Jump to content

Zanimljive, smešne i čudne fotografije


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 14.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

foto ćelije, računar i softver.. gledao sam liniju za kalibrisanje jabuke, ona je još sofisticiranija, razvrstava po boji i veličini u nekoliko klasa, a sve to u vodi kroz koju jabuke idu.. ova linija za selektiranje je za paradajz koji ide u preradu..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, sir Oliver said:

Dajte jednu od 2-3W ima da sija ko 200W

pa nije baš takav odnos, ali onaj koji stoji na ambalaži jeste blizak onom u stvarnosti, treba obratiti pažnju na toplotu boje.. imam Ikeine (Kineske) skoro 3 godine, ni jedna još nije crkla.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

pa nije baš takav odnos, ali onaj koji stoji na ambalaži jeste blizak onom u stvarnosti, treba obratiti pažnju na toplotu boje.. imam Ikeine (Kineske) skoro 3 godine, ni jedna još nije crkla.

Baš tako.

4000-4500K je dnevna svetlost. Veća temperatura boje i svetlost vuče na plavo, manja temperatura boje i ide se u topliji deo spektra, ka crvenoj (tj. onoj sa užarenim vlaknom). Lično preferiram toplije, 2500-3000K.

Ima još jedan jako bitan faktor, ako ga navedu, i to je koeficijent reprodukcije boja, daje su u %. On treba da je što veći inače bude onaj efekat kao sa neonkama da sve boje deluju isprano (postoje i jako dobre neonke, samo treba čitati oznake) jer im nedostaje deo spektra koji zrače. Ekstreman primer je natrijumova sijalica, ona žuta na putevima gde boja i nema jer sijalica zrači samo uzak deo spektra žute boje. Ovako nešto:
 

rainbow_cones_n_spectra_labeled.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, to je CRI (Colour Rendering Index). Kod Led-ovki vidim oznake oko 80. Uvek uzimam tople, oko 3000K. One bele ne mogu da podnesem,  a i ove zute su mi neprirodne, pa ih koristim u sporednim prostorijama . U dnevnoj sobi koristim halogenke, pa i nek trose 300w...

gI_105624_High_CRI_Examplef.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...