Jump to content
Mikorist

Kafanica "Kod srećnog švajsera"

Recommended Posts

Neće bre, vi'š da kaže da će da menjaju zakon...

Ali dobri su, puste vest pa gledaju reakciju, ako se narod uzjoguni odmah ide E šalili smo se.... :)

Inače se preko FB-a i automobilskih foruma organizovao masovni protest i blokada celog centra BG-a za 26. maj. Pa se brže bolje oglasili.

Međutim, da ne bude kompletne zabune, taj Zakon je i dalje na snazi, moraju prvo da ga izmene pa da odluka stupi van snage.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/krvavi-obracun-mladic-28-ubijen-ispred-zgrade-na-cukarici-ubica-prisao-i-u-njega/rgrvj9y

Da li je i nama potrebna jedna Megi Tačer, pa da se stane na put divljanju tzv. navijačkih grupa, tj. i pojedinačno "navijača", tačnije rečeno ološa i kriminalaca ?

Jasno je svima nama da tu najmanje ima ljubavi prema klubu, navijačke strasti.

Dilovanje, borba za teritoriju, u ovom tragičnom slučaju najverovatnije borba za parče ulice, deo parkića oko ljulje i klackalice, prostor oko kioska gde će se vršiti prljava rabota sa narkoticima.

Čekam već koliko danas izjavu "Slinavog" kako je kriminal, br. ubistava u 2018 god. u značajnom opadanju.

2 hours ago, Doktor said:

. . .

Čekam već koliko danas izjavu "Slinavog" kako je kriminal, br. ubistava u 2018 god. u značajnom opadanju.

Nije dugo potrajalo od javljanja Sline.

Kao u onoj narodnoj, samo uz malu modifikaciju : " Mi o vuku, a ono magarac na vrata . . . "

https://www.kurir.rs/crna-hronika/3056045/policija-na-nogama-od-rane-zore-akcija-u-toku-udar-na-dilere-droge-mup-privodi-osumnjicene

Logika: zna se ko je vuk, gde je vuk, zna se sta radi vuk. I nikom nista. Problem nastaje kada "ne ispostuje nepisani dogovor "", tj. Pojede magarca, pa sad mora akcija, inace ne bi trebalo...

20 minutes ago, Doktor said:

Nije dugo potrajalo od javljanja Sline.

Kao u onoj narodnoj, samo uz malu modifikaciju : " Mi o vuku, a ono magarac na vrata . . . "

https://www.kurir.rs/crna-hronika/3056045/policija-na-nogama-od-rane-zore-akcija-u-toku-udar-na-dilere-droge-mup-privodi-osumnjicene

Bravo za ministra, ne mrzi ga da ustaje pre gazde.

688.gif

3 minutes ago, NIXIE said:

Bravo za ministra, ne mrzi ga da ustaje pre gazde. . . .

Nisam siguran.

Ne spava taj njegov capo. "Navijen je do koske". Čekam samo kada će da prezupči i razbije se kao radio u Jurinoj pesmi. :)

Mira Furlan:

"– Kad usporedim Ameriku danas sa SFRJ nekad, moram reći da sam ja u doba mladosti rasla i bila odgajana u duhu potpune društvene ravnopravnosti žena i muškaraca. Sada tek vidim – radeći sa mladim ljudima iz cijelog svijeta na filmskoj akademiji – koliko su moji roditelji bili liberalni, progresivni i slobodni u svojim stavovima. Da, sve nepravde sam vidjela i tada. I ja sam se, kao i svi ženski građani, od djetinjstva naučila ne vidjeti prostačke poglede, ne čuti ponižavajuće komentare, ne obazirati se na uvrede. Seksualno harasiranje je bio zrak koji smo udisali, nešto što si morao shvatiti kao činjenicu s kojom se živi (kao zagađenje zraka, npr.), inače se nije dalo opstati. Uglavnom smo sve radili da bismo zaštitili muškarce od njihovog vlastitog samoponiženja. Što je nevjerojatno: bilo je nekako važnije da opresoru ne bude neugodno nego da mu se, recimo, udari šamar. U tom smislu smo svi, i žene i muškarci, zapravo podupirali seksistički sistem ugnjetavanja žena. ALI: ja nisam imala nikakve sumnje da ću JA pobijediti sve te glupe prepreke i da ću pokazati svijetu da sam isto toliko vrijedna kao i bilo koji muškarac. Ta mi je vjera ušla u glavu s majčinim mlijekom. I na tome sam beskrajno zahvalna. Gledala sam u mladosti svoju prijateljicu sa Akademije kako se muči sa ultrakonzervativnim, patrijarhalnim očekivanjima svoje familije. Gledala sam tu njenu familiju kao čudne primjerke ljudske rase, zatočene u okovima davno odbačenih predrasuda i zastarjelih uvjerenja. Žalila sam ih. Sad kad se prisjetim te mlade, ambiciozne, odlučne mlade djevojke koja je mislila da sve može, moram se nasmijati. Zapravo se može tako malo."

https://www.danas.rs/kultura/nasi-domaci-reziseri-nisu-znali-sto-da-rade-sa-glumicama-osim-da-ih-skidaju/

Sovinisticka izjava i potpuno pogresna a izazvana zenskom emancipacijom. Po meni nisu zene ugnjetavane, imale su sva prava kao  muskarci. A to sto moraju da rode ne treba da krive muskarce vec prirodu. Sa modernim stavovima danasnjih zena ljudski rod ce izumreti jer oni vise nisu proizvod prirode koji treba da donese opstanak vrste vec osoba koja ce da radi zaradjuje uziva, izlazi, provodi se i u tihim razgovorima muskarce posmatra kao objekte za seksualno zadovoljenje. Celo stanoviste mozemo iskarikirati na dva nacina. Jedan je da je bog stvorio zenu takvu kakva jeste da svojom lepotom privuce muskarca i produzi vrstu. Drugo je logicnije gde smo mi po prirodi stvoreni da disemo hranimo se i razmnozavamo. Uostalom to se da videti iz zivota svih vrsta da su zenke stvorene da privuku muzjaka i da produze vrstu. I onda na takvu prirodu je pogresno postaviti zenu u filmu kao objekat privlacnosti a priroda je upravo to uradila?! Sumanuta izjava.

Mislim da ne podrzavaju sve zene Mirinu izjavu. Bar moji zenski prijatelji sa kojima imam savrsenu komunikaciju su sasvim normalne i slobodne osobe a ipak se same postave kao majke. Ja licno Mirinu izjavu ne podrzavam i vise mi lici na danasnji trend koji iz zenksih usta glasi: ravnopravne smo kao i muskarci sve mozemo kao i muskarci. (zato valjda u drustvu moji prijatelji i ja pijemo sok a vecina zena zestinu, pivo, vino...)

Napadnite me slobodno na ove reci ali to je ocito, samo se osvrnite oko sebe. A isto kao sto imam razumen prijatelje poznajem i zene iz moj eblizine koj ekazu otvoreno: muskarci su niza rasa

sa pogrešnom se osobom obračunavaš, pogle ponovo prvu rečenicu citiranog, pa onda i ceo intervju na sajtu Danasa - nema u njenim rečima šovinizna, ni militantnog feminizma, naglasak je na činjenici da su današnja društva konzervativnija nego ono u kojem smo ona i ja odrastali..