Jump to content

Arcam rDAC


crni.

Preporučeni Komentari

sta mislite o ovom dac-u? ima kod nas i cena je prilicno popularna (jeftiniji od dacmagic-a)evo ga jedan rivju, ali bih voleo da cujem i vase misljenjehttp://www.computeraudiophile.com/content/Arcam-rDAC-Asynchronous-USB-DAC-Review

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Da li bi se mogla napraviti usporedba sa značajno jeftinijim Behringerovim Ultramatch PRO SRC2496? (ne znam da li isti omogućava konekciju na komp bez dodataka... ?) Ako su sonično blizu, ja bih se onda definitivno pre mašio za Behringera. 500 dolara (ili koliko god košta kod nas) nije suma koju sam spreman da zviznem iz džepa na osnovu ovakvog testa/procene... Štaviše...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dac je kod nas 360e i mene je najvise privuklo to sto je lik u ovom testu rekao da najbolje zvucne rezultate daje preko usb-a sto znaci da mi nisu potrebni nikakvi dodaci ni usb/spdif konverterividim da koristi wolfson 8741 dac chip sto bi valjda trebalo da je napredniji chip od onog sto ima ca 740c (8740 chip)...nemam pojma, nagadjam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

360€ već zvuči pristojnije ;) I dalje nije malo, ali je cifra bliže mom poimanju zdravog razuma. Behringer nema USB, ali ima neke druge pogodnosti, tako da verujem nije smisleno, praviti direktne usporedbe. Sve se na kraju svodi na modus operandi, meni treba referentni DAC, da znam šta dobijam, bez obzira koji CD da nakačim (pod uslovom da ima digitalni izlaz), PC mi je tamo negde, na kraju po važnosti kao izvor. Više mi služi za posao i backup-arhiviranje muzike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni ovaj brankov ssdac vrsi posao, ali eto, svrbe me pare, pa hocu nesto jos, npr nesto sa 24/96 podrskom, ili da probam neki drug chiplampizirani philips cdp sa tda1541a je jedna srana i on ce verovatno ostati zauvek (dok radi) kod mene, ali bih voleo neki dac novije konstrukcije i novijih resenja pa sam krenuo od jeftinijih primeraka kao sto je ovaj arcam, ali najvise ciljam na stello dac

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dac je kod nas 360e i mene je najvise privuklo to sto je lik u ovom testu rekao da najbolje zvucne rezultate daje preko usb-a sto znaci da mi nisu potrebni nikakvi dodaci ni usb/spdif konverterividim da koristi wolfson 8741 dac chip sto bi valjda trebalo da je napredniji chip od onog sto ima ca 740c (8740 chip)...nemam pojma, nagadjam

Mislio sam da si do sada već shvatio da je za krajni zvučni rezultat mnogo važnija implementacija tih Wolfson čipova, nego koja je generacija upotrebljena u kom DAC-u.Osim toga, teško da ćeš dobiti relevantno mišljenje od ljudi koji nisu imali prilike da čuju pomenute DAC-ove, a još manje da ih direktno porede. Da bi ti koliko-toliko pomogao, evo ti u produžetkuposta jedan link, gde se neko potrudio da na gomili okupi rDAC, CA DacMagic i Rega DAC, a potom napiše i neko svoje zapažanje. Ako ti je to uopšte bitno, Rega DAC ima Wolfson 8742.http://www.pinkfishm...ead.php?t=93059
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje skromno misljenje da je DAc chip vazan ali da je implementacija analogije iza mnooogo vaznija.Slusao sam 1543ke koje jedu louzi 1541ce, 1541ce koje gaze sve zivo , ...I jos jedan argument je u igri. Sinergija. Mozda i najznacajniji. nesto se slaze sa necim i svira do OO a negde samo cvili.Negde Wolfson briljira na nekom drugom mestu 1541 a negde je SONY neprikosnoven i smaze po 10K $ DACove bez senfa (konkretno Esoterica)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio sam da si do sada već shvatio da je za krajni zvučni rezultat mnogo važnija implementacija tih Wolfson čipova, nego koja je generacija upotrebljena u kom DAC-u.Osim toga, teško da ćeš dobiti relevantno mišljenje od ljudi koji nisu imali prilike da čuju pomenute DAC-ove, a još manje da ih direktno porede. Da bi ti koliko-toliko pomogao, evo ti u produžetkuposta jedan link, gde se neko potrudio da na gomili okupi rDAC, CA DacMagic i Rega DAC, a potom napiše i neko svoje zapažanje. Ako ti je to uopšte bitno, Rega DAC ima Wolfson 8742.http://www.pinkfishm...ead.php?t=93059

za regu sam i ja čuo da je odličan dac, ali ga nema kod nas (koliko ja znam)inače, upravo sam pročitao tvoje impresije o audiolabu 8200, pa bih hteo da te pitam da li je medju onih desetak dac-ova bio i ovaj arcam?da li je bio stello (moj favorit) ili neki od dac-ova pedje rogića?znam da je neprijatno odgovoriti na ovo pitanje, posle onakvih superlativa u testu audiolaba, jer se svi mogu kupiti kod nas, ali ajde da pitam...odgovor može i na pm
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za regu sam i ja čuo da je odličan dac, ali ga nema kod nas (koliko ja znam)inače, upravo sam pročitao tvoje impresije o audiolabu 8200, pa bih hteo da te pitam da li je medju onih desetak dac-ova bio i ovaj arcam?da li je bio stello (moj favorit) ili neki od dac-ova pedje rogića?znam da je neprijatno odgovoriti na ovo pitanje, posle onakvih superlativa u testu audiolaba, jer se svi mogu kupiti kod nas, ali ajde da pitam...odgovor može i na pm

rDac nisam imao na testu, a Stello je bio među testiranim DAC-ovima. Smatram da je Stelo DA100 Signature sasvim solidan uređaj za svoju cenu, ali je po mom mišljenju Audiolab bolji izbor.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve se vrti ukrug oko Asahi Kasey i Wolfson čipovaWolfson je extra - ali ak4396 sto svira (imam ga u zvucnoj) :punk::hi:

Zaista AKM imaju odličan potencijal, ovaj AKM4396 je ugrađen i u vrlo ozbiljnu spravu Squeezebox Transporter, dok je u Squeezebox Touch implementiran AKM4420 namenjen jeftinijim uređajima, ali to opet svira iznad očekivanja za tako jeftin uređaj.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

probao rdac u svom sistemumoj ssdac obrisao pod sa njimerazlika kao da je moj dac neki od 1000e (iako pojma nemam kako zvuči dac od 1000e :buehehe: )bez zezanja, razlika je ogromnasam rdac osim što zvuči jadno i izgleda jadno...kao neki isdn ili adsl modem...realna vrednost oko 100eostaje mi da još nekako probam stello 100 pa da stavim tačku. ostali me ne zanimaju.toliko u ovoj temi...što se mene tiče, može ključ

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

probao rdac u svom sistemumoj ssdac obrisao pod sa njimerazlika kao da je moj dac neki od 1000e (iako pojma nemam kako zvuči dac od 1000e :buehehe: )bez zezanja, razlika je ogromnasam rdac osim što zvuči jadno i izgleda jadno...kao neki isdn ili adsl modem...realna vrednost oko 100eostaje mi da još nekako probam stello 100 pa da stavim tačku. ostali me ne zanimaju.toliko u ovoj temi...što se mene tiče, može ključ

Za mene očekivan rezultat. Kako se rdac pokazao sa hi-res fajlovima?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...