Jump to content

Roscoe Player...


InSides

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 62
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Odlichno. Imam nekoliko predloga, ukoliko smem...1. Ako je uopshte moguche, Lynx L22 je preferirana opcija, bar kod mene. AES16 nisam slushao, ali slushao sa HDSP9632. L22 je ubedljivija. Postoje, ukoliko se ne varam, A, B i C verzije, koje se razlikuju po broju analognih I/O. Jedna od njih, chini mi se B, ima 2 ulaza i 6 izlaza, shto je pravi pogodnom za stereo najprije, a buduche i kao surround opcija ili, josh bolje, PC based XO.2. Lynx L22 ima uzasno loshe breakout kablove. Ali je veoma lako napraviti nove, imam negde pinout.3. Obavezno dobar shield za L22... bakarni lim chuda radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da smeš, svaki savet je dobrodošao. L22 ukoliko je nađem biće prvi izbor.

Сад видим да сам направио мали превид. Кад сам рекао, опције A, B или C, мислио сам на LynxTWO.То је оно што сам слушао код себе. LynxTWO B модел, 2 аналогних улаза, 6 аналогних излаза.Али, L22 је тачно LynxTWO, само што има 2 аналогних улаза и 2 аналогних излаза. LynxTWO B је преферирана само ако се ради PC-based XO.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Da li je integrisana zvučna karta Realtek i ukoliko jeste koja joj je oznaka? Da li si upoređivao zvuk sa nje (KS) i sa dac-a?Ja bih još dodao jedan SSD samo za OS i Foobar manje memorije 16GB ili 32GB, prilično su jeftini.Na HDD bih ostavio samo muziku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je integrisana zvučna karta Realtek i ukoliko jeste koja joj je oznaka?

Da li si upoređivao zvuk sa nje (KS) i sa dac-a?

Ja bih još dodao jedan SSD samo za OS i Foobar manje memorije 16GB ili 32GB, prilično su jeftini.

Na HDD bih ostavio samo muziku.

Интегрисана је Intel High Definition Audio:

Intel D510MO

Не користим интегрирану уопште, користим EMU 1212m да дигиталне сигнале пребацим до DAC-а. Нажалост, изгубио сам аналогну daughter картицу за EMU, па и кад би хтео, не бих могао да користим EMU без DAC-а.

Е сада, дигитални излаз од плоче ми не одговара колико EMU из разлога што са EMU радим синхронизацију clock-а. Аналогни не бих ни да пробам - треба ми балансирани излаз више због дужине интерконекта.

Што се тиче SSD-a, немам неке потребе. HDD је тотално нечујан због своје кутије, а довољно је брз да немам никаквих проблема - бутирам Windows за око ~10 секунди. Сва је музика сада на серверу, тако да и се HDD не користи за ништа друго сем foobar2000-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK, mada mislim da je bilo jeftinije i bolje uzeti samo SSD ako već strimuješ sa servera. Apropo servera, dosta se lome koplja da li dolazi do gubitka u kvalitetu reprodukcije kroz mrežni kabl. Valjalo bi napraviti poređenje između HDD-a i servera. Znam da se u oba slučaja materijal baferuje, ali neki ljudi tvrde da razlika postoji. Ja nisam probao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK, mada mislim da je bilo jeftinije i bolje uzeti samo SSD ako već strimuješ sa servera. Apropo servera, dosta se lome koplja da li dolazi do gubitka u kvalitetu reprodukcije kroz mrežni kabl. Valjalo bi napraviti poređenje između HDD-a i servera. Znam da se u oba slučaja materijal baferuje, ali neki ljudi tvrde da razlika postoji. Ja nisam probao.

Кад сам ја куповао дискове, HDD са кутијом је био мање од пола цене поштеног SSD-а. А сада ми и то не треба.Што се тиче проверке око стрима против локалног диска, то се да лако проверити. Мада, у гигабитној физичкој мрежи, не верујем да би било разлика.foobar2000 не би почео плејбек док фајл није у баферу.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio sam na neki ovakav SSD:http://www.itsvet.com/proizvod/silicon-power-32gb-ssd-sata300-sp032gbssd650s25/comp_comp_hdd/681/1368http://www.itsvet.com/proizvod/silicon-power-16gb-ssd-sp016gbssd650s25/comp_comp_hdd/681/1490

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ipak je unutra nažalost Realtek ALC662 :http://downloadmirror.intel.com/18357/eng/D510MO_TechProdSpec.pdfDa slučajno ima umesto nje ALC888 ili 889 moglo bi to da radi fino i bez ikakvog DAC-a.

Не верујем да бих ишао директно аналогно са плоче осим ако нека плоча има безкомпромисан аналогни део. И то би требало бити прилично безкомпромисно да надмаши флексибилитет и резолуцију ове комбинације.По мени, свакако.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...

Док чекам сугестије за преамп [Зене, јел чујеш], нешто ме сврби унутар главе.Roscoe Player свира у изворној варијанти уз помоћ DC-DC конвертера који се налази унутар кутије. Тај DC-DC конвертер добија струју од AC-DC SMPS напајања [слично на цигле за преносне рачунаре] које испоручује 19V @ 6.3A. Онда, питање - да ли мислите да уопште има поенте радити линеарно напајање уместо ове цигле или је то празна инвестиција.Ако има поенте, дајте предлоге за напајање - нека шема би била свакако добродошла. :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Roscoe Player свира у изворној варијанти уз помоћ DC-DC конвертера који се налази унутар кутије. Тај DC-DC конвертер добија струју од AC-DC SMPS напајања [слично на цигле за преносне рачунаре] које испоручује 19V @ 6.3A. Онда, питање - да ли мислите да уопште има поенте радити линеарно напајање уместо ове цигле или је то празна инвестиција.

Moжда нешто са ЛТ1083?!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo masan choke izmedju , po mogucstvu common modeal' ne znam da li ces cuti razlikuu vezi pre - bazicna sema je on asto je BB objavljivao negde ( clanak iz Audio Express) , ali ce biti unesene stanovite promeneza to moram da isprobam par stvaridakle - imas izbor - ili pravi by the book ( poslajem ti malo kasnije clanke ) ili sacekaj malo da dobijes bolje od by the bookedit : YGM na gmail

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo masan choke izmedju , po mogucstvu common modeal' ne znam da li ces cuti razlikuu vezi pre - bazicna sema je on asto je BB objavljivao negde ( clanak iz Audio Express) , ali ce biti unesene stanovite promeneza to moram da isprobam par stvaridakle - imas izbor - ili pravi by the book ( poslajem ti malo kasnije clanke ) ili sacekaj malo da dobijes bolje od by the bookedit : YGM na gmail

Чекам! :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...