Jump to content

TDA 7294 - predlozi, saveti, sugestije ...


чика-Брка

Preporučeni Komentari

Stvarno ne bih voleo da ova tema predje u raspravu cevi vs. tranzistori. Al eto ako Sale ima lampase i to voli, svaka cast-zavidim mu. S'druge strane, ako mu treba neki tranzistorac da se s'njime igra i eksperimentise, onda je TDA 7294 ok. Ali, ako pravi TDA 7294 da bi imao tranzistorsko, tj, chip pojacalo da mu svira 30 sekundi pre nego sto mu se zgadi, onda...bi to bilo kao kad bih ja pored Pass-ovog F5 ili nekog Alepha pravio najbednije cevno pojacalo, eto da mi se nadje, pa bi reko da, osim sto svetli, nist' ne valja. I bio bih u pravu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 81
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

У принципу не волим да дајем савете, то остављам паметнијима од себе, али у овом случају морам да реагујем.Део кола за mute/standby уради као на овој шеми. Тако је радила фирма Thommessen, која је правила модуле за активне зв. кутије. Ја сам пробао и ради боље од оригиналног решења из datasheet-а за TDA7294. Варијанта са прекидачима као на твојој шеми је мало заморна, као да укључујеш и искључујеш акцелератор у Церну.

post-168-0-07753400-1297089104_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

У принципу не волим да дајем савете, то остављам паметнијима од себе, али у овом случају морам да реагујем.Део кола за mute/standby уради као на овој шеми. Тако је радила фирма Thommessen, која је правила модуле за активне зв. кутије. Ја сам пробао и ради боље од оригиналног решења из datasheet-а за TDA7294. Варијанта са прекидачима као на твојој шеми је мало заморна, као да укључујеш и искључујеш акцелератор у Церну.

Za ovo se slažem. Konstruktivan predlog :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala kolege za predloge. ono za prekidace je super. :cheers: sipi, ja licno ne mislim da je obavezno da uredjaj ima lampe.samo sam rekao da ih ti ne volis. a poenta je da uredjaj ilivalja ili ne valja - sa cim bio. a ti si po mom misljenju bio iostao solid state zmaj. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pravo da ti kazem, mrtav sam bolestan. pijem antibiotike i preznojavam se.zet zarazio sestru, sestra mene, a ja necu nikoga. nadam se da za jedno4-5 dana cu biti na nogama, pa cu da se bacim prvo na plocice pa nadalje.ziv ti meni bio, a i zdrav. a i ostali. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala.jos da dodam da na levom obrazu imam i otok, takoreci budzu.koja mi strasno ide na zivce, da ne kazem na ... sta reci - dva zla. lecim oba sa dovicinom koji radi posao, i urnise mesto se tice znojenja, ali bolje ne moze. nadam se da cu ubrzo na noge,iliti sto bi rekli za lemilicu. :sarcastic_hand::cheers: ps: cuvajte se ljudi moji, i nemojte ici gradskim prevozom ako bas bas basnije neophodno. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

У принципу не волим да дајем савете, то остављам паметнијима од себе, али у овом случају морам да реагујем.

Део кола за mute/standby уради као на овој шеми. Тако је радила фирма Thommessen, која је правила модуле за активне зв. кутије. Ја сам пробао и ради боље од оригиналног решења из datasheet-а за TDA7294. Варијанта са прекидачима као на твојој шеми је мало заморна, као да укључујеш и искључујеш акцелератор у Церну.

Evo i slicne seme sa plocicom:

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fale decoupleri od bar 1000uF blizu čipa. Nije pločica koju bih preporučio.

Stein, ovu plocicu sam radio barem 50x, i nikada mi nije nista sa ovim izlazom falilo. Samo u napajanju da se stave 2x 6800uF, sve je ostalo OK.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, ovu plocicu sam radio barem 50x, i nikada mi nije nista sa ovim izlazom falilo. Samo u napajanju da se stave 2x 6800uF, sve je ostalo OK.

Postavljena slika

meni se dopada. bas.

sto se tice pravljenja, za sad sam zapeo sa nekim cevnim pojacalima i rijama.

iskobeljacu se (vremenski) uskoro, pa lemilicu u sake i vozi misko. a bilo je i

komentara da li ce mi se dopasti zvuk. moj rezon je ovakav : dopao mi se zvuk

TBA810S, TDA2003 i TDA2030 pa dopasce mi se i zvuk doticnog pojacala.

bilo je rasprave u krugu mojih drugara izmedju TDA7293 i TDA7294. pa mozda

bi trebalo to raspraviti i ovde. mozda, ako ima zainteresovanih.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, ovu plocicu sam radio barem 50x, i nikada mi nije nista sa ovim izlazom falilo. Samo u napajanju da se stave 2x 6800uF, sve je ostalo OK.

Ja ne kažem da ne može da radi i da ne valja, najmanje želim da bilo koga uvredim, stvar je u tome da je jedno kada pločicu sastavlja i ugrađuje neko ko zna da se izbori sa potencijalnim problemima, i kada istu pločicu ugrađuje neko ko ne zna šta da uradi ako pojačalo iznenada krene da pali zavojnice visokotonaca zbog oscilacija ili krene u "motorboating"... Stavljanje 1000uF blizu čipa to u startu onemogućava, mada, ne postoji zaštita od gluposti i nestručnosti ;)Ako glavni filtarski kondenzatori nisu jako daleko, onda nije problem, mada, video sam ja i izvedbe gde se svašta radilo... :krstix:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ne kažem da ne može da radi i da ne valja, najmanje želim da bilo koga uvredim, stvar je u tome da je jedno kada pločicu sastavlja i ugrađuje neko ko zna da se izbori sa potencijalnim problemima, i kada istu pločicu ugrađuje neko ko ne zna šta da uradi ako pojačalo iznenada krene da pali zavojnice visokotonaca zbog oscilacija ili krene u "motorboating"... Stavljanje 1000uF blizu čipa to u startu onemogućava, mada, ne postoji zaštita od gluposti i nestručnosti ;)Ako glavni filtarski kondenzatori nisu jako daleko, onda nije problem, mada, video sam ja i izvedbe gde se svašta radilo... :krstix:

Evo jedne plocice koja moze da se koristi za TDA7293 ili TDA7294, klip radi samo sa TDA7293.post-524-0-18869200-1297863185_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jedne plocice koja moze da se koristi za TDA7293 ili TDA7294, klip radi samo sa TDA7293.post-524-0-18869200-1297863185_thumb.jpg

Vidim da je ovde pojačanje malo veće, ali je pločica ok. U svakom slučaju, svi su energetski vodovi dobro izvedeni, a ne kao na onoj na kojoj sam ga ja sastavio...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Evo mene, sa zanimljivim detaljima... U metalnoj kutiji, konstantno se javlja jednoličan brum (ulazi kratko spojeni) Posle tri zamene vrljavih trafoa, ništa bolje. Izvađeno iz metalne kutije, na dasci, sa svim vodovima identičnim, malo razmaknuto, još uvek malo brujka, ali značajno manje. Ovo mi je prvi put da sa ovim pojačalom zapadnem u gabulu a pojma nemam odakle dolazi problem... Kada nađem gde je, reći ću vam... :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...