Jump to content
Mikorist

Kafanica "Kod srećnog samograditelja"

Recommended Posts

25 minutes ago, Woland said:

axa! daklem, nema više griže savesti zbog konzumacije ovog :)

. . .

Prvo, provera lipidnog statusa ( dovoljno je uzeti elementarno - holesterol i trigliceridi ) i glikemije.

Hint - 72 h pre LAB-a od ovakvih divnih poslastica se odreći.

Takođe, i etil, sokovi sa šećerom, mast & leba, škembići etc.

Poslednji obrok dan uoči LAB-a da bidne do 17 h. posle toga može čaj, kafa, ali sa veštačkim zaslađivačima ili bez.

Ujutro bez doručka, što bi se reklo, našte, doći u LAB.

Odmah posle uzorkovanja otići u nabližu pekaru/kasapnicu, pa po želji uzeti šta vam duša ište i mirno sačekati rezultate.

Ako je sve to korektno onda eto i odgovora na tvoj post - NEMA griže savesti ! :)

neko je spomenio trake, imam dva magnetofona koji baš i ne rade, tascam 8-kanalni 1 inch traka mislim da je model 40 i klasični 1/2 incha dvokanalni tascam BR-20, raspali se roleri od starosti, ali nije samo to, ne vrte kako treba, jel se to uopće isplati popravljat?

Na ovom BR20 sam čak i bio kod gumara i napravio nove rolere, ali opet zavija i jede traku

21 hours ago, Doktor said:

Prvo, provera lipidnog statusa ( dovoljno je uzeti elementarno - holesterol i trigliceridi ) i glikemije.

Hint - 72 h pre LAB-a od ovakvih divnih poslastica se odreći.

Takođe, i etil, sokovi sa šećerom, mast & leba, škembići etc.

Poslednji obrok dan uoči LAB-a da bidne do 17 h. posle toga može čaj, kafa, ali sa veštačkim zaslađivačima ili bez.

Ujutro bez doručka, što bi se reklo, našte, doći u LAB.

Odmah posle uzorkovanja otići u nabližu pekaru/kasapnicu, pa po želji uzeti šta vam duša ište i mirno sačekati rezultate.

Ako je sve to korektno onda eto i odgovora na tvoj post - NEMA griže savesti ! :)

Doc ! sa 6 banki živim relativno neuredno ! :hammer: evo m,takav sam po celom telu , volem škembiće ( kod nas fileki) i ostale tzv iznutrice . Osječam se dobro kolko ću još poživjeti  ? :D:D:D! Valjda dok sam živ ? - NHF  . Sory  mislim da Si sfatio :).

3 hours ago, Doktor said:

Kafeni,

sve jasno, sve OK. :thumbsup:

Nego, škembići, reče da zovete fileki. U Dalmaciji ih zovu tripice. Jel tako nekako ?

Svi znaju sve ? :):)a u Sloveniji - VAMPI  ?  Drago mi da se napapam iste hrane na 3 jezika :hammer:

Mda. U Italiji se zovu trippa i lampredotto.

Ima fiorentinska varijanta tripica. Preporuka. default_thumbsup.gif

Pre dve godine sam u Firenci 7 dana za ručak jeo stalno tripice sa parmezanom (restoran odmah pored Santa Croce-Yelp preporuka).

Konobari nisu mogli da veruju.

Jeo bih ja tripice i dalje da mi zena nije dala ultimatum tripice ili ona. I naravno kao i svi krelci napravih u ključnom momentu pogrešan izbor .

Za Firencu definitivno moja preporuka za tripice, kuvane goveđe jezike je Piazza del Mercato Centrale ( centralna zatvorena gradska pijaca u Firenci ). Na tom prvom spratu su napravili izuzetan prostor sa dva velika šanka i sektorima, boksovima sa različitim restoranima.

Ima i slatko, ima i slano, ima i lokalna toskanska kuhinja, tartufi, pršuta, mesa, morski plodovi, sladoled, kolači . . .

Ovaj štand je dole na linku sa Trip Advisor-a.

Rade najbolji kuvari regiona dežurstva, a cene su veoma prstupačne ( porcija od 5 do 7 eura od jela ). Služi se u plastičnim tanjirima i sa plastičnim escajgom. Tipa self servis. Ukusno. Vrhunski.

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187895-d6594198-Reviews-Il_Lampredotto_di_Lorenzo_Nigro-Florence_Tuscany.html

Za Prato je kamp prikolica na obodu samog centra grada koju drži bivši profi biciklista i tu je takođe za preporuku i vhunski. Cene slične kao i u Firenci.

Za Sijenu nema dileme kada su u pitanju tripice.

Pršuterija i konoba Pretto.

http://www.prettoprosciutteria.it/