Jump to content

Soltanus elektrostatici


Sipi

Preporučeni Komentari

Bio sam danas u IB sistem, Beograd, nameran da u valjanim uslovima cujem Zoltanove elektrostatike. Pored Igora i mene behu jos Sir John i Ceda. Poslusasmo malo - nije lose, ali ni nista narocito, tako ih se otprilike secam i sa prezentacije u staklencu...Medjutim, posto sam prethodno cuo da ovi elektrostatici mozda mogu biti nezgodno opterecenje poneo sam svoju amplifikaciju (SuSy_OPA549 amp i BF862 preamp) i DAC (da proverim tezu i da cujem zvucnike sa poznatom amplifikacijom i izvorom) te povezasmo moj amp i preamp umesto Zoltanovog hibrida.Sunce ti zarko! Kad zasvirase oni zvucnici! Neverovatan nivo realizma - gledasmo se s nevericom sva cetvorica. Cak i Igor i Sir John koji dugo i dobro znaju ove elektrostatike kazu da ih nikad do sada nisu culi na ovakav nacin. Dinamika je toliko impresivna da stvarno prvi put imam osecaj da stojim pored klavira a u stvari svira zvucnik. Poslusasmo i Esther Ofarim - stoji zena i peva punim plucima ispred nas kao nikad pre. I tako redom...Ocigledno, Zoltanovo pojacalo je usko grlo u celoj prici i ovi zvucnici zasluzuju mnogo bolji amp od prepravljenog Quada 405.Iako sam se naslusao lom skupih zvucnika, ni jedni koje sam do sada slusao me nisu ovoliko "pogodili", ni e-statici, ni planari ni veliki riboni ni standardni dinamicki, bez obzira na izvedbu, vrstu kutije i sl. - ovo je bio jedinstven dozivljaj koji preporucujem radi resetovanja parametara u dozivljaju reprodukovane muzike i zato i iznosim ovo iskustvo. Igor iz IB sistema je voljan da izadje u susret i zakaze slusanje po dogovoru, ali savetujem da se ponese ozbiljno pojacalo.Cestitam Zoltanu za ovakav zvucnik, stvarno je postignuce, u apsolutnom smislu! :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 158
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Aiiiiiiii.... Nisi trebao ovo. Sad će Steinika da prepravlja cubetrona ... :blum3: Slušaste li kopije ESL-a ili one uske, a visoke ???

Kopija ESL-a je samo to - kopija ESL-a, a Soltanus elektrostatici su njegov razvoj, dakle uski&visoki :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma lepo ja kažem da čovek ume da napravi dobre zvučnike... Eto, silom prilika, treba ih pogoditi adekvatnom amplifikacijom :) ... Što ne uspeva baš uvek... nisam ja za badava gnjavio Zena da mi sračuna adekvatno preusmerenje za ulaz u pojačalo... Međutim, neka niko ne živi u zabludi da su svi Soltanus zvučnici adekvatno opisani u rezimeu koji je Sipi napisao: stariji primerci itekako boluju od nekih dečijih bolesti, te se ne treba uzdati u samo ime, nego kao što je i kolega Sipi učinio, poneti sa sobom adekvatno pojačalo koje se poznaje i onda krenuti u degustaciju. Primerci koje je radio kolega Zoltan u poslednjih dve godine su sigurno vredni posebne pažnje, ali kao što to uvek biva, treba čoveka da pogodi u pravu žicu, što ne mora da se desi u datom trenutku...Po meni, problem sa Zoltanovim pojačalom je dvojake prirode: Koliko znam, on kod kuće ne poseduje niti neko referentno pojačalo da bi svoje uradke adekvatno poredio, niti poseduje neke vrhunske komponente koje bi mu otvorile vidike. Drugi detalj je u samoj implementaciji suštinski veoma dobre ideje. SRPP koji je pošteno urađen ne svira loše, loše urađen SRPP ne svira ama baš nikako. Otud, pretpostavljam i utisak koji su mnogi stekli, uključujući i Sipija... Znajući ga kao žestokog kritičara svega što nije "baš-baš" onako kako treba, prija mi njegov komentar kako za pojačalo, tako i za zvučnike, jer se konačno, slažemo oko nečega u potpunosti :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aiiiiiiii.... Nisi trebao ovo. Sad će Steinika da prepravlja cubetrona ... :blum3:

Nema tu šta da se prepravlja, no da se završi. Da nisam kupio ovu malu lampu sa lupom, još uvek bih pipao ledove koja im noga kraća... Našao sam suštinsko rešenje kako sve smestiti po šemi i dodatnim instrukcijama, pa se iskreno nadam da ćemo za dan, dva, sve imati spojeno po šemi. Onda sledi sklapanje sekcije napajanja što se nadam da će Zen, the tube Guru, nažvrljati da ne čekam još jednu večnost... E, a posle, kada sve proradi, probaću da dovučem Zoliku za uvo sa sve nekim od njegovih pojačala i da mu pokažem kako se to radi :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam tačne cene, ja sam moje dobio povoljno jer nisu originalan proizvod po pitanju dizajna, ali računaj da treba sigurno odvojiti negde od 1200 do 1500 keka za par... Deluje jako mnogo, ali kada pogledaš šta se inače može kupiti za te pare, novo, sa garancijom i da je i dobro i lepo, izbor je relativno skroman. Ostaje naravno samogradnja, ali ni tu za te pare ne može baš nešto vrhunsko da se uradi bez ozbiljnih problema oko izrade samih kutija, skretnice, drajveri... Bemliga, treba poslušati, potom proceniti da li je to ono što zaista želiš. Ja iskren da budem, ni trunke ne žalim, zadovoljan sam, a kada pogledam šta ume recimo neki mali Sonus Faber koji polovan košta kao nov Soltanusov elektrostatik, nema mnogo dileme... Ne za mene... Naravno, sve se ipak svodi na ukus. Ko kako voli, i šta očekuje, i koliko tih očekivanja može da bude ispunjeno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam tacno, nisam trenutno kupac pa za cenu nisam ni pitao, al' kol'ko se secam sa prezentacije u staklencu, cena je nesto preko 1kE, mozda do 1k5E - reci ce ti Igor tacnu cenu. Mene su se dojmili u aposlutnom kontekstu, bez obzira na cenu - ali i u kontekstu odnosa lova/performanse nema poredjenja koje mi pada na pamet...Edit: pretek'o me Stein...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A neka slikica ;)

Eto kol'ko sam bio sludjen - tek kad sam dosao kuci setio sam se da nisam ni jednu slikicu napravio...Cela poseta je bila u stvari vezana za zadovoljenje moje radoznalosti - nisam trenutno musterija a ni promoter tako da se nisam u tom smislu ni pripremao. U uobicajenim drugarskim okupljanjima se vise prica i druzi nego sto se slusaju uredjaji pa se uvek neko seti i slikanja (sto je jako dobro, jer kako Leonardo rece, mnogo je manje nerazumevanja i sukoba kad se ljudi, ako ne licno poznaju, ono bar vezu lik coveka uz nick na forumu).Ovaj put je ispalo da zvucnici budu glavni...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio sam danas u IB sistem, Beograd, nameran da u valjanim uslovima cujem Zoltanove elektrostatike. Pored Igora i mene behu jos Sir John i Ceda. Poslusasmo malo - nije lose, ali ni nista narocito, tako ih se otprilike secam i sa prezentacije u staklencu...Medjutim, posto sam prethodno cuo da ovi elektrostatici mozda mogu biti nezgodno opterecenje poneo sam svoju amplifikaciju (SuSy_OPA549 amp i BF862 preamp) i DAC (da proverim tezu i da cujem zvucnike sa poznatom amplifikacijom i izvorom) te povezasmo moj amp i preamp umesto Zoltanovog hibrida.Sunce ti zarko! Kad zasvirase oni zvucnici! Neverovatan nivo realizma - gledasmo se s nevericom sva cetvorica. Cak i Igor i Sir John koji dugo i dobro znaju ove elektrostatike kazu da ih nikad do sada nisu culi na ovakav nacin. Dinamika je toliko impresivna da stvarno prvi put imam osecaj da stojim pored klavira a u stvari svira zvucnik. Poslusasmo i Esther Ofarim - stoji zena i peva punim plucima ispred nas kao nikad pre. I tako redom...Ocigledno, Zoltanovo pojacalo je usko grlo u celoj prici i ovi zvucnici zasluzuju mnogo bolji amp od prepravljenog Quada 405.Iako sam se naslusao lom skupih zvucnika, ni jedni koje sam do sada slusao me nisu ovoliko "pogodili", ni e-statici, ni planari ni veliki riboni ni standardni dinamicki, bez obzira na izvedbu, vrstu kutije i sl. - ovo je bio jedinstven dozivljaj koji preporucujem radi resetovanja parametara u dozivljaju reprodukovane muzike i zato i iznosim ovo iskustvo. Igor iz IB sistema je voljan da izadje u susret i zakaze slusanje po dogovoru, ali savetujem da se ponese ozbiljno pojacalo.Cestitam Zoltanu za ovakav zvucnik, stvarno je postignuce, u apsolutnom smislu! :respect:

Eh, sad mi je srce na mestu. Ja pričam da su to odlični zvučnici... No, mislim, mator konj, ni ne čuje sve, zaboravlja... Čim sam ih čuo, rekao sam. Ti si bio sasvim suprotnog stava. Mislim da mi je, odmah, bilo jasno gde je grm, i mislim da sam Ti i rek'o, onomad...Zato sam, recimo, kad sam poslednji put išao kod Sava Velikinca sa MLAVA-om, nosio MiniAleph-a, da bismo imali referent-line... Staro pravilo kojeg se držim k'o pijan plota: samo po jedan čimbenik menjam kada ozbiljno slušam...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...