Jump to content

Zanimljive, smešne i čudne fotografije


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 14.5k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

pre 5 časa, ManicP reče

Mislim da nekima još nije doprlo do mozga da se maska najviše nosi zbog drugih a ne zbog sebe. To je inače jedan lep običaj japanaca kada su bolesni.

Taj običaj je nastao za vreme pandemije 1918 godine. I to je direktan uticaj USA :

Citat

This shift was triggered by the search for effective ways to contain the influenza pandemic. By the autumn of 1918, Japan’s National Public Health Bureau, learning from cities like San Francisco that successfully responded to the pandemic through mask orders, took action. Local authorities across Japan were directed to encourage people to wear masks in hospitals, on trains and trams, and in crowded areas. A year later, free masks were provided to those who could not afford them, and theatres, buses and cinemas were added to the list of public places where wearing masks was mandatory.

Tad su i nastale maske slične n95

https://www.fastcompany.com/90479846/the-untold-origin-story-of-the-n95-mask

A evo i slika na tu remu

https://www.history.com/news/1918-spanish-flu-mask-wearing-resistance

Razlika je što su ameri uvek imali (religijsko-politički) otpor - a Japanci su nosili dobrovoljno i nikad nisu prestali da ih nose od tad - stopila se navika sa kulturom (društvenom svešću).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Mikorist said:

...Japanci su nosili dobrovoljno i nikad nisu prestali da ih nose od tad - stopila se navika sa kulturom (društvenom svešću).

To objašnjava zašto su japanci tamo gde jesu. A i mi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi u Japanu razmišljaju, ali objektivno, razmišljanje ne spada u grupu zabave da bi se biralo šta najviše odgovara ili šta je lepo.:D

Maska štiti onoliko dobro koliko se aplicira u maksimumu mogućnosti maske...nema magije, da može da štiti ako je na bradi, na laktu ili se svaki čas pipka, namešta gore dole, sklanja u džep i vraća na lice.

Termin štiti nije apsolutan ni kod štita kapetana Amerika, pa ta zaštita koju maska pruža podrazumeva da se neće pokupiti maksimalan broj virusa iz okruženja, već umanjen...ali ako neko insistira sa patogenim okruženjem, nije pomogao zaštiti.

Ne vidim iz kog raloga nastaju kalkulacije i stavovi koji bespotrebno ne vode nikuda?;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 časa, Mikorist reče

Zato sam se ja recimo iznenadio kada sam uradio serološki test na kovid i video da imam antitela u ogromnim količinama. Bez da sam ikada imao bilo kakve simptome.

Ma imao si koronu isto kao ja i veći deo populacije, bez simptoma. Ako si još prošao i bez gubitka čula mirisa, onda si baš dobro prošao.

Vidiš da se korona bori protiv maski i mera izolacije, postaje sve zaraznija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...