Jump to content

PCB - izrada (kontakti)


Fukushima

Preporučeni Komentari

Да се надовежем на Гујин пост.

Све има овде

 

http://www.octamex.de/shop/?page=shop/browse&category_id=5848924494118370762daa6f026e22f7&/PCB_Laminate_/_Dry_Film_kaufen.html

 

прилагођено за аматерску употребу, уместо ламинатора може пегла, а није скупо.

На крају личи на профи плочицу.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde sam citajuci nasao Milanov kontakt ,video sliku i odlicio da narucim neke ploce,covek je to odradio u najbrzem roku,sasvim super,cena isto jako prihvatljiva,plus me zvao na telefon da se dogovorimo oko detalja.SVAKA CAST MILANU !!! TOPLA PREPORUKA,IZVRSNO !!! :respect: :respect: :respect: HVala i vama na informaciji!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos da se k***im malo,jos sam narucio neke plocice od Milana,odlicno odradjeno,odmah sam sastavio jos jedan headphone amp.....btw inace za prodaju :wink2:

 

Za to ćeš morati da se angažuješ dodatno, mislim, za prodaju... U sekciji oglasi... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li se nešto promenilo na tržištu izrade štampanih pločica u poslednje tri godine?

 

Za  DIY potrebe MilanPCB je neprikosnoven što se tiče cene i kvaliteta...

Treba mi profi štampa dvoslojnih pcb sa metalizacijom rupa, stop-lakom i belom štampom - osim Ei PCB da li znate neku firmu u Srbiji koja radi pločice na nivou kvaliteta elektronskinih pcb's ali po povoljnijim cenama?

Može i nšto preko grane ako je povoljno... u "prvom krugu" treba da se odradi oko 40dm2

 

Za orjentaciju; kod "EiPCB " je cena 3.36€/dm2 za količinu od 10-50dm plus 30€ za pripremu i još 15€ za proveru metalizacije (ove dve stavke se naplaćuju jednokratno)

Za 50-100dm2 cena je 2.84€/dm2

 

Kakva su iskustva sa Kinezima po ovom pitanju?

 

Proveri kod ovih cene. http://www.seeedstudio.com/service/index.php?r=site/pcbService

 

Nisam porucivao plocice kod njih, cuo sam od jednog coveka. Kaze da eksta ispadaju plocice i da su povoljni. Nazalost nemam sliku plocica.

 

Vidim da je i "micro" naveo ovu firmu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Proveri kod ovih cene. http://www.seeedstudio.com/service/index.php?r=site/pcbService

 

Nisam porucivao plocice kod njih, cuo sam od jednog coveka. Kaze da eksta ispadaju plocice i da su povoljni. Nazalost nemam sliku plocica.

 

Vidim da je i "micro" naveo ovu firmu.

 

 

Najbolja ponuda je od http://accredologistics.com/Stampane_Ploce.html, firma je iz Novog Sada a pločice rade u Kini. Navodno je beogradska "Mikroelektronik" radila ili još radi preko njih...

 

Rok isporuke je oko 20 dana na navedenu adresu a cene 50% niže od ponuđenih u "Ei PCB". Minimalna količina je 10 komada (ista je cena za 2 i za 10).

 

Postaviću slike gotovih pločica kada stignu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najbolja ponuda je od http://accredologistics.com/Stampane_Ploce.html, firma je iz Novog Sada a pločice rade u Kini. Navodno je beogradska "Mikroelektronik" radila ili još radi preko njih...

 

Rok isporuke je oko 20 dana na navedenu adresu a cene 50% niže od ponuđenih u "Ei PCB". Minimalna količina je 10 komada (ista je cena za 2 i za 10).

 

Postaviću slike gotovih pločica kada stignu.

 

Ovoj firmi sam poslao mejl 31.01.2011. godine sa upitom za cene. Evo sta su mi napisali. Zaprepastio sam se kada sam procitao da je priprema plocica 110 dolara!

 

Izgleda da su pojeftinili sada. Mozes li da nam kazes za konkretnu plocicu, tvoje zahteve itd..., koja je cena?

post-188-0-25497800-1384092038_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ortak ih je kontaktirao, pitao je za pločicu dimenzija 232x192mm, dvoslojna sa metalizacijom, stop-lakom i belom štampom; na 10 komada cena je 130€.

Nisu pominjali cene za pripremu i proveru štampe, ispada da je 1dm =3€.

Ovo je bio "informativni" kontakt, ovih dana će firma za koju se rade pločice uputiti zvaničan zahtev za ponudu gde će sve biti precizno specificirano ... možda će se onda pojaviti neki dodatni troškovi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Opa, 12AU7 na 12V, taj amp za sluske je dobar za gitaru. :guitarplayer:

Da i meni je bio sumnjivo,ali radi,jeste da nije za drustvo ovde,nego za KP :whistle2:  ne moze da se pominje istog dana sa TPA6120 a da ne pricam o cevno mosfetskoj kombinaciji :wink2::guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

29.11. uplaćen novac, očekujem da pločice stignu do 20.12. postaviću slike kad ih dobijem.

 

 

Stigle pcb's 18.12. što znači u okviru ponuđenog roka - to je prvi pozitivan poen za Accredo logistics d.o.o

Preostala hrpa pozitivnih je zbog odlične cene i vrhunskog kvaliteta štampe, pločice su mnogo bolje od onih koje radi "Ei PCB" a cena je u pola od njihove (i ne samo njihove već i ostalih "profia" na srpskom tržištu).

Negativan poen (iz diy ugla) je minimalna količina od 10 komada po fajlu.

 

Suma sumarum:

1) pcb dvoslojna 164x92mm, 10 komada

2) pcb dvoslojna 220x192mm, 10 komada

----------------------------------------------------

cena "franko" ja - 16.612 dinara

 

Ova cifra im je uplaćena na račun, pdv uračunat. (13.800 bez pdv-a).

Na ovu količinu pločica cena po dm2 izađe na 290 din. (približno 2,5€ za pcb koja je dvoslojna, metalizacija rupa, stop lak, bela štampa), složićete se, braća Kinezi ovo rade izuzetno povoljno, rekao bih nenadHebivo!

Dušu dalo za neki forumski projekat i GB pločica istog :D

 

post-65-0-48914800-1387543067_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 years later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...