Jump to content
Mikorist

Kafanica . . .

Recommended Posts

4 hours ago, Woland said:

jaaoj, eno ga Đurić povezao čalmu oko rukica.. Mukica.. :D

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=03&dd=27&nav_category=640&nav_id=1374086

Smešno jeste ali će još jednom da se završi bežanijom na traktorima. Za Beograd, za Beograd 

https://www.danas.rs/ekonomija/eu-uvodi-srbiji-carine-za-voce-i-povrce/

4 minutes ago, Miloš 1210 said:

Smešno jeste ali će još jednom da se završi bežanijom na traktorima. A to znači još jedan ciklus seljoberizacije Beograda

Da se vratimo na to da je daleko veći uticaj mnogo čega drugog na pomenuti čin od dolaska nesrećnika na poljoprivrednim sredstvima... Rođen sam (ne svojom zaslugom) u Beogradu i ne osećam ih kao pretnju. Naprotiv, mnogi od njih su daleko više doprineli od rođenh ovde koji su... Nije mesto rođenja...

9 minutes ago, zika said:

Pa ne mogu zika ili Alexx ili neki anonymus da tek tako izvoze metalni otpad, mora da se zna red, prvo rodbina, pa prijatelji, pa partijski članovi, pa sponzori, pa tek na kraju običan čovek, ali samo ako prođe kroz "određenu proceduru"...

Dovešće nas EU u red - ili će nas izolovati ko 90-ih. Treće nema.

52 minutes ago, Miloš 1210 said:

Smešno jeste ali će još jednom da se završi bežanijom na traktorima. Za Beograd, za Beograd 

vidis , zarad takvih sam je sretan sto ne zivim u Prestonici .

na stranu sto je jedno 84.5 puta veca guzva nego sto mi odgovara

55 minutes ago, zika said:

. . .  od dolaska nesrećnika na poljoprivrednim sredstvima... Rođen sam (ne svojom zaslugom) u Beogradu i ne osećam ih kao pretnju. Naprotiv, mnogi od njih su daleko više doprineli od rođenh ovde koji su... Nije mesto rođenja...

. . .  rece optimista za casu da je polupuna. :)

Sa druge strane, ja kao pesimista mislim sasvim drugacije, tj. da je casa i vise nego poluprazna.

Mislim da su ti sto su dosli u Bgd. poslednih 25+ godina, prostom selekcijom, vise od 50% destruktivni za Beograd. Slobodno mogu reci i vise od 75%.

Selekciju ne sumnjam da znas kakva je bila tih nesretnih godina.

A da, ne zaboravi, da su u medjuvremenu otisli iz Beograda isto tako prostom selekcijom oni koji su mogli . . . koji su imali gde . . . kod koga . . . sa cim . . . sa koliko.

1 hour ago, Miloš 1210 said:

Ne se plašite, neće oni u krug dvojke. Najbliže što mogu je u neku ČaČaČa okolinu.(Borča, Ovča, ...)

Tacno sam znao da ce se lokalni Trol promtno javiti. :)

Kao i obicno, slaze svoje postove, a ni ne pokusava da shvati sustinu

Info za njega : nisu krivi ti sto su dosli/dolaze/dolazice na traktorima, vec ovi sto su i doveli do toga.

Ovi sto se na nesreci tih ljudi kamate, kapitalizuju svoju moc.

Ovi sto su se juce igrali akcionih filmova na jugu Srbije.

E pa, upravo im i ti dozvoljavaju da se ponasaju devastatorski i nedomacinski.

32 minutes ago, Doktor said:

Tacno sam znao da ce se lokalni Trol promtno javiti. :)

Kao i obicno, slaze svoje postove, a ni ne pokusava da shvati sustinu

Info za njega : nisu krivi ti sto su dosli/dolaze/dolazice na traktorima, vec ovi sto su i doveli do toga.

Ovi sto se na nesreci tih ljudi kamate, kapitalizuju svoju moc.

Ovi sto su se juce igrali akcionih filmova na jugu Srbije.

E pa, upravo im i ti dozvoljavaju da se ponasaju devastatorski i nedomacinski.

58 minutes ago, Doktor said:

. . .  rece optimista za casu da je polupuna. :)

Sa druge strane, ja kao pesimista mislim sasvim drugacije, tj. da je casa i vise nego poluprazna.

Mislim da su ti sto su dosli u Bgd. poslednih 25+ godina, prostom selekcijom, vise od 50% destruktivni za Beograd. Slobodno mogu reci i vise od 75%.

Selekciju ne sumnjam da znas kakva je bila tih nesretnih godina.

A da, ne zaboravi, da su u medjuvremenu otisli iz Beograda isto tako prostom selekcijom oni koji su mogli . . . koji su imali gde . . . kod koga . . . sa cim . . . sa koliko.

Ajde ne protivureči sam sebi

Sta je protivrecno? Da neki mucenici nisu krivi sto su morali da dodju, a kada su vec dosli, poceli su da preuredjuju brlog prema svojim uskosebicnim potrebama.

Kao drugo, u cemu je problem sa carinama? Naravno da ce ih EU uvesti, prosli su grejs periodi, i nista se nije promenilo, osnazilo i organizovalo.

Zar se stvarno masta da se ceo zivot provede pod beneficijama, sa ulascima na mala vrata, i ako moze bez puno rada. Mene cudi da su ista i prihvatili da uvezu ikada, kada se recimo vidi slika  Morave filovane plasticnim flasam i kesama, zatrpani i smrdljivi vojvodjanski kanali, i ispustanje hemikalija po zelji...

Sada je vreme da se satre poljoprivreda, industrija je vec razvaljena, stocni fondovi desetkovani..sta se uopste ocekuje? Drzava lepo prezivljava od kredita i zaduzivanja.. 

To su mogli da ocekuju jos iz vremena ukidanja Zmaja, IMT-a i IMR-a..zatim su se tajkuni svalili na zemlju i prehranu...

"...Kada su na kraju dosli po mene....nema nikoga da se pobuni.."