Jump to content
Mikorist

Kafanica . . .

Recommended Posts

17 minutes ago, Srecko said:

[mention=468]dunavko[/mention] bez namere da tvrdim da niste u pravu (pretpostavljam da ste stav izgradili na iskustvima Vama bliskih osoba-rođaka koji su to doživeli), moj doživljaj tih istorijskih dešavanja je potpuno drugaciji.

Otac mi je iz okoline Čačka, kao učenik čačanske gimnazije, uhvaćen 1942. (Skojevac) od strane četnika i posle desetak dana u zatvoru u Čačku (okupiranom Čačku u kome su četnici vršili vlast) predat agentu specijalne policije iz Beograda, poznatom Bećareviću.

Ispitivan (mučen) od strane agenata specijalne policije u zatvoru u Đušinoj nekoliko nedelja i prosleđen u logor na Banjici.

U logoru na Banjici proveo nekoliko meseci i krajem 1942. transportovan u koncentracioni logor Mauthauzen u kome je dočekao oslobođenje (USA trupe 1945.).

U trenutku povratka u Srbiji imao je 28 kilograma, čovek od 181 cm (dobio odštetu za tzv. “ropski rad” od države Nemačke koja je jedina prošla stvarnu denacifikaciju u Evropi).

Da li mislite da, posle ovoga sto sam Vam napisao, bi imalo svrhe da Vi i ja raspravljamo da li su četnici bili kolaboracionisti i činili zločine?

Da li bih ja bio normalan ako bih tvrdio da su svi četnici bili zločinci, pogotovo oni izvan Srbije?

Da li bi Vi i ja trebalo da se ne družimo i ne poštujemo bez obzira na oprečna iskustva iz istorije?

NARAVNO DA NE!

Uživam čitajući Vaše postove pogotovo strucne a ne smetaju mi ni oni sa kojima se ponekad i ne slažem.

Imam ja naravno i drugih drugačijih iskustavaemoji3.png.

Majka mi je npr. bila verena za kapetana ili majora Lazarevića (zaboravio sam šta je bio po činu), načelnika štaba četničkog korpusa Predraga Rakovića, koji je potpisao nekoliko desetina naredbi za pogubljenja i koji je bio zbog toga osuđen na smrt i streljan valjda u Valjevu.

Ovo sam Vam naveo zbog toga sto je moja majka zato sto ga je posetila u zatvoru u Valjevu (učiteljica)izgubila glasačko pravo na 5 godina, posao, porodična imovina im je bila “konfiskovana” a braći i sestri zabranjeno školovanje upravo zbog toga.

Naravno sve ovo ne može da poništi da je Načelnik štaba III ravnogorskog korpusa Lazarević potpisao nekoliko desetina naredbi za pogubljenja i da su četnici iz okoline Čačka bili kolaboracionisti fašista.

aj d kafanu prefumuliramomo  na osobno , bitti če nam lakše ?  borba je nza opstanak  kako se ko snađe ? ! , al ima alternativa ? ! .

Drugari predlazem konstruktivnu pauzu , 

licno cu u toj pauzi da se latim pravljenja sasija za neke lepe OTL mono blokove ( 12 x PL519 svaki ) .

Drugari predlazem konstruktivnu pauzu , 
licno cu u toj pauzi da se latim pravljenja sasija za neke lepe OTL mono blokove ( 12 x PL519 svaki ) .

Toooo!
Ovo sto napisah malopre, naravno da je istina (imam mnogo originalnih dokumenata u vezi sa tim).
Napisah post u temi Kafanica jer ovo i treba da bude baš KAFANSKA PRIČA, zato što treba prestanemo da živimo u i od prošlosti i da se okrenemo budućnosti.
Treba da gledamo kako ćemo svi zajedno da izađemo na kraj sa: nesposobnima, pokvarenima, korumpiranima, kriminalcima i politicarima (vrh lanca ishrane u našem-životinjskom svetu), koji da nemaju partijske knjižice koje ih podsećaju kojim partijama pripadaju, ni sami ne bi znali šta zastupaju koliko su svi ISTI-LOŠI.

59 minutes ago, Srecko said:

... države Nemačke koja je jedina prošla stvarnu denacifikaciju u Evropi).

Sto bi rekla njiova himna 

Deutschland, Deutschland über alles, Ü ber allesin der Welt! 

:D 

[mention=1908]vladd[/mention] , trenutno je hit revizija istorije. Nema dana da ne pročitam neki članak tipa da su kontraobavestajnu službu Bundesvera od formiranja držali nacisti.

Verujem da je tu dosta istine ali se mora pogledati i kontekst.

Da li neko misli da bi to moglo biti moguće bez saglasnost okupacionih sila: USA, GB i Francuska; sve zarad višeg interesa borbe protiv satanizovanih komunista-Rusije (karakterističan je primer angažovanja nacističkih naučnika poput Vernera Fon Brauna od strane USA).

Tamo gde nisu imali interes, denacifikacija je bila totalna.

Šta više sami Nemci su insistirali na njoj.

U II svetskom ratu je poginulo i 12 miliona Nemaca. Nema porodice malte ne koja nije izgubila nekog-ili više svojih članova.

Dovoljno, koliko god da ste zadojeni da razmislite o interesu golog opstanka nacije pogotovo u trenutku kada je USA jedina posedovala nuklearno oružje sa veoma lakim prstom na okidaču (Japan).

Otac mi je pričao (morao je da se vrati iz Mathauzena preko Nemačke i Mađarske jer su naše saobraćajnice i prugu preko Hrvatske i Slovenije Nemci u povlačenju uništili) da kroz celu Nemačku nije video muškarca sa svim udovima (nije samo da su imali 12 miliona poginulih). Svi smo gledali razaranja: Berlina, Drezdena, Hamburga ... Nemačka je bila sravnjena zasluženo (da se ogradim po meni) dovoljno da nauči lekciju.

Naravno sa protokom vremena se lekcije zaboravljaju i svuda blede strahote tih sukoba.

a sta mislis koliko je slavenski deo populacije platio slobodu u 2ww,koja cena svih onih koji su se borili protiv fasizma.naravno da je bilo i delova tog slovenskog naroda koji je maksimalno saradjivao se nemcima zarad svoje koristi.vise su voleli nemce nego svoju bracu.pa mozda su i bili u pravu.evo na primer letonija ili litvanija ili neznam ni ja.jel ima jos neka zasnovana na krvi ipljacki koja je koristila nemce.cak su se i nemci zgrazavali nad bestijalnoscu koju su ovi litvanci i oni drugi ispoljavali u svojim zlocinima koje danas hoce da sakriju.samo cekam nekog litvanca da dodje ovde pa da mu pustim solid state pojacalo pp i da ga mucim dok ne prizna.a za bracu ima svoje prve radove sa cevima ,trioda se...

Naravno, mi smo izgubili 1.7 miliona duša (po zvanicnoj istoriografiji kada sam ja išao u školu), Sovjeti preko 22 miliona (neznam koliko od toga etničkih Rusa) .....

Sada aktuelni fašista u Ukrajini, Stjepan Bandera ne da nije bio usamljen, pre bi se moglo reći da ga je cela zapadna Ukrajina malte ne podržala.

Ali ja ne govorim o tome nego koliko je neka nacija sposobna (pametna) da iz pobeda ili poraza izvuče prave zaključke i na duže staze preduzme prave poteze i nađe se među “pobednicima”.

Japan, četvrta ekonomija sveta, sa školstvom koje su im nametnuli Amerikanci (Daglas Makartur je malte ne bio gaulajter Japana), sravnjen, posle Hirosime i Nagasakija verujem da su Japanci “veliki pobornik novog svetskog poretka”.

Ali sila boga ne moli, stegnuli su se, “progutali najveću moguću žabu” i opet dosli na svoje a na nama je (Kina, Koreja, .......) da čekamo i vidimo koliko su u svemu bili iskreni ili samo čekaju novu priliku da opet naprave rusvaj.

Nemci su još eklatantniji primer, ali ako se ne varam peta su ekonomija sveta. Postigli su u miru ono što ratom nisu mogli (drže celu Evropu u šaci).

A mi?

Kakve smo mi zakljucke izvukli?

Koliko puta treba da nas izgine 20% i više od populacije da bi nešto utuvili u ove naše lude glave koje slave poraze a ne pobede.

Šta treba da nam se desi da izvučemo ispravne zaključke, usvojimo višedecenijsku strategiju i konačno se mrdnemo d.pe sa dna.

Ne dolaze Nemci kod nas (biju se nogom u zadnjicu da dođu) nego mi u Nemačku....

1 hour ago, black coffe said:

hebu te  mnogo zahtijevan  projekat  ? ! , al ? sva sreća !

Meni su najzahtevniji deo projekta uvek te sasije ,sva sreca  je da imam u lokalu starog drugara Savatija koji ce to da mi na glodalici razbusi , kada se svi delovi poredjaju ostalo mi je dosta lako , za nekoliko dana se sve to poveze,podesi i pusti u pogon ,  sve to pod uslovom da imam dovoljno vremena od profesionalnih popravki TV-ja i ostalih slicnih aparata .

OTL1.jpg

ko nam je kriv sto smo se tako poneli prema nemcima.evo,pogledaj litvance.oni i pesmu ispevali i oma u jevropu.a mi e neces svabo,pa gini,malo mi sami sebe ,malo braca,malo nemci,italijani,siptari,bugari i svi ostali.ako rusi ne dodju opet,ovo ce sve da bude nemecko...

Sanjao sam skoro san. Arktik nestaje, topi se, Golfska struja staje polako.

Englezi se plaše da im ne padne temperatura za 15 stepeni zimi.

Postojeći naftovodi i gasovodi nedovoljni da ih zagreju i spreče totalno smrzavanje.

Lobiraju amere da se pomire sa Rusima ali je gasovod do Nemačke, «Severni tok» nedovoljan da zagreje EU i UK.

Tramp lobira da se aktivira «Južni tok» ponovo.

Bombarduju svi zajedno ceo Bliski istok postavljau više naftovoda koji svi prolaze kroz Srbiju.Putin i Tramp se sreću u Beogradu.

Srbija pliva u nafti.Benzin za dž u BG. Toliko mnogo imamo nafte. Pa ti vidi. Pola EU se seli na sever Afrike....

Ali sam se probudio. Mada nije nemoguće skroz. Mora da mi je ostao upaljen TV na RTS1.:smesna: