Jump to content

Zanimljive, smešne i čudne fotografije


Preporučeni Komentari

Pre sat vremena, Leonardo reče

 

^ Migranti?



Ili možda ovi što su "kupili" potvrde o cjepljenju.
Javna je tajna da se i to može kupiti kod svog liječnika. Naruči se na cijepljenje, jedna šprica završi u umivaoniku umjesto u ramenu, ostavi se dogovorena količina novaca i ima se potpuno legalna potvrda o cjepljenju...osim što i nije legalna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14.5k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

49 minutes ago, shonne said:

Ne lupaj...

Jesi OK, čemu ovo? Tema je za serije, a ne za tvoja dopisivanja.

U stvari, dopisuj se, uživaj, dok se ne oženiš :)

Izmenjeno od Nesic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 51 minuta, zika reče

1*ipkDG5YepJ5-q1faBm_KYw.jpeg

Feynman’s blackboard, 1988. Caltech Archives image

 

 

pre 9 minuta, zika reče




Pogledao sam nekoliko videa sa interviewom sa Feinmanom. Ponekad pogledam i video kojeg kadikad objavi Michio Kaku (Feinman mi je nekako draži, ipak).
Mogu reći da je pravo uživanje pratiti misli fizičara. Ti ljudi imaju jedan specifičan način gradnje misli da ih je prava uživancija slušati čak i ako, kao laik, ne razumiješ sve što kažu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Onaj što nuluje žene", isto to kaže i Dr Nestorović u svojim izlaganjima. Lepota komunikacije je sa fizičarima i njihovim (načinom) razumevanja stvari oko nas. Znaš ono, razbiješ guzicu da objasniš, a on ti samo kaže - pa da. [emoji846]





Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, zerowaf said:

Mogu reći da je pravo uživanje pratiti misli fizičara.

Nemoj da te zavara genije Fejnman. Covek je cudo, genije za fiziku, nobelovac i genijalan profa koji je i najkomplikovanije stvari znao da pojasni na nivou adekvatnom slusaocu.

Inace komplikovani i smuseni ljudi. :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, vladd reče

Nemoj da te zavara genije Fejnman. Covek je cudo, genije za fiziku, nobelovac i genijalan profa koji je i najkomplikovanije stvari znao da pojasni na nivou adekvatnom slusaocu.

Inace komplikovani i smuseni ljudi. :) 

 



Nije on jedini kojeg sam rado potražio na jubito da ga poslušam.
I dalje stoji sve što sam rekao.
Naravno, vrijedi za mene. Nekom drugom i ne toliko.
Prilagođavanje nivoa tako da ga slušatelj može razumjeti smatram vrlinom. Za razliku od mnogih, ne osjeća potrebu upotrebom stručnih termina naglašavati poziciju u kojoj sebe vidi u odnosu na slušatelja,a to se da pronaći bez obzira na zanimanje, stručnu spremu ili inteligenciju pripovjedača.
Stavljali su me na taj način na "moje mjesto" i fizičari i fizikaneri.
Ne zamjeram nikome. Zadovoljan sam da jeftino platim da vidim pravo lice iz kojeg dolazi glas.....ili ispod kojeg je tastatura s koje tipka. ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, zerowaf said:

Prilagođavanje nivoa tako da ga slušatelj može razumjeti smatram vrlinom. Za razliku od mnogih, ne osjeća potrebu upotrebom stručnih termina naglašavati poziciju u kojoj sebe vidi u odnosu na slušatelja,a to se da pronaći bez obzira na zanimanje, stručnu spremu ili inteligenciju pripovjedača.

To je delom karakterna osobina a delom je i kolicina znanja. Postoji termin koji se zove opskurantizam, za situacije kada izlagac petlja i muvlja, objasnjava da bude jos nejasnije, a posten pristup su krenuli sa americkih univerziteta, Fejnman je u sve to uveo cistu inteligenciju uz enormno znanje i lakocu prezentovanja.

Jedan od njegovih legendarnih snimaka koji se gleda u dahu, i objasnjava mnogi vise nego sto je tema...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, zerowaf said:



Nije on jedini kojeg sam rado potražio na jubito da ga poslušam.
I dalje stoji sve što sam rekao.
Naravno, vrijedi za mene. Nekom drugom i ne toliko.
Prilagođavanje nivoa tako da ga slušatelj može razumjeti smatram vrlinom. Za razliku od mnogih, ne osjeća potrebu upotrebom stručnih termina naglašavati poziciju u kojoj sebe vidi u odnosu na slušatelja,a to se da pronaći bez obzira na zanimanje, stručnu spremu ili inteligenciju pripovjedača.
Stavljali su me na taj način na "moje mjesto" i fizičari i fizikaneri.
Ne zamjeram nikome. Zadovoljan sam da jeftino platim da vidim pravo lice iz kojeg dolazi glas.....ili ispod kojeg je tastatura s koje tipka. ;) 

Uglavnom je stvar terminologije i  kolko je slušatelj "pripremljen" za izlaganje . Iako nemam  akademsko obrazovanje za par tvrtki sam imao nazvao bih to recimo seminare . Uglavnom na početku se "odrecitira" uvodni dio , a poslije kad dođu pitanja  sve se posloži :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To se potpuno uklapa u Fejnmanov ristup, tereminologija je jedno, a sustina iza terminologije je pravo stanje stvari. Slika table pokazuje kakav tip genija, ranga Tesle ili Maksvela, mada svaki na svoj nacin osoben, u pokušaju da od studenata napravi buduće genije ili bar vrhunske naučnike.

Da nauće probleme koji suveć rešeni, da bi mogli da imaju odskočnu dasku za više od tog.

U vrhunskoj nauci nema supervizora, ocenitelja rezultata...koji će nešto možda korigovati ili usmeriti..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, vladd said:

Nemoj da te zavara genije Fejnman. Covek je cudo, genije za fiziku, nobelovac i genijalan profa koji je i najkomplikovanije stvari znao da pojasni na nivou adekvatnom slusaocu.

https://physics.stanford.edu/people/leonard-susskind

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...