Jump to content
Mikorist

Kafanica "Kod srećnog švajsera"

Recommended Posts

Naravno, ništa nije crno ili belo i sa svime se možemo našaliti.

Zdrav humor i z@jebancija su uvek dobro došli, ...ali su nekako zabavniji kada su na tuđi račun.

Setite se koliko nam se sviđao način na koji smo mi sa ovih prostora bili prikazivani. ;)

Što se ove konkretne priče tiče, radije ću rizikovati da ispadnem glup i naivčina, i da se svrstam uz one koji biraju da veruju u ljudsku dobrotu, iskrenu požrtvovanost i hrabrost.

Histerični social justice warriors-i mi izuzetno idu na onu stvar, ...ali su mi daleko gori ksenofobni internet teoretičari zavere i rasisti.

Šteta što se umesto momka iz Malija ovde nije našao neki hrabri Srbin, sada bi na naslovnim stranama naših tabloida bio slavljen kao najveći srpski junak posle Noleta.

Kako bi ste u tom slučaju reagovali?

Širili priče o nameštaljkama, tipa Makron se protivi ulasku Srbije u EU, pa se radi na poboljšavanju imidža Srba?

1 hour ago, Kuja said:

Naravno, ništa nije crno ili belo i sa svime se možemo našaliti.

Zdrav humor i z@jebancija su uvek dobro došli, ...ali su nekako zabavniji kada su na tuđi račun.

Setite se koliko nam se sviđao način na koji smo mi sa ovih prostora bili prikazivani. ;)

Što se ove konkretne priče tiče, radije ću rizikovati da ispadnem glup i naivčina, i da se svrstam uz one koji biraju da veruju u ljudsku dobrotu, iskrenu požrtvovanost i hrabrost.

Histerični social justice warriors-i mi izuzetno idu na onu stvar, ...ali su mi daleko gori ksenofobni internet teoretičari zavere i rasisti.

Šteta što se umesto momka iz Malija ovde nije našao neki hrabri Srbin, sada bi na naslovnim stranama naših tabloida bio slavljen kao najveći srpski junak posle Noleta.

Kako bi ste u tom slučaju reagovali?

Širili priče o nameštaljkama, tipa Makron se protivi ulasku Srbije u EU, pa se radi na poboljšavanju imidža Srba?

Secamo se kako smo bili prikazivani, tako da sto se tice verodostojnosti bilo koje informacije, tu neeeema da brines, to je to :)

Ako su oficijalni, mainstrim mediji ono na osnovu cega formiram misljenje o nekom dogadjaju, a svaka druga varjanta je "teorija zavere", sa mnom se moze manipulisati do 101 i nazad. 

Da, ja mislim da nema rasprave o tome da Will Smith, ima glavnu ulogu, neozbiljno je uopste razmatrati bilo kog drugog.. :)

On 6/1/2018 at 11:23 AM, NIXIE said:

Pogrešio sam, sad obojica imaju pasoš, znači Legija stranaca otpada. Mogu u specijalce, vatrogasce, elektrodistribuciju i slično gde ima penjanja, ili da lepe predizborne plakate visoko da ne mogu protivnici da ih cepaju i crtaju brčiće ili nešto još gore.

E pur si move ? ( simbolično ? ) Ovo je "igranka" !

Konačno  su gospoda ''sa kraja Zmaj Jovine'' dobila vlast po meri koja im je omogućila da u miru i tišini brinu o duhovnom stanju nacije i da se bezbrižno vozikaju po pešačkoj zoni ... bez da ih ''mali drekavci'' u tome ometaju, k'o što su godinama to radili

http://www.autonomija.info/dalibor-stupar-zmajeve-necije-igre.html

Potraga za festivalom: Za decu nema mesta, a za tenkove ima…

A da ne bude baš sve tako crno, pobrinuli su se i ovi veeeliki malci :

https://www.danas.rs/drustvo/odrzana-medjunarodna-olimpijada-u-mentalnoj-aritmetici/

http://www.malacgenijalac.com/medjunarodna-olimpijada-u-mentalnoj-aritmetici-beograd-2018/

... nažalost, ovo je ipak samo kap u moru, dešavanje koje je na nivou statističke greške

2 hours ago, Beli said:

''sa kraja Zmaj Jovine''

očigledno je da je taj kraj, u stvari početak Zmaj Jovine, msm - odatle SVE počinje, zahvaljujući simbiozi svetovne i duhovne vlasti.. Mirko je odlučan u nameri da sebi obezbedi pravednički mir (& tišinu), i da tako smiren dočeka unapređenje u Mitropolita, koje je na tezgi ovogodišnjeg Sabora SPC.. menščini da će pomaknuće koje očekuje sve Vladike, biti sasvim primerena kost koja će umiriti (loše odglumljeno) protivljenje skorašnjem potpisu.. jedino se pitam šta će Risto da dobije, msm on je već sada Mitropolit, teško da će ga zapasti da bude Patrijarh (nizak mu je ucenjivački potencijal - sadašnji Patrijarh je nedostižan sa 10 poena na vanbračnog sina), pa mu nema druge, ako ne smisle nešto bogougodno, nego da se odcijepi, što bi NATO odmah priznao :) 

5 minutes ago, Woland said:

zahvaljujući simbiozi svetovne i duhovne vlasti

To ti je ko u Iranu, tamo sam proveo godinu dana na gradilištu jedne fabrike. Vrlo korisna stvar, mislim finansijski a i na svaki drugi način.

HTemp.thumb.jpg.dd3647000ddb5a9ca50b4c62178562c8.jpg

Juce sam slusao malo hiragu, stavim ruku na hladnjak i ne mogu da izdrzim vise od 5-6 sekundi. Nisam imao pametnijeg posla pa sam izmerio. T1 je kuciste tranzistora, T2 je hladnjak. I nije tako lose kako na pipanje deluje.