Jump to content
Mikorist

Kafanica . . .

Preporučeni Komentari

10 hours ago, ninja said:

Svima koji slave, Sretan Dan Republike! 

Grb-SFRJ.gif

Ja slavim ali sam dan proveo radno - na bajkerskom forumu sam se borio kao lav, sam protiv njih 300 nacionalista, potomaka četnika, neo-nacista i inih revizionista istorije, i na kraju bio izbačen sa foruma na mesec dana :)

Jbt da ti pozli... Srbija & Hrvatska su jedine zemlje na planeti gde se ne zna ko je koga i zašto i kako pobedio u Ratu i gde je banalizovanje istorije dokaz patriotizma.

Duboko žalim što je karta za Goli otok bila povratna

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
20 hours ago, Miloš 1210 said:

Ja slavim ali sam dan proveo radno - na bajkerskom forumu sam se borio kao lav, sam protiv njih 300 nacionalista, potomaka četnika, neo-nacista i inih revizionista istorije, i na kraju bio izbačen sa foruma na mesec dana :)

Jbt da ti pozli... Srbija & Hrvatska su jedine zemlje na planeti gde se ne zna ko je koga i zašto i kako pobedio u Ratu i gde je banalizovanje istorije dokaz patriotizma.

Duboko žalim što je karta za Goli otok bila povratna

Ma pusti to, nije vrijedno živaca, ljudi su ipak samo... ljudi. 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Dakle, nalazite se u Srbiji 90-tih i vidite ogroman potencijal da se uzmu pare jer bi svi novokomponovani polupismeni bogataši hteli neku diplomu - papir koji dokazuje pred narodom da su obrazovani, plus hoće to i za svoje sinove i ćerke.

Kako kapitalizovati ovaj potencijal?

Korak 1: Registrujte firmu u Londonu. Uzmete virtuelnu adresu u nekoj zgradi u Londonu. Sve zajedno to košta oko 1000 eura.

Nazovite firmu nekim imenom koje deluje kao neka izuzetno ozbiljna institucija. Na primer “Megatrend International Expert Consortium Limited”

E onda ovde u Srbiji date oglas u Politici, na foru “Hej Srbi imate sreće, jer prestižna BIZNIS akademija iz LONDONA došla je u Srbiju! Imate jedinstvenu priliku da usred Srbije dobijete LONDONSKU BIZNIS diplomu”

Jako je važno da se u oglasu što više pominju termini LONDON i BIZNIS jer na to se Srbi lože.

E onda u oglasu kao predavače navodite zvučna imena raznih profesora. Bitno je da među predavačima bude što više BRITANSKIH, JAPANSKIH i FRANCUSKIH imena jer na to se takođe Srbi lože (“Britanac drži lovu, Japanac zna biznis, a Francuz to je ono ozbiljna nauka Sorbona i taj fazon brate”).

Naravno, predavači nemaju pojma da su stavljeni na neki tamo oglas u nekoj tamo Srbiji kao mamac (svi koje je N1 kontaktirao su rekli da prvi put u životu čuju da su predavali na tako nečemu).

E onda kasnije registrujete isto tako firme i u Japanu, Beču, da možete da nabrajate razne “akademske” gradove kao da ste vi nekakva “svetska mreža univerziteta”.

Zapravo efekat je isti kao kad Jala i Buba u svojim pesmama nabrajaju: “VODIĆU TE U DUBAI, MAJAMI, ABU DABI, MONTE KARLO…”, samo što oni nabrajaju gradove “luksuza”, a kod Megatrenda je lista gradova koji zvuče “akademski”.

Isto je i za nabrajanje imena. Jala i Buba nabrajaju BALENSIAGA, ARMANI, GUČI… a za fakultet treba da nabrajaš imena poput prof. dr STEPHEN JOHNSON, SUZUKI JATOŠI, ŽAN POL ŠEVALIJE, znači samo da to zvuči što više “akademski” britanski, francuski, japanski i Srbi će da se lože.

E sad, kad imate celu tu priču, onda krenete da upisujete studente koji će da slušaju biznis kurs u toj vašoj firmi. Onda posle nekog vremena, kad dobijete status fakulteta, svi koji su ranije završili kurs u toj firmi dobiju fakultetsku diplomu.

Onda krenu da vam dolaze svi novokomponovani političari bez škole, prvo iz SPS-a a onda i iz ostalih stranaka, jer ovo vide kao lak način da dobiju diplomu. Naravno, svi su menadžeri.

I tako vremenom svaki vlasnik pečenjare i benzinske pumpe postane magistar menadžmenta, plus i njihova deca…

…i ti si napravio nevidjen biznis na račun ideje da živimo u društvu koje vrednuje neko PARČE PAPIRA i napravio si fenomenalan setup da im taj papir obezbediš sa minimumom cimanja… a kredibilitet si napravio uz pomoć name-dropppinga termina LONDON, BIZNIS, JAPAN, PARIZ, MENADŽMENT, STEPHEN, SUZUKI, ŽAN POL…

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Na arhitektonskom faksu je bila neka veštica Anka Stojaković, kod nje smo polagali Istoriju umetnosti 1, stari vek. Spremao sam ispit 3 meseca od jutra do mraka iz 20 udžbenika. Ti bi sada bilo dovoljno za postdoktorski rad

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
10 hours ago, shonne said:

prvo iz SPS-a a onda i iz ostalih stranaka

Da se ne zavaravamo, deep state ovde funkcionise iz jednog centra, stranke veze sa tim nemaju, a pod obavezno su osvojene i urakljene drzavnim causima, pojedinci se provlace kroz stranke, sistem i drzavnu upravu po potrebi i dekretom.

Ako im treba doktorat, da se namrsti ozbiljnost pozicije, dobice ga za par meseci...:beach:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Onda promenite naziv fakulteta iz Megatrend (koje se ofucalo i steklo lošu reputaciju) u "Akademija Džon Nezbit" i odjednom to je neki novi strani fakultet došao kod nas, Srbi se popale, idu, daju pare...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, Miloš 1210 said:

Na arhitektonskom faksu je bila neka veštica Anka Stojaković

Nemoj veštica, molim te. Žena je bila zaljubljenik u istoriju umetnosti i zbog toga vrlo zahtevna. I ja sam spremao ispit kao i ti nekoliko meseci iz pola kubika raznih knjiga, i to sva tri dela u istom cugu. To je bio zaista vrlo ozbiljan rad, ali smo dobro znali šta se od nas očekuje. 

Nažalost, na tom fakultetu su kriterijumi danas značajno srozani, program rada i predmeti koji se tamo sada izučavaju su daleko od onoga šta i kako je nekada tamo rađeno. Iz projekata koji mi danas dolaze u ruke, a po kojima treba da se gradi vidi se da su ih radili površno obrazovani arhitekti.To se uostalom vidi na objektima koji se danas grade.

Ovo društvo generalno ima problem sa kriterijumima koji su ustanovljeni na nivou pojedinca. Ne treba da se čudimo kada se dešavaju  loše i gadne stvari, pošto nemamo normalno građansko društvo u kome se zna šta se može a šta ne, šta je ispravno a šta ne. 

Svako neka se zagleda u sebe, i neka učini napor da koriguje loše u sebi. Za početak i to je nešto.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
39 minutes ago, Aleks said:

Srbi se popale, idu, daju pare...

Mudre su gegulice, promene taktiku i didaktiku, dupence nazovu Ljubica, spakuju placenu diplomicu, odaberu meceninu ljubicu za obozavanje, dobiju sluzbu u drzavnoj upravi, platica sigurna, ulog se isplati za par godina, a onda grcke, maldivi, potkrovlje u centru Bg-a, njemacka auta, simike...jedan je zivot bez puno pameti.. :)  

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...