Jump to content

Zanimljive, smešne i čudne fotografije


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 14.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

IHA-HA, ugasio si ga. Nema ti druge, nego da se ispraviš, i priznaš da je nula jedan neprirodan broj.Policajac objašnjava svom sinu negativne brojeve, i navodi mu plastičan primer:Vidiš sine, ako u autobusu imaš 4 putnika i na stanici ih izađe 6, onda na stanicu posle treba da ih uđe dvoje, da bi autobus bio bez putnika . :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U to vreme jedan moj poznanik držao agenciju za prodaju nekretnina. Svi ugovori o kupoprodaji su morali biti napisani sa iznosima u dinarima iako je, normalno, valuta bila marka. E najveći problem je bio kada je trebalo napisati slovima te iznose. Mučismo se mi poprilično da pravilno napišemo sve te kvadrilione tada. Čak sam napisao i program koji je to radio ( ukucaš cifru a on napiše slovima iznos)( BTW Ameri nepravilno , za naše pojmove, označavaju bilione itd.)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je izmišljena nova matematika.

Koji je skup N a koji N ?

Skup prirodnih brojeva je definisan Peanovim aksiomama. Treba ti jedna konstanta, operacija sledbenik i pojam skupa. Za konstantu mozes da uzmes 0 ili 1, isti racku, dobijes skup sa istim osobinama.

A to sto oni koji su te ucili matematiku to nisu znali, nisi ti kriv...

Ali jos nisi odgovorio koja pesma je posvecena prirodnim brojevima. To se ne uci u skoli nego u kafani...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...