Jump to content

Zanimljive, smešne i čudne fotografije


Preporučeni Komentari

pre 3 časa, Leonardo reče

Jedna buđava umetnička karikatura iz razuzdanih vremena maloga Perice. Kako sam ja voleo likovno!:ok: 



Lassalvy!
Najjači karikaturist za kojeg znam!
Hoću reći, iako me nisu ni zanimala imena, nisam mogao ne zapamtiti kako izgleda potpis na najboljim crtežima u nekadašnjem časopisu "Humor" kojeg sam uz Alan Forda, Stripoteku, Biser strip i Politikin Zabavnik kupovao kad god sam imao dovoljno love još onomad u osnovnoj školi. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

13 hours ago, zerowaf said:



Lassalvy!
Najjači karikaturist za kojeg znam!
Hoću reći, iako me nisu ni zanimala imena, nisam mogao ne zapamtiti kako izgleda potpis na najboljim crtežima u nekadašnjem časopisu "Humor" kojeg sam uz Alan Forda, Stripoteku, Biser strip i Politikin Zabavnik kupovao kad god sam imao dovoljno love još onomad u osnovnoj školi. :D 

Za "sex" karikaturu da , no meni je naš pokojni Oto Rezinger po crtežu ipak nr1 :) . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, black coffe reče

Za "sex" karikaturu da , no meni je naš pokojni Oto Rezinger po crtežu ipak nr1 :) . 



Da! Rado ću podržati mišljenje!
U svoju "obranu", u to vrijeme sam više pažnje pridavao Lassalvyu, nego Reisingeru. Ota sam zapravo tek kasnije u svom životu počeo prepoznavati. :D

 

pre 1 sat, black coffe reče

Ko i Brixijev prevod Alan Forda :) 

 



Mislim da je baš zbog tog prijevoda i određene slobode u interpretaciji koju je imao kod nas Alan Ford bio popularniji nego u Italiji. Osim što smo se u ondašnjim okolnostima većina nas mogli na uvrnut način i poistovjetiti sa situacijama iz stripa....ma što ja pričam, i u današnjim okolnostima to možemo.
Danas umjesto tri prašćića na čelu neke gradske upravo imamo uglavnom po bar tri svinje. Nije da nismo napredovali s vremenom. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, zerowaf said:

Mislim da je baš zbog tog prijevoda i određene slobode u interpretaciji koju je imao kod nas Alan Ford bio popularniji nego u Italiji.

Savršenstvoo. Jednostavno se tako nešto nikad više ponoviti neće. Iz neke perspektive je to i OK, ali iz druge je žalosno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...