Jump to content

Zanimljive, smešne i čudne fotografije


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 14.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

1 hour ago, Aleks said:

Vidi se i kada nemas FB account. Naziv grupe je "Ptice nisu stvarne" a opis:

Ovo je grupa osnovana sa jednim ciljem. Taj cilj je proširiti istinu o tajnom vladinom projektu za špijunažu ljudi.
Sve ptice su izumrle pre 70 godina i vlada ih je zamenila sa dronovima kojim nas špijuniraju. STOP PTICAMA
 
Mislim, ako dele besplatno to sto duvaju, odo' da se uclanim :rofl:

Ne dele. Dugo sam član i ništa nisam dobio :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Georgekg reče

371cb84313cfb6e378aae7aeb1644684.jpg

Niko ti be brani da nosiš bilo koju od ovih drugih maski kako bi se zaštitio od virusa, čak zaštitio bi se 100%, ali zamisli da saopštiš narodu da svi moraju da nose maske za radijaciju recimo... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Niko ti be brani da nosiš bilo koju od ovih drugih maski kako bi se zaštitio od virusa, čak zaštitio bi se 100%, ali zamisli da saopštiš narodu da svi moraju da nose maske za radijaciju recimo... 
Ne sumnjam da bi ogroman broj njih slusao i preporuke Milana Tarota kad bi ga ubacili u krizni stab
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Aleks said:

Niko ti be brani da nosiš bilo koju od ovih drugih maski kako bi se zaštitio od virusa, čak zaštitio bi se 100%, ali zamisli da saopštiš narodu da svi moraju da nose maske za radijaciju recimo... 

Mislim da nekima još nije doprlo do mozga da se maska najviše nosi zbog drugih a ne zbog sebe. To je inače jedan lep običaj japanaca kada su bolesni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da nekima još nije doprlo do mozga da se maska najviše nosi zbog drugih a ne zbog sebe. To je inače jedan lep običaj japanaca kada su bolesni.
Sa naglaskom na "obicaj" jer to parce papira preko usta zaustavlja viruse jednako kao sto zica za kokosinjac, razapeta na prozoru zaustavlja komarce, jer je virus oko 200 puta manji od bakterije. Do pre godinu ipo, na svakoj kutiji sa maskama je stajalo lepo napisano da maska zaustavlja prasinu, bakterije i polen, ali je sa ovim ludilom taj natpis volsebno nestao.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I obična krpa zaustavlja (ili smanjuje količinu) kapljice koje izbacujete iz pluća disanjem, pričom... ...ovaj virus se prenosi kapljično a ne vazduhom. To je bar moglo da se nauči za ovih proteklih godinu i jače.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bi da držim predavanje...ali eto sad sam BAŠ raspoložen. Maska omogućava da u dužem vremenskom periodu primate manju količinu virusa, nego što vam je potrebno da se zarazite. Bukvalno kao dozimetar. Bitna je količina virusa koja je potrebna da nekoga inficira. Ona se razlikuje od virusa do virusa. Kod korone treba između 500 i 1.000 virusnih čestica (za osobu od 80kg). Što neko ima manju težinu i telo to mu treba manja količina čestica da bi se zarazio. To su količine koje su potrebne da bi se neko inficirao.To sve zavisi od kvadrature (kubature vazduha u prostoriji) u kojoj se boravi, od broja ljudi koji su okupljeni, od dužine boravka i vrsta aktivnosti u njima (zbog toga se propisuju određene mere za boravak u prostorijama). Ova doza virusa bi se mogla dogoditi udisanjem 1000 zaraznih virusnih čestica u jednom udisaju, 100 virusnih čestica u 10 udisaja ili 10 virusnih čestica u 100 udisaja. Jedan izdah oslobađa 50 do 5000 kapljica. Većina ovih kapljica putuje malom brzinom i brzo pada na zemlju. Budući da se dah izbacuje pri maloj sili, virusne čestice koje se nalaze u donjim delovima disajnih puteva se ne izbacuju. Govor povećava otpuštanje respiratornih kapljica desetostruko više od disanja; 200 virusnih čestica u minuti. Osoba se može zaraziti nakon deset minuta razgovora licem u lice sa zaraženom osobom.
Disanje može osloboditi samo 20 do 30 virusnih čestica u minuti.Ako je zaražena osoba disala i ispuštala 20 virusnih čestica u minuti, ali nije kijala ili kašljala, druga osoba bi trebala ostati u istoj sobi najmanje 50 minuta da udahne zaraznu dozu od 1000 virusnih čestica.
Ako je neka osoba danas primila 100 čestica, ona se neće inficirati. Kada organizam nekoliko puta primi tako malu dozu virusa, počinje da stvara antitela, a da osoba toga nije svesna. Zato sam se ja recimo iznenadio kada sam uradio serološki test na kovid i video da imam antitela u ogromnim količinama. Bez da sam ikada imao bilo kakve simptome.

p.s.

Šta mislite kako su stanovnici San Franciska za vreme Španske groznice postali imuni na nju (bez ikakve vakcine i leka) ?

Nosili su dve godine neprestano maske.  Ko nije nosio - metak................. :hunter:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrlo zanimljivo objasnjenje. Mada su izneti podaci poredjani uzrocno-posledicno po necijoj logici, a ne po tome kako to zaista funkcionise. Po toj logici ove nazovi izbeglice koje tabanaju (da ne kazem marsiraju) od bliskog istoka ka zapadnoj evropi izgleda ne disu. Obzirom da niko od njih ne nosi masku, spavaju maltene na gomili u nehigijenskim uslovima itd. a nesto ne vidim da ih ima na respiratorima, da usput ostavljaju silne mrtve, kojima nas non-stop plase. Niti ih testiraju na granicama, po prihvatnim centrima, ne jure ih da ih pelcuju... Priroda ili nema logiku ili ne radi kako je "struka" rekla.
Worldstats daje vrlo proverljive informacije, pa je tako, uz minimalno poznavanje matematike, moguce izracunati procente smrtnosti, obolevanja itd. u odnosu na broj stanovnika u svakoj zemlji ponaosob, kao i zbirno. Ne vidim logiku za ovolikom panikom kad je smrtnost od ove strasne bolesti ispod 0.1% dok je recimo smrtnost od kardiovaskularnih bolesti preko 40% Da li su nivoi panike i ludila proporcionalni? Nisam primetio da nas teraju da pasemo, da nam brane da jedemo crveno meso itd. kako bi nas zastitili od kardiovaskularnih problema.
I jos jedna stvar - Svedska, koja nije uvodila nikakve mere, gde nisu obavezne maske, gde nije obavezna vakcinacija ima gotovo ravnu vremensku krivu sa konstantno vrlo malim brojem obolelih. Dok recimo Izrael u kome je nivo ludila dostigao trenutni maksimum, ta kriva sa pocetkom uvodjenja mera i obavezne vakcinacije skace u nevidjene visine kako se mere poostrvaju i broj pelcovanih raste.
Znaci da neko tu laze...



Ali bolje da nastavimo sa onim cemu je ova tema namenjena

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...