Jump to content

Projekat: SVAJA


Sipi

Preporučeni Komentari

Kako je sa grijanjem?

 

Pa greje se fino, ali taman dovoljno da drži svojih 7-8W u A klasi.

 

 

Oće li se usvirati dok ne stigneš do mene?

 

No frx - kuva se i svira ;) Mada je radio i jedno par dana neskutijan na 200mA Iq... ;)

 

 

Ovaj amp sigurica ima svetliji zvuk

 

Ne znam na osnovu čega si ovo zaključio (po nekoj specifičnosti na šemi?), ali si pogodio iz keca u kec. Izuzetno prijatan, svetao zvuk, neviđeni visoki tonovi.. ma pesma :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem, u početku sam stavio bias manje od 200mA, i to je sviralo lepo, nije loše. A onda sam se posavetovao sa Sipijem, i dobio info da ovaj amp svira kako treba tek od 500mA biasa, pa ga odvrnuh na toliko (inače se bias vrlo lako podešava i prema ovim hladnjacima pola ampera je taman)... I onda, čudo :unbelieveble: Svaja je počela da bukvalno rastura pesmu za pesmom :respect:

Brzina, u isto vreme široka zvučna slika, kristalno jasni detalji od prvog do poslednjeg, a uz sve to i šok, isplivali su detalji u nekim pesmama koje nikada nisam čuo pre... Bas nije kao kod Alepha autoritativan i bumbastičan, ali je hirurški precizno doziran i tačan. Amp mami i čuđenje i osmeh na lice i pravo je uživanje slušati više sati bez ikakvog zamora :)

Kondovi u filtraciji su Rubycon 15000uF, izlazni isto a bypasovan je sa 6 komada Philips MKC 1u. I svuda sam stavio njih kao bypass. Ovi od 470uF su Samwha low esr 105C...

Moram da napomenem, ono što je Sipi naveo, dakle amp je bez ikakvih zamki za početnike, skroz lak za izradu. I proradio je iz prve, bez greške... Po uključenju, izlaz oba kanala bio je svega par volti van simetrije i bias je bio na 700mA. Mala podešavanja i ende, svirka za sve pare!

Malo jači gain (da bi mogao lepo da se potera i na izlaz od kompa i na nekom DACu itd) sam dobio stavljanjem u paralelu sa R2 još jedan otpor od 1k. Nije uticalo na promenu biasa, a amp je dobio na gainu samo tako.

DSC05409_zpsrmxsfq57.jpg

Kao što Sipi reče na big diya - ovo pojačalo treba da se zove "Terapija" - svakome ko misli da su kondenzatori na putu signala zlo. Evo pojačala koje će ih razuveriti na prvo slušanje :wink2:

Respect!

Kakva je temp u kutiji s obzirom da nema rupica za hlađenje na poklopcu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Respect!

Kakva je temp u kutiji s obzirom da nema rupica za hlađenje na poklopcu?

Unutra se ništa ne greje, nema šta... Svi elementi koji bi se geejali su ucvrsceni na hladnjake, a šta ostaje - trafo, je predimenzionisan za ovaj amp pa se ne greje niti zuji ni u najavi... P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kako sam nosio Svaju kod vdzele-a da je čuje, on je se tako poželeo, pa ju ja, otuđio.

Ne radi se tako sa svajama, al ajd sad... :shinymj5:

 

Uz par prepravki - malo smo je zacrnili, matirali, smanjili i udrvenili - nastavlja svoju pesmu malo severnije od mene ;)

 

DSC05736_zpshmfvle1q.jpg

 

DSC05733_zpsusgdewzq.jpg

 

A ja... ostaje mi da sastavim sebi ponovo jednu, šta sad. Ne mog' ja bez svaje... :inlove:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:sleep1:  Pojacalo je san snova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...