Jump to content

Zanimljive, smešne i čudne fotografije


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 14.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Nekako mu (preamp-u, iako ga jedan od stručnjaka i ljubitelja Otalla-inog lika i dela napljuva kada mu je bio u rukama za refresh, samo tako) se, uvek, vratim. Hvala @Impuls za refresh i odlično napajanje.

Šteta te je amp otišao još onomad, ne dugo nakon kupovine ((London BillyWee) zbog obrnuto zalemljenog cond-a u factory) u večna lovišta, nije mu se dalo... Tada nije bilo lako dobaviti izlazne za zamenu... Ali, @pile , @sipi & co. su me opskrbili zamenama... ;)

 

Eto, morao sam da se pohvalim kako uživam...

16982603338_8ff8064eac_o.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, vladd said:

A sto je tesko oziveti amp?

Mislim Otala ima svoje mesto u istoriji hife, uzdrmao je sredinu i krajeve, jos ako je verzija Otala/Lohstroh, vredi truda i napora. Lohstroh je ipak bio br 1 u tom drustvancetu.

To je bilo 8. desetleća poslednjeg stoleća prošlog tisućleća. Tada nije bilo lako dobaviti te izlazne... Sada je drugačije, sada bi on bio popravljen vrlo brzo... Bejah mlad i slušah Bradačeve RFT zvučnike... Al' je preamp ostao iako je dugo čekao pravu osobu za refresh. Nije da se nije pokušavalo, čak kod stručnjaka... ;) Bygones...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde se ozivljavaju sprave od 5-og ili 3-eg desetljeca, osmo je koliko juce, pre samo 30-ak godinica...svi bejasmo mladji... :D 

Izbaci listinge tranzistora, delova, mozda neko iskopa nesto negde, nije Otala japanac, koristio je trzisne komponente, ima toga po podrumima i budzacima..

Pa sakupljaj, dok ne dodjes do kraja liste, nadji ponovo majstora za restauraciju, i pusti spravu da zivi...naravno, nezno i pazljivo, nema mladjanih pijanih zurki :) 

 

P.S.

Koliko me secanje drzi, nije bilo nista lako nabaviti ni tada, jedino sto su bili aktuelni i teoretski prisutni, inace je trebala jaka gimnastika za nabavku necega iz evrope, a narocito od preko mora...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema tog pojačala, (po)odavno, u mojim rukama. Ostalo je predpojačalo i čekalo je pravog junaka da ga osveži. Kao što i napisah gore. Samo sam poželeo da podelim sećanje i trenutno uživanje. Slika braće nije moja, kao što se i vidi u njenim podacima... Lepo je i sećanje što sam ih sve doneo lično, sa dva putovanja u Londru... ;) Al' to je druga priča, neću Vas starački daviti... Ne znam šta mi bi... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ah, pa tu moze eleborat da se napise. Tema je ULM, konektor minimalne mase, a odrzanog silda. Pride, za razliku od Lab 47 konektora, ovde se izbegava velika koncentrisana sila na povrsinu zenskog konektora, i smanjena mogucnost ostecenja povrsine od dragocenog metala.

E sad, ova verzija je jeftinija, karbonizovana, ona skuplja, srebro u providnom teflonu, za oko 2k5$ je od posebne namene, verovatno za

Quote

HIGHLY TRANSPARENT clear outer jacket for enhanced cosmetics

:) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, vladd said:

Ah, pa tu moze eleborat da se napise. Tema je ULM, konektor minimalne mase, a odrzanog silda. Pride, za razliku od Lab 47 konektora, ovde se izbegava velika koncentrisana sila na povrsinu zenskog konektora, i smanjena mogucnost ostecenja povrsine od dragocenog metala.

E sad, ova verzija je jeftinija, karbonizovana, ona skuplja, srebro u providnom teflonu, za oko 2k5$ je od posebne namene, verovatno za

:) 

"Made for MCap" umesto "Made for Mundorf", daleko je ovo od dragocenih metala lol

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...