Jump to content

Zanimljive, smešne i čudne fotografije


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 14.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

pre 23 časa, predragm reče

Ama tu je problem sa nivelacijom! Ceo plato je na nešto višoj koti od samog ulaza u zgradu stanice! Stepenište od stanice se spušta na nekih 60 cm ispod nivoa novog platoa. Nakazno i pogrešno rešenje. Zašto ta zgrada uopšte tu postoji kad je "odsečena"? Zar tako treba da se ulazi u "muzej" čega god? Nek je sruše i naprave neku novu na odgovarajućoj niveleti. Ovako nešto uraditi je gnusno, sramota.

Ne misliš da je pametnije da sruše i spomenik i plato i naprave iznova? Misliš da je pametnije srušiti zgradu železničke stanice iz 1884. godine ???

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, Walter reče

Misliš da je pametnije srušiti zgradu železničke stanice iz 1884. godine ???


Ma napravit ce jos stariju!
Mislim, cisto radi svoje profesije i bez ikakve politicke boje - zeljeznicke zgrade su u mnogim gradovima svijeta funkcionalni muzeji arhitekture i vrmeplov u doba pocetaka industrijalizacije.
Jedino sto im ne ide na ruku je to sto su s vremenom postale "okupatori" zanimljivih lokacija u gradovima jer su se gradovi prosirili izvan svojih starih periferija.
I sad totalni oftopik jer sam prelijen da se zaustavim kad se sjetim necega:
Ali kad maknemo tu romantiku na stranu - svaki veliki kolodvor u svakom gradu u kojem sam bio je okupljaliste ne samo putnika namjernika nego i puke sirotinje, te uz nju i najgoreg olosa, pri tome ne mislim samo na nas zeljeznicare :rofl: , nego na ljude sa samih margina drustva- shanere, dilere, svodnike, ljude zaboravljene od sistema koji vjeruju da nemaju vise sto izgubiti.
Dva najgora s kojima sam se upoznao u vrijeme kad nema putnika i kad nema putnickih vlakova su Bratislava/Petrzalka i Salzburg s time da je u Salzburgu policija na licu mjesta za manje od dvije minute kad pocne naguravanje ili tucnjava dok u Petrzalci murija samo prodje.
Jednu noc dok sam cekao taxi sam svjedocio tri tucnjave, ali od murije ni M.

Radnici u kolodvoru ne izlaze van. Zakljucani su u prometnom uredu.
Obicno navucem prsluk da se vidi da sam zeljeznicar i po natpisima se vidi da nisam domaci, pa me nekim cudom nitko ne gleda.
U Austriji se ne vidi puno policije, ali ih ima masa u civilu i to je dobro. Jutros sam vec zauzeo lijevi gard kad mi je neki lik brzim korakom prilazio, ali je tada snimio ruksak i pitao: "Eisenbahn?", istovremeno vadeci iskaznicu i pokazujuci mi ju u spustenom dlanu kao da je to nesto povjerljivo.
Kimnuo sam glavom i zasigurno vidno odahnuo jer je skoro neprimjetno kimnuo i malo stisnuo oci ne pomicuci usne, te produzio bez stajanja kao da je ionako krenuo negdje drugdje.
Zamislio sam se nad tim kako sam tek tada shvatio koliko svega ima nedostupno oku nezainteresiranog promatraca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 časa, Walter reče

Ne misliš da je pametnije da sruše i spomenik i plato i naprave iznova? Misliš da je pametnije srušiti zgradu železničke stanice iz 1884. godine ???

Nije ono trebalo ni da urade. Ruše po gradu "ulepšavajući ga" bahato, nepopravljivo. No onako kako je sada je strašno, viši plato od poda stanice, da ih spoje svaka veća bujica odozgo sa Slavije će da je potopi.

Nije njima kriterijum šta je pametnije, jer onda ne bi radili ono šta rade, već ono što je "korisnije". 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 30.1.2021. at 20:36, predragm reče

Evo kako su ostvarili vezu novonapravljenog platoa i zgrade bivše železničke stanice. Majstorski!

Puno će koštati da se to sve sruši i vrati u prethodno stanje koje je bilo vrlo funkcionalno. :dash1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...