Jump to content

Zanimljive, smešne i čudne fotografije


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 14.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

23 minutes ago, vinko said:

Kako se pokrene ta zicara sa toliko leda 

Ma to nije nikakav problem, problem je dupe sputiti na onu klupicu i sjediti tako 10-15 min a jos i kad te podigne malo iznad drveca, na -23C i 10-15 m/s skontas neke stvari iz fizike vrlo brzo i one razlike u temperaturi bez vjetra i sa vjetrom... a kad sidjes,  o0o bude ... :roll1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Važi i za nas diyere, koji hoćemo da prodamo po nešto... :)

141015119_10218867785114188_1254581997064818723_o.jpg

Kupac je pitao mog prijatelja stolara koliko bi koštalo izvođenje ovog posla.
Moj prijatelj mu je dao cenu: 2500e
- To je zaista mnogo.
- A šta mislite da je prihvatljiva cena za ovaj posao?
- 1500e najviše.
- Ok, onda uradite sami.
- Ne znam kako.
- U redu, onda, šta kažete za 1500e, plus naučicću vas kako. Dakle, osim što ćete uštedeti 1000e naučićete i dragocene veštine koje će vam koristiti u budućnosti.
- Može! Dogovoreno!
- Super! Da biste započeli, trebaće vam alat. Trebaće vam velika testera, stona testera, bežična bušilica, glodalica, testera za uglove, ubodna testera, čekić itd.
- Ali ja nemam nijedan od tih alata i ne mogu da kupim sve to samo za ovaj jedan posao.
- Ok. Onda za dodatnih 300e mogu da vam iznajmim svoje alate koje ćete koristiti.
- U redu. To je fer.
- Super! Posao počinjemo u ponedeljak.
- Radim od ponedeljka do petka. Dostupan sam samo vikendom.
- Ako želite da učite od mene, moraćete da radite kad ja radim. Ovaj posao će trajati 5 dana, tako da ćete morati da uzmete 5 slobodna dana.
- To znači da ću morati da uzmem neplaćeno 5 dana ili da iskoristim vreme odmora!
- To je tačno. Zapamtite, kada sami radite posao, morate uzeti u obzir i neproduktivne faktore.
- Šta podrazumevate pod tim?
- Potpuno obavljanje posla od početka do kraja uključuje, između ostalog, vreme provedeno za planiranje posla, prikupljanje materijala, vreme putovanja, gorivo, čišćenje i odlaganje otpada. To je sve pored samog pposla. A kad smo već kod materijala, tu ćemo početi u ponedeljak, pa treba da se nađemo kod strugara u 6:00 ujutru.
- U 6 ujutru?!! Moj radni dan obično ne počinje do 9:00!
- Pa, onda imate sreće! Moj plan i jeste da započnem izradu u 9 sati ujutro. Ali da bismo to uradili, moramo početi u 6 ujutro da bismo preuzeli, ukrcali i isporučili materijal do vas.
- Znate, shvatam da se u posao ulazi mnogo više od onoga što kupac vidi u gotovom projektu. Vaš predlog od 2500e je vrlo razuman. Prihvatam cenu, možete da počnete.

ZAKLJUČAK:
Kada plaćate posao (bilo da se radi o fizičkom ili digitalnom projektu), ne plaćate samo materijal i posao koji treba da bude završen. Takođe plaćate:
✔ Znanje
✔ Iskustvo
✔ Veštine
✔ Alate
✔ Vreme za planiranje
✔ Vreme za pripremu
✔ Profesionalizam
✔ Radnu etiku
✔ Disciplinu
✔ Predanost
✔ Integritet
✔ Porez
✔ Licence
✔ Žrtve
✔ Obaveze
✔ Osiguranje
Ako zahtevate predlog cene za posao, nemojte iskaziavti nepoštovanje prema majstorima pokušavajući da ih naterate da snize cene.
Ako njihov predlog premaši vaš budžet, nema ništa loše u odbijanju i dobijanju drugih predloga od drugih majstora.
Samo zapamtite .. dobićete ono za šta plaćate. Tačno toliko, ni manje ni više.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...