Jump to content

Zanimljive, smešne i čudne fotografije


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 14.5k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

pre 5 časa, Aleks reče

101225115_1549021201943634_8322543483067826176_n.jpg

 

On 20.1.2014. at 18:44, Mikorist reče

Kada sam uzeo novi (pametni) telefon (neko je i za dinar :buehehe: ) , dobrovoljno sam se odrekao (trajno) sve svoje privatnosti.(zarad tehnologije). Kao prvo ja više nemam kontrolu nad svojim podacima .Moj i-mejl , fotografije , kalendari , adresari , poruke, telefoni, beleske i dokumenti (cak i zenin mesecni ciklus na njenom telefonu) su na serverima kojipripadaju Guglu, Eplu , Mikrosoftu, Fejsbuku , Skajpu, Dropboksu, Samsungu i tako dalje u beskraju raznih multi-nacionalnih kompanija koje se sinhronizuju sa telefonom . Ja mislim i da se vanzemaljci sinhronizuju sa mojim aparatom. :smesna: Uz sve to pride 3 satelita uvek mi lociraju tačnu lokaciju +-30 metara, zajedno sa lokalnim mobilnim provajderom.(cak imaju i moj tacan polozaj u prostoru -posto telefon ima ziroskop)Ostavljam svoje podatke (u njihovoj bazi), konektujem se i sinhronizujem  preko ( i kroz) njih, kao njihov sastavni deo i ja sam njihovMATRIKS. (ja mislim da znaju i kad prdnem - cuju na drugoj strani, srecom jos nemamo senzore za mirise) :preved: Skoro je drugar  izkljucio sve Google servise.Ja mislim da to nije dovoljno - mora SVE servise i aplikacije da iskljucikoji postoje (Mikrosoft, Fejsbuk , Skajp, Dropboks, Samsung - cak i apdejt softvera firmvera -ako je moguce da ubaci svoj firmver) na smartfonu da ga niko ne bi pratio odnosno sinhronizovao sa njim (ko ima znanje za tako nesto?).Samim tim upotreba smartfona postaje veoma suzena , ogranicena, jadna i potpuno besmislena = prevedeno -mozete da ga bacite (ili koristite kao UKRAS), u ostalom kao i svaki slicni "pametni" uredjaj ili tablet   :character13:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...