Jump to content

Zanimljive, smešne i čudne fotografije


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 14.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Vozio sam nekoliko puta takve transformatore iz Rade Koncara u Zagrebu. Prodavani su ili negdje preko bare, pa su vozeni ka Rijeci ili negdje u EU, pa su vozeni prema Gyekenyesu.
Kad ga preuzimas dobijes nalog na 5 do 10 stranica stranica sa detaljnim uputama na kojim kilometarskim polozajima se vozi 5 km/h, gdje se smije 10 km/h, a gdje 20 km/h.
Vagon je isti kao i na slici. Posluzuje ga ekipa od ne znam koliko radnika koji imaju svog covjeka s tobom u upravljacnici i odrzavaju vezu preko Motorole.
Na svakom krizanju, zavoju oni po potrebi mogu posmaknuti tovar za, recimo pola metra u lijevu ili desnu stranu tako da ne zapnemo za neki stup. peron, ili ogradu.
Zaboravih reci, teret je toliko van gabarita da se, bar kod nas, ne smiju voziti vlakovi na susjednom kolosijeku.
Moj nastavnik iz elektrotehnike nam je u skoli pripovjedao da su, navodno, kad su vozili trafoe na Djerdap, radili potpuno nove i privremene dijelove trase, te da su na brojnim zavojima mijenjali poprecni nagib ceste jer bi se tovar mozda prevrnuo u nekom od zavoja sa nagibom namjenjenim za siguran normalan cestovni promet.
Sve u svemu, takvi prijevozi su specijalni projekti koji se minuciozno planiraju, odradjuju ih specijalizirane tvrtke (ono sto sam vozio je isplanirano izmedju HZ Infrastrukture i tvrtke Zagrebsped).

Nista od ovog nije vazno, ali je zanimljivost zbog svoje velicine.
I da, ima transporAta s kojim u usporedbi su ovakvi trafoi sitnica, ali nisam sam imao prilike biti epizodni sudionik.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...