Jump to content
Mikorist

Get everything down on pen and paper

Recommended Posts

pa vidi, bespravnih objekata ima zbog toga što je naša država alava pa hoće da masno naplati svaki potreban (manjina) i svaki bespotreban (većina) papir, voćnjak moje firme nije mogao da čeka 18 meseci na ostvarivanje preduslova za projektovanje bunara dobijanjem svih saglasnosti (jednu od njih je izdavao i Zavod za zaštitu spomenika kulture) - stabla bi se osušila do tada.. analogno tome, ljudi rešavaju pitanje stanovanja onako kako moraju.. a ta kinta, koja se skupi od saglasnosti, služi samo i isključivo birokratiji, narod od toga nikakve koristi nema.. potrebno je uprostiti stvar, svesti je na ono što je zaista potrebno..

a birokratija nas košta, cela milijarda evra godišnje bi se uštedela kada bi se otpustilo samo 20% ljudi iz državne administracije, a smanjenjem nameta na plate bi se značajno redukovala siva ekonomija i obezbedio ukupno mnogo veći priliv novca u penzijske, zdrastvene i ostale fondove..

ovi potezi su esencijalni za svakog studenta druge godine Ekonomskog Fakulteta, a ne sprovode se već decenijama, zato što bi stranke izgubile bazu glasova (jedan zaposleni - 10 glasova), i izvore finansiranja botova opšte namene..

dakle, ne radi se o sukobu mentaliteta, južnjačkog i severnjačkog, iako je istina da je pučina stoka jedna grdna, u ovom slučaju, puk i njegov mentalitet nisu uzrok, već je njihovo postupanje posledično..

1 hour ago, Doktor said:

Totalno pogrešno. :no:

Nije švedska, ali se jeste norveška birokratija (UDI) pokazala na nagori, najprizemnijii moguci nacin u mom slučaju kada je jedan njihov primerak (čitaj : polupismeno govedo) aka radnik praktično odložio u fijoku moje papire za nostrifikaciju diploma i "zaboravio" na njih.

E onda se "kao" setio, pa mi poslao preporučeno pismo sa rasporedom polaganja potrebnih ispita, ali 3 dana kasnije od datuma ispita. Zahebao se, tj. demaskirao ga pečat na koverti kada je poslata iz Osla za Bgd. 

Na jedan perfidan način me je praktično diskvalifikovao za taj turnus, tj. za narednih 6 meseci, jer se ti specifični diferencijalni ispiti ne polažu u Oslu svaki dan.

Očigledno mu je zasmetala moja već dobijena radna dozvola i radno mesto koje sam sam pronašao na njihovom sajtu za berzu rada, te nakon telefonskog i video kontakta i otišao do tog malog mesta (2k stanovnika, ali sa poliklinikom i domom za stara lica ), prošao intervju, konkursnu komisliju i od ministarke zdravlja te regije u svečanoj sali gradske skupštine potpisao predugovor i dobio overnu dozvolu za rad.

Dakle, od goreg ima i - GORE.

Ne daj nam Bože da skandinavski administrativci aka birokrate obučavaju ovu našu birokratiju koja nije cvećka, ali ovi su uber ološ.

jedan slučaj nije pravilo

skandinavska birokratija je najefikasnija na svetu

1 minute ago, crni. said:

jedan slučaj nije pravilo

. . .

Kako ti znaš da je moj slučaj u UDI-ju u Oslu jedan jedini ?

znam 10ak jednostavnih, brzih i uspešnih odlazaka u švedsku i norvešku

i tvoj neuspešan, jedan slučaj

odatle logika iz mog prethodnog posta

5 hours ago, crni. said:

znam 10ak jednostavnih, brzih i uspešnih odlazaka u švedsku i norvešku

i tvoj neuspešan, jedan slučaj

odatle logika iz mog prethodnog posta

Opet ti spekulises kao i obicno , medjutim sada i lupetas. Da, to ti slobodno mogu reci. 

Kako si ti zakljucio da je moj odlazak u Skandinaviju bio neuspesan ?

11 hours ago, vdzele said:

Ja bi voleo da našu birokratiju obuči švedska birokratija, pa makar veza između njihove birokratije i naroda datira iz vremena velikog Odina.

Tu bi se posle obuke naših birokrata postavljalo pitanje sprovođenje propisa. Valjalo bi onda da obuče i naše sudstvo, policiju,....itd itd

Ljudi, ne pričaj te gluposti. Imate neku idealnu sliku o Švedskoj.... to je možda i bilo tačno 60:ih, sad definitivno ne osim ako se ne poredi sa "shithole countries"  :roll1:

A birokratija nije vezana za zemlju nego za mentalitet, sve i da je tačno kao što pišeš, pa da se "uvede" u Srbiju, pojela bi je za kratko vrijeme. 

2 hours ago, Doktor said:

Opet ti spekulises kao i obicno , medjutim sada i lupetas. Da, to ti slobodno mogu reci. 

Kako si ti zakljucio da je moj odlazak u Skandinaviju bio neuspesan ?

nezgodan si čovek za komunikaciju, nije važno...

Važno je ko je pucao. Ali je važno i ko je Oliveru Ivanoviću svih ovih godina crtao metu na čelu i bio lokator za šest metaka u njegovom telu: to su, redom, Aleksandar Vučić; svi njegovi saradnici iz stranke i organa vlasti; gotovo svi oni koji su prekjuče sedeli u studiju Pinka i oplakivali ubistvo Srbina sa Kosova iako bi se većina, u potaji, od sreće napila: Vulin, Radun, Krle, Vučićević, Lazanski, Milomir Marić, Bojan Bilbija, Saša Milovanović, Drecun, Anđelković - ekipa od koje pristojan svet beži čak i sa frekvencija gde divane. Pre dve godine u jednom intervjuu rekao sam: "Vučić, za razliku od Miloševića, ne ubija. Još!" Nikad ne bih ponovio ovu izjavu.