Jump to content

Basis restauracija by DiZara


DiZara

Preporučeni Komentari

Na prvoj stranici su fotke pa . . .

Nisam to mislio. Vi želite da sklonite cable-ove od pogleda. S pravom, jer Vam je izgled ručice važniji. Neki (ne ja) bi želeli da pokažu (skupe) cable-ove koji su u ručicu stavljeni... Mala šala...(„Fotke“ odlično poznajem jer sam ih sa uživanjem slagao (trajni oblik glagola)...)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam to mislio. Vi želite da sklonite cable-ove od pogleda. S pravom, jer Vam je izgled ručice važniji. Neki (ne ja) bi želeli da pokažu (skupe) cable-ove koji su u ručicu stavljeni... Mala šala...(„Fotke“ odlično poznajem jer sam ih sa uživanjem slagao (trajni oblik glagola)...)

Aaaa to :lightbulb: Ima ih, ima, a i većina takvih mi liči na ljubitelje knjige koji su u knjižarama tražili metar i po crvenog Dostojevskog, jer toliko imaju praznog mesta u regalu, a boja ima paše uz novi tepih :buehehe: Evo, svečano obećavam da ću, kad završim restauraciju, postaviti puuuuuno fotki Basis-a u novom ruhu :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Pozdrav svima :hi: Ako je neko pomislio (ili se ponadao) da sam se "opametio". i da sam, ne daj Bože, odustao od priče zvane BASIS evo me samo da odagnam te ružne oblake i prijavim da nisam odustao. Iskrslo mi je nekoliko važnijih problema za rešavanje. a kako prioriteti ipak moraju da postoje Basis će morati malo da uspori. Leba ne traži pa nema frke.Evo pitanja za Steina: ŠTA BI SA SPAJKOVIMA O KOJIMA SMO PRE NEKI DAN PRIČALI ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Našao sam slike na starom HDD-u. Neke su ranije objavljene ne Audiohard forumu. Sistem na slici odavno nije aktuelan - slike su iz Decembra 2004. Zvučnik je Monitor Audio RS352, kompletno obnovljen.

post-205-0-41625100-1300873568_thumb.jpg

post-205-0-69758600-1300873601_thumb.jpg

post-205-0-89116200-1300873629_thumb.jpg

post-205-0-32453300-1300873658_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Našao sam slike na starom HDD-u. Neke su ranije objavljene ne Audiohard forumu. Sistem na slici odavno nije aktuelan - slike su iz Decembra 2004. Zvučnik je Monitor Audio RS352, kompletno obnovljen.

Video sam ove fotke Basis "Čarapana". sa Monacor SPS10 na temi Samogradnja gramofona kod Steina :ok: . Zanima me kakav je remen i koje je dužine :dubbio:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrlo zanimljivo parče metala za 95 dindži :ok: Imaju li šiljati podlošku ?

Ne. Ima druga vrsta, ali se ta lepi, pakuje po 4 u set i košta višestruko. Takve sam stavio između stalka/police i granita. Ove sa slike su namenjene za drvo, mediapan, materijale u koje se može ubušiti rupa.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne. Ima druga vrsta, ali se ta lepi, pakuje po 4 u set i košta višestruko. Takve sam stavio između stalka/police i granita. Ove sa slike su namenjene za drvo, mediapan, materijale u koje se može ubušiti rupa.

Quanto košta ta druga vrsta i znaš li dimenzije ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Tema je zamrla, ali evo neki mali "apdejt": Juče sam sasvim slučajno posetio Čubresa. Čovek se praktično povukao, napunio 6 banki i sluša jazz. Sa svog gramofona. Susret je isprovociran malim oglasom na KP pa sam otišao da kupim jednu staru "Tesla" drobilicu jer je u oglasu bilo navedeno da ista ima 16 polni sinhroni motor. Odem ja da vidim jel' to šta valja, kad ono, vrata mi otvara Čubrilo... Mal' nisam pao na ono malo guzice što imam. Siti se narazgovarali o starim dobrim vremenima a ja uzeo Teslu zarad delova... Na žalost, nisam nosio foto aparat pa slika nema za raspačavanje. Ali, biće... Moram sad na posao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...