Jump to content

Monolith


 krvimozak

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 71
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Stvarno, zajebite zmije. Ajde gledajte one lakirane ko Urushi.

Meni se ucinilo interesantno sto je cela prednja strana ( unutar rama) ustvari membrana. Ogromna povrsina.

Druga interesantna stvar je dubina da ne kazem debljina zvucnika.

Moze umesto platna da se turi neka tapiserija ( goblen),pa da se kace na zid ko slike.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stvarno, zajebite zmije. Ajde gledajte one lakirane ko Urushi. Meni se ucinilo interesantno sto je cela prednja strana ( unutar rama) ustvari membrana. Ogromna povrsina. Druga interesantna stvar je dubina da ne kazem debljina zvucnika.Moze umesto platna da se turi neka tapiserija ( goblen),pa da se kace na zid ko slike.

Čuj, ako je open baffle, a nije ni elektrostatik ni magnetostatik, ni ribbon traka, a ne koristi klasične zvučničke jedinice (dinamički kretni kalem + membrana), pa uz sve to i lepo svira, jedino što može da se kaže je halal vera i :respect: Nije mi namera bila da se sprdam, ali koža (od bilo koje zarad toga ubijene životinje) definitivno nije na spisku mojih omiljenih rešenja. Eko/veštačka koža da, ubijanje životinja zarad kerefeka, ne.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda nije od pravih zmija, mozda se neko setio kako da i od politicara bude neke koristi.... :rofl:

Ili je nečija tašta konačno pronašla smisao postojanja... (P: kako od guske postane aždaja?; O: oženi je pa ćeš da vidiš):buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mo'z da bude (al ne mora da znaci) ono sto mu u opisu i pise - Panel. Jos jedna vrsta panelnog zvucnika, cini mi se da je NXT to prvi poceo da proizvodi.Valjda je rec o panelima (od ko zna kakvog materijala) koji se pobudjuju na vibraciju uz pomoc vise komada prikacenih kalem-magnet sistema (nemojte me drzati za rec,zu,zuuu) . Evo, ovo je bilo na 6Moons na tu temu:http://www.6moons.com/audioreviews/podium/1.html Kaze, ovaj shvaba je u rasporedu tih 'pobudjivaca' vibracija (po panelu) koristio samo uvce, a ne neki matematicki model , ko NXT...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mo'z da bude (al ne mora da znaci) ono sto mu u opisu i pise - Panel. Jos jedna vrsta panelnog zvucnika, cini mi se da je NXT to prvi poceo da proizvodi.Valjda je rec o panelima (od ko zna kakvog materijala) koji se pobudjuju na vibraciju uz pomoc vise komada prikacenih kalem-magnet sistema (nemojte me drzati za rec,zu,zuuu) . Evo, ovo je bilo na 6Moons na tu temu:http://www.6moons.com/audioreviews/podium/1.html Kaze, ovaj shvaba je u rasporedu tih 'pobudjivaca' vibracija (po panelu) koristio samo uvce, a ne neki matematicki model , ko NXT...

Odličan i veoma informativan članak!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uostalom, najlakše je okrenuti telefon jednima i drugima ... ne nalaze se preko sedam okeana, već u našem komšiluku.Inače, sećam da sam čuo priče od ljudi koji su prisustvovali prezentaciji u staklencu (ima puno slika sa tog događaja na sajtu ML) da su Lazićevi zvučnici svirali vrlo dobro. U Beogradu se mogu videti-čuti-kupiti kod G. Dragana Markovića-Zire. Za prezentaciju Monolith u Priv. komori nisam čuo dok nisam video oglas na K-P.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Postovana gospodo forumasi,Prvo - pozdrav svima Vama, ljubiteljima dobrog zvuka. Drugo - Posto je ovo moj prvi post, ne bih previse trosio reci pa bih odmah presao na stvar.Sto se tice saradnje izmedju MONOLITH i M L ACOUSTIC - ona ne postoji niti je ikad postojala, naprotiv, doticni gospodin koji stoji iza "MONOLITH" tzv projekta jedelimicno ukrao princip (bolje reci pokusao) i o tome je PKS obavestena istog momenta kada sam zasnao i apsolutno nije vlasnik nikakvog patenta vezanog za proizvodnju zvucnika. Sa druge strane, ja sam svoj prviprototip izradio krajem 2004. g. U svakom slucaju, svi Vi, koje zanima nesto vise o ML acoustic zvucnicima, i vise nego dobrodosli u moju radionicu na prijateljsko druzenje, slusanje, u koliko ste u mogucnosti. . . . ipak je svakom konstruktoru, koji stoji iza svog rada, draze da drugi pricaju o utiscima. . . O SAMOM PRINCIPU ZVUCNIKA:- najmanji model PERUN I je dvopojasni - dva drajvera - bas i visoki- srednji model PERUN II je tropojasni - tri drajvera - bas, srednji i visoki- najveci model PERUN III je tropojasni - pet drajvera - dva basa , srednji i dva visokaVeliki audiofilski pozdrav i dobro dosli!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ah, kakav nos imam... :)Prvo, dobrodošli gospodine Laziću i dobro se osećali među samograditeljima :) Drugo, hvala za informacije, lepo je kada možemo da dobijemo informacije iz prve ruke, a ne da špekulišemo o poluistinama i rekla-kazala žvrljotinama na internetu. Slobodno napišite sve što mislite da bi moglo da zanima bilo koga, bio to samo radoznali forumaš ili potencijalni kupac. Uz to, slobodno podelite nešto od svog iskustva i znanja u temama gde procenite da možete da doprinesete, pa makar to bilo i u nekoj off topic temi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Pozdrav svima! Zeleo bih iako sam nov clan na forumu da pojasnim stvari u vezi zvucnika ML Acoustics G-dina Mirka Lazica i navodne slicnosti iza pojave MONOLITH AUDIO INNOVATION HIGH/END kako se zovu ovi zvucnici i koje je navodno napravio takodje Nislija kao i G.Lazic! Na prvi pogled bi moglo da se kaze kako je to lepo da u jednom gradu ima dva INOVATORA i to bi bilo za pohvalu! ALi, nazalost Monolith Audio NEMA nikakvuh pribliznih tachaka ni u chemu sem... u jednom! A to je bleda kopija ML Acoustics i to spoljnnjeg izgleda a nikakve slicnosti iznutra! Iza dugogodinjeg rada ML Acoustics stoji licno inovator g-Lazic! A iza Monolitha? Da pojasnim kako je doslo do toga da Monolith uopste pokene neku prichu o nastanku! Vlasnik Monolitha je naime dosao kod mene da pogleda zvucnik Perun I, o kome sam mu prichao kada sam isao kod njega da naruchim vizitkartice kojim se on bavi preko oglasa na NaisTV! Tu sam na mojoj fles memoriji imao skicu vizitke pa kada sam prikljucio na njegov Lap-top upitao me je sta je to - A to su bili snimci Perun zvuchnika koje sam ja snimio i kao gotove i u toku ptoizvodnje! Zamolio me je da mu presnimim slike i ostavim da pogleda kako bi zvao prijatelja u Nemacku radi eventualne saradnje pri prodaji! Potom je sutradan i dosao kod mene sa svojim NAd receiverom od 2X40W radi slusanja Perun I zvucnika! Ja imam sva tri para Perun zvucnika i posteno sam to platio i druzim se sa g.Lazicem jer smo istomisljenici u HI-FI.ju! Ja sam pre zvucnika Perun ima Elektrostatike QUAD 63 sa Gradient SW 63 Sobwooferima specijalno prevljenim od firme Gradient da odgovaraju izgledom i zvukom se uklope i pojacaju donji spektar gde je QUAD 63 bio manje izrazen! Uz aktivnu skretnicu iste firme koja sece na 110Hz! To je stvarno proveren zvucnik i mnogi entuzijasti ga jos uvek koriste kao Monitorski zvucnik! Takodje i cena zvucnika je poznata svima ili mnogima i tu nemoze biti nedoumice sta se ima u kuci! E tako sam ja uprkos mojih zvucnika i QUAD pojacala CD67, QUAD 66 preamp i 2kom QUAD 606 Power Amp ipak resio da malo eksperimentisem i odlucio sam se za Perun tj ML Acoustics zvucnike! Prvo sam imao Perun II,pa Perun III pa Perun I!Meni je to bilo zadovoljavajuca kombinacija za MALE PARE!Jer cena ML Acoustics je 4 puta jeftinija od Monolitha!Realno pristupacna za nase uslove sa odnosom cena i kvalitet! Doticni gospodin je dosao pa slusao moje zvucnike Perun III pa smo presli ma Perun I jer za drugo i nije bio zainteresovan jer nije imao novca a ML Acoustic nije bio zainteresovan da se zvucnik odradi kroz naturu u vidu stampanja reklamnih materijala i sl! Tada sam i poslednji put video vlasnika Monolitha, koji je otisao neobavljena posla uz dogovor da se cujemo i jos porazgovaramo oko trgovine! Sta se desilo posle je zacudjujuce je! Polse skoro godinu dana od naseg vidjenja a to je bilo 2009 u jesen ili zimu na prolece 2010 osvanu je MONOLITH doticnog gospodina uz frapantnu cenu od 6000€! Doziveo sam sok! Naravno i nedoumice kako je to moguce! Frapantna slicnost dizajna, uz losu izvedbu tj.kopiranje rama koji je iz dva dela a kod Peruna iz jednog! Kichasti nacin finisa itd! Unuta mi je nepoznanica ali me je gdin vlasnik Monolitha zvao licno telefonom u septembru 2010 da mi se pohvali kako i pored problema sa skretnicom i driverima koji su ugradjeni utaj zvucnik je to proradilo i kako to svira - Boli glava! Stvarno da te zaboli glava od muke kako je to neko smislio da to moze tako! Ja sam svedok da je ako je i istina kako nam je u razgovoru licnom G.Lazicem i samnom prosle gofine u aprilu nesecu, vlasnik Momolitha tvrdio kako NIKAKVE slicnosti sa Perunom nema vec da je sve to njegova Inovacija! Onda neka tako i ostane! Odgovorno tvrdim da znam kako i zasto rade odlicno zvucnici Perun ML Acoustics! Da, znam da pre razgovora samnom i slusanja Perun zvucnika doticni gospodin nije imao pojma o tom principu prostiranja zvuka! Ja vas obavestavam samo da ne budete u nedoumici i tvrdim da nikakve slicnosti nemaju Monolithi sa Perunima sem sto podsecaju po izgledu! Zvucnike nisam cuo niti to zelim jer imam gorak ukus da me je neko nasamario i iskoristio gotove slike koje sam tako na poverenje dao da neko prekopira a potom gotov projekat prisvoji!! I to mi je greska iz koje moram izvuci nauk da ljudima nije za verovati mnogima! Oprostite sto sam bio ovako opsiran za pocetak ali je situacija nalagala da neke nepoznanice pojasnim! Po ceni su Perun ML Acoustica mnogo pristupacniji nasim kupcima u Srbiji! Ko zeli neka pita i neka se uveri o cemu se radi!Dugogodisnji rad g.Lazica svi znaju u Nisu i nemoze se poreci!Vama kao auditorijumu ostavljam da donesete zakljucke ako koza laze dali rog laze ili ne? Sto se tice Beograda i G-Markovica on je prodao svoj par zvucnika i nije nabavio drugi od ML Acoustics i nije izrazio zelju da produzi saradnju! Imamo jedan par u Jagodini Perin II, Jedan u Smederevu Prerun III MK2, i naravno kod mene trenutno Perun III u Nisu! Ovo radi demonstracije i daljine od Nisa ako nekome ne odgovara da dodje u Nis u Radionicu Zvika ML Acoustics! Inace da ne zurimo i ne brzamo ali smo u pregovorima sa jednom velikom i renomiranom distributerskom kucom u Beogradu radi dalje saradnje! Tako da ce barem u Beogradu ako sve bude u redu biti stalno izlozeni zvucnici Perun ML Acoustics! Pozdrav svima vas novi pridruzeni clan! Slika prikazuje izlozbu u staklencu oktobra 2009 god na 9 audio berzi u staklencu!

Editovano: dodati razmaci između rečenica zarad čitkosti

Stein

post-782-0-65292900-1297381968_thumb.jpg

post-782-0-96329600-1297382060_thumb.jpg

post-782-0-07065400-1297382071_thumb.jpg

post-782-0-46087300-1297382102_thumb.jpg

post-782-0-52580500-1297382123_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...