Jump to content

Transporter


stein

Preporučeni Komentari

Nije reč o filmu :)Razmišljam se koji transport da uzmem od postojećih CD plejera i da ga iskoristim za iživljavanje sa SRC2496... Voleo bih (dakle, nije nužno) da uzmem CD plejer, iskoristim transport i digitalni izlaz, a sve ostalo što je nepotrebno, eliminišem, transport skutijam zasebno, a elektroniku koja nema više funkciju (interni DAC i analogni deo) isključim sa liste potrošača energije...Philips CD303 i Marantz CD4000 nemaju digitalni izlaz pa ni nisu zanimljivi, a za ostale moram da proverim... Sony XE310 ima digitalni izlaz isto kao i Ph.CD630 pa su to dva kandidata, Yamahu sam dobio jer ima problema sa čitanjem, ona otpada zbog toga, i možda... samo možda... Pretpostavljam da krenuti od nule sa nekim kompjuterskim drajvom nema smisla (ne sa mojim nivoom razumevanja problematike) pa bih se držao nečega što je provereno i radi...Voleo bih da skutijam u kutiju dimenzija koje su bliske kutiji za pojačalo i preamp, zato pitam... Ako je to nepraktično, onda bar da proverim ima li smisla odvajati "višak" elektronike ako se koristi samo onaj deo koji treba od čitača do digitalnog izlaza...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 30
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

1. Neki Philips / Marantz sa CDM0 /1 mehanizmom

2. Dig izlaz iz CD ROMa ( mozda treba naponsko prilagodjenje). Kad je dobar Unison Researchu onda je dobar i tebi.

3. Sve da napravis od nule. Samo transport da uzmes a sve ostalo sam. NPR

Da li ima mogucnosti da Beringer prihvati I2S signal i da eliminises SPDIF?

Obavezno skini ( ili napravi prekidac) sa potrosnje display CD playera. I Kwak clock stavi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pretpostavljam da krenuti od nule sa nekim kompjuterskim drajvom nema smisla (ne sa mojim nivoom razumevanja problematike) pa bih se držao nečega što je provereno i radi...

a sto ?

http://www.diyaudio.com/forums/digital-source/17910-diy-cd-drive-based-computer-cdrom.html

Postavljena slika

Sve bih dao da stavim

Teac CD-540E Japan na neki extra DAC

Postavljena slika

neunistiv je - svira mi cak i naopacke pun prasine :sarcastic_hand:

:umnik2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na iscrpnom odgovoru, ali ja tebe brate, baš ništa ne razumem... :buehehe:

1:1 :Viannen_loungelizard: Nemo da pocnem po LeskoPiroNiski da ti objasnjavam

Jedini CD sa CDM0 transportom je CD303 a on nema digitalni izlaz...

Onda probaj CDM1 Ako ces od nule imam jedan CDMNajprostije ti je da probas DigOut sa CD ROMA u PCu ili SPDIF out sa integruse.I dalje me kopka I2S direkt u Beringera.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...I dalje me kopka I2S direkt u Beringera.

Sto da ne - Behringer ima CS8420 SPDIF receiver sa koga ide I2S na AK4393 DAC. Jedini je problem sto je jako pipavo - AK4393 chip je u najmanjem MSOP formatu - treba lemilica sa 0.1mm vrhom i mocna lupa. Radio sam to par puta i ne bih vise ako bash ne moram...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim ja da od samogradnje transporta neće biti ništa što se mene tiče... Dakle, samo da ranim prasići, a ne da brčkam po dugmići... :buehehe:

Za utehu, ostaviću sebi jedan CD sa digitalnim izlazom a sve ostalo ću da spremim u oglase.

Da ne bude baš toliko prosto, smeši mi se nešto novo što će danas veoma verovatno da bude izloženo slušnom testu:

http://www.hollandlink.eu/mcd-203Mk2-EN.htm

Postavljena slika

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

onda prodaj Behringera sta ce ti obadva ?hocu reci - imam blagi utisak da ces da bacis pare ........ :Viannen_loungelizard:

To je kao da si me pitao šta će mi dva jajeta... Mada, tu bih se snašao za odgovor... Da imem čime da se kuckam, tuckam, kako god se to zove što se radi sa jajima za Uskrs... :)Znajući kako to sve sa vremenom funkcioniše, kada ti pošaljem Behringera na abortus, ima da prođe ihaj vremena pre nego stigne nazad... Uostalom, ako ova sprava valja, onda je moguće i zavedem u inventar, a moguće i da ne. Našao sam oprečna mišljenja na internetu, neko smatra da je kupovina ovog plejera bacanje para i da niš' ne valja, a suprotna su... pa, suprotno tome. Ne znam šta je ko sebi postavio za reper i sa čime se poredi... Dok ne čujem, ne mogu da budem pametan. U mom slučaju sprava je iz komšiluka, eve je u potkrovlju, pa ćemo da je malo ispreslušavamo. Moram dodati da je reč o frtalj kile kestenja (one quarter of 1K€) pa se shodno tome i postavlja referenca. Marantz CD63SE + Behringer SRC2496 koštaju otprilike taman toliko (malo fali) i ova sprava mora da bolje svira od toga, inače nema mnogo svrhe. To što ima lampe na izlazu može da bude dobro ali i ne mora (po, nekim komentarima, to je samo dodatni minus jer se mora čekati extra minut da proradi) i onda je još u igri i priča o "sinergiji", sa lampama na ulazu pojačala i fino skockanoj preamp-Xover sekciji, UTP kablovima, i šta još sve ne... Dakle, koliko ljudi, toliko ukusa... (reče ljudožder posle ručka)...Ću da javim kakvi su mi impresioni... Šta su uradili Francuzi u Kini...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...

Nek me neko ispravi, dopuni ako grešim.CD Rom u audio modu ne koristi buffer. Shodno tome pravi dosta grešaka, koje potom koriguje i to nije dobro rešenje.Naletao sam da su pravili kontrolere koji su i u audio modu koristili buffer, ali je to za mene prekomplikovano, pa nisam pratio teme do kraja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

CS reciver nije u najamnjem fizickom formatupa mozes da podignes nogise I2S busaa na ta mesta da prilemis externi I2Sili cak mozda sa nekim rele-om da menjas Izvor I2S-aili sa driverim pa kada je jedan enable drugi je disable i tako menjas I2S...ALIpotrebno je da prilagodis nivoe prema datasheetu i standardu...i potrebno je da imas drivere svake i2S linijea pozeljno je neko uskladjivanje sa master clockom..to je sve.ako ti je CDM0u dobrom stanju to bi bilo steta ne koristitiisto mozes da napravis I2S out ali problem moze da bude fizicki prostorunutra, posto je CD303, imao sam ga nekad davno,prepunjen, i veoma tesko staje bilo sta....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

CD rom je tesko naci sa externim kontrolama play, stop fwd itd...Ja sam pre jedno 10-ak godina koristio jedno vremeCreative koji je imao vanjske kontrolei TTL nivo SPDIFi radio je superALIbio je malo vise bucan,susti kao ves masina, jer mi secini da CD romovi vrte vecim brzinamanego transporti.To je verzija bez ikakvog kontroleraSa kontrolerom koji nije bas jednostavan hardware(a ima i software to de moze resiti...).Dobar stari SCSI CD rom sa samo jednim externim tasterom Play,i neverovatno ali istinito vec ugradjenim SPDIF audio outomMislim da je NEC model 10? :popcorn:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...