Jump to content
Mikorist

Kafanica "Kod srećnog švajsera"

Recommended Posts

aj malo oladi o komunizmu.

za septicku jamu od drzave se slazem.

u stvari nema ko se ne bi slozio.

a komunizam batali.

:cheers:

Jedna mala digresija ? . Ima smisla u priči ( podjela imovine u bivšoj  državi ) . Bila u srijedu neka ostavinska resprava u Splitu i sad ja pozvan iz Velike Gorica u Split  cc 4oo km tam i tolko natrag . Nisam u svojstvu svjedoka . neg zainteresirana strana ( imam 1/16 ) nečega  i nemam pravo na troškove ... itd . Da ne davim  :) Obavio sam to po općem interesu . Tipa ljudi smo - familija  ajmo se dogovorit . ?  ista priča u rashodovanoj Yugi . BLJAK ! .

@black coffe znamo mi šta smo radili prošloga leta, ali ti davnašnji gresi su daleeeko manji od novostečenih, barem je nešto opipljivo ostalo iza njih, ovi današnji se značajno više zadužuju da bi nahranili svoju birokratiju i stimulisali uvoznike.. evo, naš Dinar nikad bolje stajao nije u odnosu na Euro, pomislio bi čovek da nam sjajno ide, ali kad malo zagrebeš, vidiš da oni dižu kredite da bi poboljšali monetarnu stabilnost - emituju državne obveznice sa visokom kamatom, banke ih naravno kupuju i etotiga niži kurs: nominalno (u dinarima) se smanjio spoljni dug, ostao ispod granice koju propisuje MMF, uvoznici trljaju ruke zbog manjih carina i poreza, jedino su mučeni izvoznici najebali, ali jbg, tako im i treba kad proizvode nešto konkretno a ne bave se finansijskim inžinjeringom.. Joška je bio mala maca za ove, ali svako malo pa neko kaže drž komunistu, poviče bando crvena, jasno je i zbog čega.. barem 15 godina pre raspada, istinskog komunistu nisi svećom mogao da pronađeš, ali ko se toga još seća :)

Osobe koje se skuže u prvoj sekundi prve runde ( meni je bio dovoljan nick name )  znaju o čemu govore !   O ostalom je bes(z)  varijacija na temu znaju o čemu i zašto govore ! . Očito smo neka "interesna " skupina tipa HI FI , koja je danas zainseretiran više za komunikaciju i naravno za tuđa iskustva neg za političke manipulacije današnjih "bardova" koju nam kroje "kapute " ne znajući  naše konfecijske brojeve ? !!!!! .  Eto  . možda kaj sam normalna  bi se malo maknil  sa ? jer dojdem u varijaciju da ne bum svoj   :)  !!!!!!

26 minutes ago, black coffe said:

Anarhizam  je  ?

pojam koji se veoma često na pogrešan način shvatao :) ali i sećanje na Kropotkina, Bakunjina i Kronštatski ustanak Anarhista protiv Boljševika 1921, kada se poslednji put vijorila crna anarhistička zastava :) i, sećanje na predgovor koji je, u svojim mlađim danima, naš streljani Premijer napisao za Kropotkinov Anarhizam i Moral..