Jump to content

CISTA STRUJA


duracos

Preporučeni Komentari

> Ovako stoje stvari....sto da cistimo vec prljavu struju...sa raznim i

> skupim filterima ...itd ako bi mogli da proizvedemo cistu.... :Viannen_loungelizard:

> Evo zamislio sam ovako....da se iskoristi onaj dinamo ili stali je vec..od onih

> benzinskih agregata...izbaciti benzinski motor --a ubaciti elektro motor...koji ce koristit ovu struju iz mreze(prljavu) da okrece

> dinamo...pa plus dodatne elektronike da to dovedu na pro nivo da se

> dobije cista struja...

>

> Dali je ovo izvodljivo...ili je samo misaona imenica...ili bi bilo jako

> skupo..i komplikovano.... :connie_nutzo::scratch_head:

Ja ovo trufno...na forum ...pa kako mi bude :rofl::confused1::blackeye:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

po meni se ne isplatiako napravis uredjaj kako spada , malo smetnji u mrezi - pa jos pocisceno korektnim filterom - ne moze da smetamislim - ima li smisla akati se svim tim a - sa druge strane - imati uredjaje koji nemaju static shield izmedju namotaja trafoa ?dakle - uredjaj kako spada , onda posle toga malo koja dlaka smetaa to sto pominjes - nagledao sam se toga jos dok bejah u JeNeA :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kratko receno zaboravi na tu ideju :)

Jedina pomoc je neki tip filtera...

Ја бих направио филтер који блокира струју произведену у термоелектранама. Угаљ је, као што је познато, прљав и струја од угља је прљава. Вода, напротив, испира прљавштину, дакле струја произведена у хидроелектранама је ... (ко не зна одговор, нека погледа наслов теме).

Леов перпетуум мобиле има и вишка (машала) енергије и то за џ. А пошто је произведена ни из чега, мора да је апсолутно чиста. Још ако имате добро усвиран мрежни кабл, ето весеља до јутра.

:crazy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad ću i ja ko ZM :)Ne verujem da ću se time baviti, ali kad bih hteo čistu struju samo za audio na što jednostavniji način.Jedan razdvojni trafo 220-220 što veći 2,3,5 KVA (kolko mi buđelar dozvoli) i to je to.Žika ima nešto slično, pa nek napiše svoje impresije. :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK... Ljudi..hvala vam svima....znaci ovo ne pije vodu....ono sto je leon okacio je stvarno interesantno...ali ja sam sa tim nevican...tako ....da moja ideja znaci nije nesto ....ok Sad bar mogu mirno da spavam....i uzivam u primesama i prljavstini nase struje...Jos jednom hvala svima! :wave:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ideja ti uopće nije loša, samo što je realizacija komplicirana iako se na prvu ruku ne čini.Budući sam i ja razmišljao o nečem sličnom, kao osnovni problemi bili bi:Kako osigurati konstantnu snagu izvora. Vjerojatno velikim zamašnjakom na generatoru koji bi onda bitno povećao dimenzije i poskupio izvedbu.Kako osigurati bešumnost takvog izvora. Ovo podrazumijeva posebnu prostoriju i po meni izvedivo je jedino u slučaju obiteljske kuće, odnosno dislocirane kućice za generator.Efikasnost (odnos utrošeno/dobiveno) je vrlo mala, što bi povećalo potrošnju struje najmanje 2-3 puta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta grupa motor-zamajac-generator je najstariji UPS i u pricipu bilo je toga dosta, dok nisu pojeftinili ovi poluprovodnički.

Koristi se npr. na bitnijim TV predajnicima uz dizelelektrični agregat prilikom nestanka struje (a i napona).

Sa agregata se napajaju prioritetni potrošači. Problem je što tom agregatu za pokretanje treba neko vreme za start.

E tu uskače ta grupa motor -generator. Naj-prioritetni potrošači se zapravo svo vreme napajaju sa te grupe i prilikom nestanka struje(a i napona) zbog zamajca i njegove kinetičke energije generator nastavlja dase vrti dovoljno dugo da startuje motor sa unutrasnjim sagorevanjem na istoj osovini i nastavi da vrti generator i napaja bitne stvari. I eto, rodio se prvi UPS.

post-53-0-29631100-1296761107_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ни то није чиста струја - смрди на нафту.Додуше, код домаћих произвођача у дизелу има доста воде, па је од наше беванде струја чистија него код оних тамо.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...