Jump to content

Soltanus elektrostatici


Sipi

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 158
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Radi se, radi ... :ok: Pretpostavljam da je na poslednjoj slici taj novi "mali" model (sivi, uski paneli sa ugradjenim wooferom) ?

Da :)Ipak, čak i sa ovim gabaritima zvuči respektabilno :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta, tolko dobro svira je je morao da metne vatu u usi?! :lol: zanimljivo izgleda taj uski zvucnik, samo kolko vidim malo je usro trapaciranje u gornjem desnom delu, jes nije lako sa tom kozom, ja sam imao dnevne i nocne more kad sam tapaciro neke doorboardse :heh: e a taj donji bass super izgleda tako, a sto i gornji nije u istom fazonu? bilo bi super

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti mališani su čista pasiva, okvirna cena je oko 1K€, rez na 800Hz, 12 položajni ugađač odziva (zbog smeštaja i prostorije), ima pasivnu membranu pa je BR karakter zvuka unekoliko manje naglašen, a membrana/folija ESL dela tretirana na novi način, bez nanošenja grafitnog nanosa (kao kod mojih) pa je i sama fizička masa folije manja, ujedno ima nešto brži odziv i sa aspekta estetike, zanimljivo jer je folija sada potpuno prozirna. Mislio sam da sam slikao i kutiju, međutim nisam :( Fakat je da po načinu kako sviraju, na "blind testu" nikada ne bih ni pomislio na samo toliki zvučnik. Zvuči kao nešto veće i ozbiljnije. Sviđa mi se što Zolika uspe svaki put kada odem da me iznenadi nečim novim što ukazuje na napredak.Ovaj primerak je obložen eko-kožom što meni nekako nije baš leglo kao posebno lepo, ali ja nosim svoje naočare sa sve svojim filterom, pa sam pitao da li je to neki default aranžman, i reče mi da nije jer taj detalj nema neki značajan uticaj na reprodukciju, samim tim, može da se izradi i na neki drugi način, bar što se tiče finiša. Takođe se dinamički zvučnik može menjati za neki drugi, ali ovaj radi posao više nego dovoljno dobro pa mislim da je sve ovako kako je, skroz fin komad hardvera. Za kraj bih dodao da je za razliku od mojih mrcina u velikoj meri neizbirljiv na amplifikaciju i ima mnogo stabilniju impedantnu karakteristiku što pokazuje graf koji nisam slikao, ali sam ga video i deluje veoma linearno do prilično visokih frekvencija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vata mu je ostala u ušima jer kada sam došao, prekinuo sam ga u divljanju sa tračnom brusilicom, čovek je opako peglao po nekim furniranim kutijama, a pošto nisam imao niti nameru niti vremena zasesti satima, Zolika me je primio na čašicu razgovora i isprativši me, krenuo pravo ka brusilici...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Džaba mu to kad još uvek misli da je Philipsov CD303 najbolji CD na svetu... :serbvidkakisicl0:

Pa svaki je najbolji, svaki isto svira, digitalno.Nikada nisam uspeo da cujem razliku izmedju pristojnih CD plejera, bas kao ni kablova,a nije da se nisam trudio ... :(
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa svaki je najbolji, svaki isto svira, digitalno.Nikada nisam uspeo da cujem razliku izmedju pristojnih CD plejera, bas kao ni kablova,a nije da se nisam trudio ... :(

Ako nisi uspeo da čuješ razliku, e onda, ili je reč o sluhu ili problem sa mentalnom blokadom - nešto u tebi neće, pa neće. Bio bi dobar obaveštajac, ne bi neprijatelju ništa priznao niti odao :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stein, daj dimenzijejesu li veci od 1m?mogu li neke specifikacije, koji su drajveri ugradjeni?hoce li i oni moci da se cuju kod igora u bg-u?

Deluju malo, ali mislim da su negde oko 1.3m visine od poda. Naravno, slobodna procena, možda je i 1.40 ili čak 1.50... :scratch_head: Specifikacije mi nisu dostupne osim detalja koje sam izneo, dakle rez je pasiva, 800Hz, drajver za donji opseg 6.5" a bas sekcija je sa pasivnom membranom. Koliko znam, ovo je prvi od ove vrste/modela/izvedbe, tako da možemo očekivati još promena... Da li će biti dostupni u Beogradu, stvarno ne mogu da kažem. Meni je bilo važno nešto drugo :)Mislim da je najbolje lično nazvati Zoliku i sa njim popričati o pitanjima koje neko može da ima. Ja se ne bavim niti advertajzingom niti posredovanjem, a još manje prodajom. Ja sam samo onako, neko levo smetalo koje ponekad ode do Zolike i gnjavi ga :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Danaske sam opet u nazovi-prolazu svratio do omiljenog mi zvučnikograditelja. Svratio sam da pokupim svoj plejer koji sam mu ostavio na slušanje a usput sam pomno posmatrao kako priprema materijal za nešto novo :) Kao što pristojnost nalaže, diskrecija je uvek na prvom mestu pa nisam zapitkivao mnogo o detaljima. Elem, pozvao sam ga da dođe do mene i posluša do čega sam stigao pa da proceni i da mi "zeleno svetlo" da je reč o sistemu koji može i po njegovim načelima da bude merodavan za adekvatnu prezentaciju sposobnosti njegovih zvučnika da odsviraju šta treba, i kako treba. Da ne mislim da je tako, ne bih ga to ni pitao, ili očekivao njegovo mišljenje, ali eto, ja tako volim. Možda je ovo čak i bolje nego što Zoltan misli da jeste :) Elem, posle toga se nadam da ću uz blagoslov kreatora zvučnika moći da ljudima pružim priliku da nešto od njegove produkcije vide, pipnu, poslušaju i steknu neko lično mišljenje. Mene će naravno, u tom slučaju prvenstveno zanimati druženje sa gostima, eventualno mišljenje o celokupnom utisku o mom sistemu, a ako se nekom dopadne to što čuje, bar će znati da ne mora da košta astronomski mnogo da svira dobro...Bilo mi je malo žao i krivo kada je na pitanje kako ide posao u Beogradu malkice zavrnuo nosom i više sebi u bradu progunđao da razmišlja da te zvučnike koji su tamo izloženi donese kod mene jer ima osećaj da će ih pre tako prodati... Pošto ja živim u šupku kraja sveta, onda sam nekako stekao utisak da prodaja i ne ide tako bajno... Šteta... :blackeye:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danaske sam opet u nazovi-prolazu svratio do omiljenog mi zvučnikograditelja. Svratio sam da pokupim svoj plejer koji sam mu ostavio na slušanje a usput sam pomno posmatrao kako priprema materijal za nešto novo :) Kao što pristojnost nalaže, diskrecija je uvek na prvom mestu pa nisam zapitkivao mnogo o detaljima. Elem, pozvao sam ga da dođe do mene i posluša do čega sam stigao pa da proceni i da mi "zeleno svetlo" da je reč o sistemu koji može i po njegovim načelima da bude merodavan za adekvatnu prezentaciju sposobnosti njegovih zvučnika da odsviraju šta treba, i kako treba. Da ne mislim da je tako, ne bih ga to ni pitao, ili očekivao njegovo mišljenje, ali eto, ja tako volim. Možda je ovo čak i bolje nego što Zoltan misli da jeste :) Elem, posle toga se nadam da ću uz blagoslov kreatora zvučnika moći da ljudima pružim priliku da nešto od njegove produkcije vide, pipnu, poslušaju i steknu neko lično mišljenje. Mene će naravno, u tom slučaju prvenstveno zanimati druženje sa gostima, eventualno mišljenje o celokupnom utisku o mom sistemu, a ako se nekom dopadne to što čuje, bar će znati da ne mora da košta astronomski mnogo da svira dobro...Bilo mi je malo žao i krivo kada je na pitanje kako ide posao u Beogradu malkice zavrnuo nosom i više sebi u bradu progunđao da razmišlja da te zvučnike koji su tamo izloženi donese kod mene jer ima osećaj da će ih pre tako prodati... Pošto ja živim u šupku kraja sveta, onda sam nekako stekao utisak da prodaja i ne ide tako bajno... Šteta... :blackeye:

Pošto su, kod njega, ESL57 reborn...?E, tu, i dalje, imam neizdrž...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo mi je malo žao i krivo kada je na pitanje kako ide posao u Beogradu malkice zavrnuo nosom i više sebi u bradu progunđao da razmišlja da te zvučnike koji su tamo izloženi donese kod mene jer ima osećaj da će ih pre tako prodati... Pošto ja živim u šupku kraja sveta, onda sam nekako stekao utisak da prodaja i ne ide tako bajno... Šteta... :blackeye:

Za bilo kakvu iole ozbiljnu prodaju u Srbiji ti ljudi koji se ozbiljno bave proizvodnjom trebalo bi da iznajmeneki prostor na pristojnoj lokaciji u BG ( na ulici, sa izlogom) i naprave audio salon.To sam isto predlagao i Sinisi - Sinevoice. Jedini koji to radi donekle kako treba je Korato.Mogli bi i da se udruze, vise njih, proizvodjaci zvucnika i pojacala npr., zbog troskova i vece ponude.Imam utisak da takav projekat sprecava sujeta i medjusobni (losi) odnosi domacih proizvodjaca.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za bilo kakvu iole ozbiljnu prodaju u Srbiji ti ljudi koji se ozbiljno bave proizvodnjom trebalo bi da iznajmeneki prostor na pristojnoj lokaciji u BG ( na ulici, sa izlogom) i naprave audio salon.To sam isto predlagao i Sinisi - Sinevoice. Jedini koji to radi donekle kako treba je Korato.Mogli bi i da se udruze, vise njih, proizvodjaci zvucnika i pojacala npr., zbog troskova i vece ponude.Imam utisak da takav projekat sprecava sujeta i medjusobni (losi) odnosi domacih proizvodjaca.

Ozbiljnije prodaje audio opreme u Srbiji NEMA, niti može da bude. Sa salonom ili bez njega. Tržište je malo, i platežno nikakvo. Da nevolja bude veća, veliki broj ovdašnjih kupaca zazire od domaćeg proizvoda. Ko hoće od proizvodnje audio uređaja da živi mora veći deo da izvozi. Što znači da napravi brand na globlnom nivou, kao što je npr. Karan i da se pojavljuje na velikim svetskim sajmovima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam. Koliko sam uspeo da shvatim, u ovom slučaju nije reč o odnosu između rivala u proizvodnji nego pitanje ličnih afiniteta i ukusa samog prodavca (vlasnika salona?) Da ne bih olajavao a posebno što ne znam sve detalje, svodi se da dotični (kakva god da mu je statusna funkcija) ima malo drugačiji stav o tome kako neki "XY" zvučnik treba da zvuči i samim tim, potencijalnim interesentima preferira da nudi prvenstveno ono što se njemu lično dopada, a to je ono što u filmovima gde se prikazuju suđenja, suprotna strana pokušava da prekine primedbom sudiji da je u pitanju "navođenje svedoka" što se na sudu adekvatno sankcioniše. E sad, da li je to stvarno tako, ili nije, ne bih da kažem jer bi to upravo bilo to: "navođenje svedoka" ...Ja se zadovoljavam time da pozovem goste, i dam im priliku da bez "navođenja" sami oslušnu i sami procene da li im se dopada i odgovara što čuju, tako kako čuju... Da li je to što čuju bolje, lepše, prozračnije, energičnije ili... nije, nije moje da sudim. To je moj sistem, ja sam to hteo, a sada već kako vidim, uz neke sitne dorade, to je to. Nema dalje, nema više levo i desno, lutanja, kupovine, potom razočarenja i prodaje... Samo fino poliranje... A to, mora se priznati, nema svako sreće da nađe... A takav kakav sam, i sarkastičan i zajedljiv, ponekad i malo opor i namćorast, smatram da sam i realan i dovoljno prizeman da prihvatim da od ovog ne treba da očekujem mnogo bolje jer mi se stvarno dopada to što imam... Uživanje u istraživanju novih momenata u muzici koju sam bio ubeđen da znam napamet je isto tako jedan divan izazov :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ozbiljnije prodaje audio opreme u Srbiji NEMA, niti može da bude. Sa salonom ili bez njega. Tržište je malo, i platežno nikakvo. Da nevolja bude veća, veliki broj ovdašnjih kupaca zazire od domaćeg proizvoda. Ko hoće od proizvodnje audio uređaja da živi mora veći deo da izvozi. Što znači da napravi brand na globlnom nivou, kao što je npr. Karan i da se pojavljuje na velikim svetskim sajmovima.

Sve je to u redu i to svi znamo, posebno ovo za internacionalno trziste ali nesto se ipak prodaje,pouzdano znam da Korato amplifikacija uopste ne ide tako lose na domacem trzistu.Cak stavise, da nema toga, vlasnici bi zatvorili radnju odavno.Znaci, treba nesto pokusati i uloziti malo truda i novca, ili bataliti pricu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam. Koliko sam uspeo da shvatim, u ovom slučaju nije reč o odnosu između rivala u proizvodnji nego pitanje ličnih afiniteta i ukusa samog prodavca (vlasnika salona?) ...

U kom slucaju, o cemu govoris, nista te ne razumem ? :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U kom slucaju, o cemu govoris, nista te ne razumem ? :confused1:

Zamisli da imaš auto salon. U istom, prodaješ Opel, Renault, Ford i Audi... Dođe mušterija i pita te šta bi preporučio u klasi cene xxxxx€...

Ako si dobar prodavac, onda snimaš kupca i pratiš kada će oči da mu zacakle dok ga vodaš i pokazuješ ponudu. E, tamo gde mu oči zasjaje, to je ono što taj potencijalni kupac želi, a možda nije ni sasvim svestan toga: psihologija kupca... (taj je već došao sa namerom da kupi nešto određeno, ali nije dovoljno siguran i dozvoliće prodavcu da mu kao stručno lice ukaže na prednosti nekog drugog auta, artikla, zvučnika...)

E, a ako si onakav kako sam ja razumeo da je dotični prodavac (ili vlasnik, šta god) on voli Audi i ima Audija, i ako ikako može, uvek će se truditi da nesigurnom klijentu pokuša uvaliti Audija...

Ponekad motivacija može da bude i čisto finansijske prirode: ne zarađuje se na svakom artiklu jednako, onda, u nekim slučajevima prodavac PRVO pokuša da uvali ono na čemu ima najmanje posla a najbolju zaradu...

Jasnije?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma jasno, ali to je toliko notorno da se podrazumeva, naravno da bi morao da se napravi neki zajednicki projekat (zajednicko vlasnistvo)gde bi u tom salonu ravnopravno bili izlozeni svi brendovii gde prodavac ne bi smeo da forsira nijedan od njih.Valjda je to moguce, kao u velikim robnim kucama na zapadu.Mada, tupimo bez veze, nije to bila poenta mog posta. Poenta je da proizvod treba pribliziti trzistu na neki nacin.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je to u redu i to svi znamo, posebno ovo za internacionalno trziste ali nesto se ipak prodaje,pouzdano znam da Korato amplifikacija uopste ne ide tako lose na domacem trzistu.Cak stavise, da nema toga, vlasnici bi zatvorili radnju odavno.Znaci, treba nesto pokusati i uloziti malo truda i novca, ili bataliti pricu.

Ne bih sada ulazio u strukturu prometa i zarade Korato-a, ali moj je utisak da su od pre 20-25 godina živeli samo od prodaje svojih hand-made uređaja, da bi pomrli od gladi.Prilično sam siguran da je veći deo prometa i zarade od distributivnog programa, pogotovo do pre nekoliko godina. Korato je tek skorije malo popularniji sa svojim uređajima. Ljudi ovde generalno, kao i audiofili, imaju "kasno paljenje", pa im je trebalo jedno 20 godina da skapiraju kvalitet uređaja. Ja bih VRLO voleo da su stvari drugačije, ali nisu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...