Jump to content

jeftini Tang Band W3-823 VS MA Alpair 6


DYNABLASTER

Preporučeni Komentari

odma da napomenem, prilicno nestrucan test koji to i nije, nego eto samo zapazanje u suboptimalnim uslovima, ali dovoljno da se odredi karakter drajvera

ljuti natjecatelji:

Postavljena slika

Alpair kao sto se moze videti na slici uopste nije one crvene boje kao na sajtu i ostalim slikama, nego je bas zlatkaste boje,

a Tang Band su neki W3-832SE.LIB - tako mi stoji u papiricu sa specifikacijama a na kutiji stoji druga oznaka tj SF, uglavnom nebitno, skoro da ih nema na netu a sve sam pretrazio, znaci neka OEM serija nepoznate kakvoce, a kupio sam ih na Ebayu za ispod 40evra, po gradji je najblizi tipu W3-871 ali imao sam i taj i sviraju skroz drugacije, al o tome malo posle, prvo da se pozabavimo ovima iz naslova

evo ga ovde

http://euk.cn/detail/2970177686.html

- izvor zvuka je dosta dobra muzicka kartica Creative Fatal1ty Gamer Pro- tako nesto mnogo nabudzeno ime :P

- test muzika uglavnom sve i svasta od svih mogucih pravaca, a ova grupa mi je trenutno referenca za probavanje sirokopojasnih

http://www.youtube.com/watch?v=tVE6vJu_6mc&feature=related

- pozicija kompresionih kutijica kod monitora tj oko 1m od mene, i ne bas optimalna i jos su mi midbassi kao podrska dole na patosu i rezani sa MTX aktivnom skretnicom za auto negde izmedju 300 i 400hz, dva pojacala

- kandidati usvirani, a Alpair do bola jer mu po mojoj proceni treba nekih 200 sati pa i vise

Tang Band je ujedno i moje prvo sretanje sa sirokopojasnima i kad sam ih pustio nisam mogao da verujem sta izlazi iz tih malih prdavaca, tj ne iz njih nego kakvu zvucnu sliku prave, bio sam u isto vreme zblanut :eek: odusevljen :hyper: i instant sam se zaljubisko :give_ros: a osmeh od uveta do uveta i ne spada :D, jednom recju TRIP! :respect: strefilo me usred uzengije i postadoh instant ovisnik- moze da se poredi sa krekom jer kazu krek popusis jednom i navucen si, al cemu skupi krek kad mozes uzivas sirokopojasno

e sad kako da opisem zvuk- mogu da kazem da je magican i intiman, o bini i ostalim trivijalnostima necu ni da pricam jer nema smisla, ovi jednostavno prave zvucnu sliku mnogo dobru, par puta sam se iznenadio jer su zvukovi dolazili meni sa strane, znaci ne ispred mene nego bukvalno levo i desno od mene, a u jednoj tehno pesmi sam se tako prepao jer sam mislio neko mi radi iza ledja :eek: , tj zvuk je dolazio iza mene!!!! i to sa dva zvucnika, znaci soround sa dva mala jeftina zvucnika- jos nisam cuo da tako nesto postoji :lol:

Alpair 6 - pravi lepotaner koji par kosta oko 130evra

sve je na mestu, bina, detalji, prostornost ovo ono vamo tamo levo desno nije tesno, ali brate sto je to dosadan zvucnik hahaha :crazy: pa to nije normalno, po meni neupotrebljiv za omladinu osim za matore prdonje F.A.R.T. audiofile ili kao studijski monitori, mislim sve skoro savrseno rade ali dzaba to, nisam ja robot, emocija slaba, prosto su njonjavi njonjus! najblaze receno nesto im fali, a to je tadaaaaaaaaaaaaa! rear firing super tweeter ambience enhancer! :D probo ja i nisu vise dosadni, ali moram jos da probavam pa cu javim lepo utiske sa novom temom, a ako mislite da se nesto gubi sa tom varijantom- e pa nema sta da se izgubi jer mu vec i tako nesto fali :buehehe:

evo odje malo o tome:

http://www.zillaaudio.com/piezo.htm

vid sto lep ovaj bamboo

http://www.zillaaudio.com/tb-1320-bamboo.htm

sve u svemu rezultat: Tang Band : Mark Audio = 1 : 0

jes da je taj TB moja prva ljubav sirokog pojasa ali to nema nikakve veze sad sa objektivnoscu mojih usiju, a nastavak takmicenja sledi :headphone:

PS: hvaljeni W3-871 srebrne membrane nema sanse naspram ovog OEM nepoznatog TB-a, jer zvuci nekako vestacki i kao da je prenabudzen/nabacan zvuk, intima i magicnost nista posebno

PPS: moderacija morate da povecate dozvoljen broj smajlija jer evo vec pola sata brisem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 234
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ovo je prilicno duga predigra za predstojeci oglas o donosenju/prodaji/nabavci i sl. nego ti lepo otvori topic u oglasima i napisi rokove nabavke, cene i ostalo da se ne zamajavamo sa ovim pustanjem marketinske price ....

Nemoj vise te fore, bar ne na ovom sajtu - sta god da imas za prodaju ili mozes da nabavis, dobrodosao si ali kao trgovac i u rubrici "oglasi". Hype-ovanje nije pozeljno, OK ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti brate imas problema sa predrasudama, tj predubedjenjimakao prvo to sto pricas nema veze sa realnoscu, a kao drugo ako ces bas o toj nabavci, da vidim ko ce ti nabaviti nesto iz radnje koju mu pokazes prstom bez da uzme 1 dinar od tebe, nego ti jos i kaze ne treba da platis ni Versand iz nemacke nego mu je dovoljno i jedno hvalae kako si me sad iznervirao ne mogu da ti opisemobrisi tu bruku od posta iz moje lepe temeja se obradovao vidi neki komentar u temi, a ono imam sta da vidim- covek sa negativnim stavom doso da truje temu ajde brisi ovo sto pre da se ne sramotis

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Donosi, trguj, naplacuj, poklanjaj - sta god te cini srecnim. Postoje pravila na ovom forumu - procitaj ih i drzi ih se i nece nista da ti fali.

Poenta je da marketing hype nije pozeljan na ovom sajtu kao ni agresivna komunikacija.

Smatraj se upozorenim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti si u lazhi samo ne vidis ili pak neces sad da priznas jer si usro motku, pa ides do krajagresis i necu da ti objasnjavam i crtam i da se opravdavam i da dokazujem da ovo nije nikakav hype, nego iskreno sam pisaobrisi to kad ti kazemi nemoj da me upozoravas jer nemas pravo to da radis, jednostavno si pogresio i sta sad, ja kad pogresim priznam gresku nismo bezgresni i nisam ljut na tebe nego sam iznerviran

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti brate imas problema sa predrasudama, tj predubedjenjimakao prvo to sto pricas nema veze sa realnoscu, a kao drugo ako ces bas o toj nabavci, da vidim ko ce ti nabaviti nesto iz radnje koju mu pokazes prstom bez da uzme 1 dinar od tebe, nego ti jos i kaze ne treba da platis ni Versand iz nemacke nego mu je dovoljno i jedno hvalae kako si me sad iznervirao ne mogu da ti opisemobrisi tu bruku od posta iz moje lepe temeja se obradovao vidi neki komentar u temi, a ono imam sta da vidim- covek sa negativnim stavom doso da truje temu ajde brisi ovo sto pre da se ne sramotis

To zemljače udri nogom oma u vrata :clap: Našo o tebi da kvari post :sarcastic_hand: Nego što nego odma da ga izbriše i da te više slučajno ne nervira :msn-rofl: :msn-rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

brisi to kad ti kazemi nemoj da me upozoravas jer nemas pravo to da radis, jednostavno si pogresio i sta sadm, ja kad pogresim priznam gresku nismo bezgresni i nisam ljut na tebe nego sam iznerviran

A da ti malo iskuliraš sa naredbama đenerale... ???
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...i nemoj da me upozoravas ...

Stvarno mi je zao al' primetices da mi ispod avatara pise da imam duznost da vodim racuna o tome da ovaj forum bude prijatno mesto za clanove.

Ovde se ne neguje agresivan pristup u komunikaciji - prilagodi se ako ti odgovara atmosfera koju mozes da upoznas citajuci druge topice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stvarno mi je zao al' primetices da mi ispod avatara pise da imam duznost da vodim racuna o tome da ovaj forum bude prijatno mesto za clanove.

Ovde se ne neguje agresivan pristup u komunikaciji - prilagodi se ako ti odgovara atmosfera koju mozes da upoznas citajuci druge topice.

agresivan si ti sa tvojim negativnim nabedjenim stavom, samo sto glumis neku facu i prebacujes krivicu na mene, nauci da razlikujes pravu agresiju od verbalne "agresije"

ti si uleteo u temu ko padobranac i poceo da me vredjas na licnom nivou, zapitaj se malo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...