-0-53186500-1298567469_thumb.jpgOrion je sečen (pazi, sečen!) na 120Hz odozdo i na 1440Hz odozgoV-2 nije sečen odozdo, odozgo jeste na 1kHzOrion za mid sekciju koristi Seas od 8 cola V-2 za mid sekciju koristi P.Audio od 8 cola Orion osetljivosti 86-7dBV-2 osetljivosti 93dB. Pa i da je slagao dB ili dva pa je opet lako upošljiv sistem, jedino za koncerate nije, to stvarno. Za rupe ne brinem, a zaista je široka materija da je sada učim. Ne treba svetu Nikwitz. Ni ostali witz:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam pisao o dešavanjima sa 8" jedinicom na tabli 30 cm širine. Vuletov B200 je upravo to, zato sam pomenuo merenja te jedinice i da ih treba pogledati, jer ono što se dešava sa odzivom na niskim frekvencijama ima veze sa principima prostiranja talasa u prostoriji, a nema veze sa vrstom i kvalitetom jedinice. Kada sam pominjao reznu frekvenciju, mislio sam na realnu akustičku susretnu frekvenciju, a ne na teorijske -3 dB tačke sa kojima se barata u proračunu skretnice. To je kao da se kaže da je rezna frekvencija neke mid-bass jedinice 650 Hz, a to je samo -3 dB tačka, nakon koje filter I reda "pegla odziv" (koji lagano raste prema višim frekvencijama) sve do nekih 2-3 kHz, a tek onda realno naglije obara, iznad čega preuzima visokotonac.Dakle, realna rezna nije 650 Hz, već bliže 2-3 kHz.Isto kao što u pominjanim slučajevima rezna basova nije 120 Hz, već je to možda -3 dB tačka filtera, a realna akustička susretna tačka je negde iznad (zavisno od odziva i basova i srednjetonca). Kao što je pominjanih 1 kHz verovatno -3 dB tačka za filter srednjetonca, a ne tačka gde se realno susreću odzivi srednjetonca i visokotonca.Da su u temi napisane i vrednosti elemenata skretnice, moglo bi koječega realnijeg i opipljivijeg da se prokomentariše.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pohvalan je i trud kao i entuzijazam Bokija i Steina, gde je potonji prikazao svoj OB bas-zid sa uskom prednjom pločom, pa se prema tome sa aspekta praktičnosti odnosno realizacije projekta kvalifikovao kao merodavan sagovornik na ovu temu.

Ja sam, da budem iskren, bio s početka ultra skeptičan što se tiče Open Baffle izvedbe zvučnika. Teorija, teoretiziranja, teoretičari, svi su drobili u jednu te istu kantu sa pomijama kako se tu stalno nešto gubi, te tri decibela tu, te još šest onamo, ispade da se na kraju izgubi i više nego što se ima na početku. E, onda sam malo bio svratio kod prijatelja nam što se nateže sa folijama i roletne po sobi razmešta a ne na prozore. Tamo sam video, a bogami i čuo kako svira set sa skromnim 6.5" SAL polipropilenima, 4 komada na svakoj ploči. Što bi rekli u K&T: Cheap Trick. Nešto se čovek igrao i za manje od 100€ skockao sve zajedno. U, bemti, pomislih, kako li to svira tek kad se uzme redovan, renomirani zvučnik? :connie_nutzo: Elem, beše kako beše, završim ja sa 2puta po 8 Cheap Trick Peerless SDS drajvera, a mislim da je i onda pala neka teorizatorska drobljavina o gubicima tu, tamo pa na sve strane. Nema, rekoh, veze, sklepam, pa šta mi Bog da. Ako ne valja, kupićemo još mediapana i pozatvarati okolo pa onda kako bude. Ali avaj, čak ni sa masivnim postoljem i ojačanjem po ćoškovima da se prednja ploča ne uvija i ne iskrivi posle bušenja sijaset rupa, tik jedna do druge, ispade da mogu ove zvučnike da poteram sa praktično bilo kakvim prdavcem od pojačala. Naravno, nema tu osetljivosti reda veličine koju imaju horne, ali ne primetih za sve ovo vreme da tu nešto fali. Površina isijavanja je reda veličine 2 komada od 12" i jedina razlika je valjda u onoj donjoj frekvenciji koju valjda 12" drajver može da odsvira, a 6.5" drajver ne. Uprkos tome, ni na trenutak, od prvog dana nisam ni pomislio da ova skalamerija ne ume da pošteno odsvira dobro snimljenu notu na nekoj niskoj frekvenciji. U moju kuću, klasičan subwoofer više nikada neće ući mojom voljom. Tu sam se definitivno odučio od slabosti da ozbiljno razmatram teoretiziranje nekoga čije znanje i iskustvo ne mogu da smerim na nekom reperu... Saslušam svakoga, ali uvek, i uvek obavezno prvo poslušam šta neka skalamerija može i šta ne može da pošteno reprodukuje. Ako je muzika tako odsvirana da ja osetim da je to-TO, onda me nije više mnogo briga koliko gubitaka i padova i gde ima... Merne instrumente imamo zato da znamo da smo na pravom putu, ali ja nikada ne merim muziku nego je slušam. Uživam u slušanju, a ne analiziram, niti je rastavljam na zvukove, fragmente i segmente. Tako muziku i grubo delim na tri pravca: jedna za dušu, jedna za pod noge, i ona treća kome treba, meni ne, jer nije ni jedno od prva dva... I to je valjda ono što je meni reper, merilo, osnova i metar. Bez Q parametara, bez decibela, bez grafova i osciloskopa, na kraju ostaje samo muzika. Ili ne.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Je li ovo bio neuspeli pokušaj pošalice, ili si bilo šta od napisanoga ozbiljno mislio?

ne šalim se uopšte, mislim da ovakva egzibicija vredi svaku paru, samo imenujte ko je blagajnik od modova ili admina, dajte adresu i evo, ja prvi šaljem moj deo novaca za potpomaganje razvejavanja diy audio-magle!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne šalim se uopšte, mislim da ovakva egzibicija vredi svaku paru, samo imenujte ko je blagajnik od modova ili admina, dajte adresu i evo, ja prvi šaljem moj deo novaca za potpomaganje razvejavanja diy audio-magle!

Pitao sam za svaki slučaj, da ne bi bilo da sam se zaleteo sa komentarom, jer nisam dobro razumeo.

A komentar je: Tebi nisu sve na broju. :connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein-e nemoj po teoriji, teorija je majka :robots000_2:

Vazno je koliko se od nje uzme i sta!

Teorije se zasnivaju na pretpostavkama, a kao što svi znamo, pretpostavka je majka svih zajeba. Ako se krene od pogrešne pretpostavke, kako god da se razmišlja, ne može se doći do validnog rezultata. Ja sam se brecnuo na teoretizere, ne teoriju. Kao i kod kritike, prihvatam kritiku, konstruktivnu, ne prihvatam kritizeraj od strane kritizera. Kritizeri se, za razliku od kritičara oslanjaju isključivo na sopstveni Alter Ego i kritiziraju kritiziranja i isticanja sebe radi...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Teorije se zasnivaju na pretpostavkama....

Nikako i niposto.Teorije se zasnivaju jedino, samo i iskljucivo na rezultatima koji su prakticno provereni i univerzalno ponovljivi. One su jedini pouzdani izvor znanja i otkrovenje zakona svemira u kom zivimo.Ideje/pretpostavke su samo inicijalni materijal za rad koji ponekad urodi dolaskom do teorije.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nikako i niposto.Teorije se zasnivaju jedino, samo i iskljucivo na rezultatima koji su prakticno provereni i univerzalno ponovljivi. One su jedini pouzdani izvor znanja i otkrovenje zakona svemira u kom zivimo.Ideje/pretpostavke su samo inicijalni materijal za rad koji ponekad urodi dolaskom do teorije.

Ne paziš na času :)Teoretičari su jedno, a teorizatori iliti teoretizeri svoje teoretiziranje zasnivaju na pretpostavkama, i to uglavnom pogrešnim... Dakle, fabula radnje je izmeštena u svet gde sam ja, pa ja i samo ja najpametniji, najlepši i najbolji. Brate mili, to ni Homer Simpson ne radi all the time, čak i on ponekad shvati da nije u pravu...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne paziš na času :).....

Е, види ти наших модератора.Вама толико досадно?Ја још у 1. години гимназије научио од проф.Апића да се теореме доказују,а да се аксиоми узимају здраво за готово.Немој сада да се Живорад умеша са @ и # :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...