Jump to content

Kef


tadijasid

Preporučeni Komentari

Scan-Speak 15W/4531G Revelator :rolleyes:

I po tvojoj slobodnoj proceni, da li mora "gore" da se "pipne", makar sa nekim induktivitetom, ili može to bez ičega?Do koje (gornje) frekvencije može sasvim lepo da svira ta čuvena Scan-Speak jedinica? Gde kreće off-axis pad odziva?P.S. Pile, ti da se ne javljaš. :lol:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 39
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pa, sad, teško će 9800 da se rastegne do 1,5 kHz. :sarcastic_hand:

Ako je verovati podacima koje daje tvornica, linearan je vec od 1kHz. Jeste da oni kazu recommended od 2 kila pa navise, ali ja bih probao, ako neko nije vec pre mene pa video da je zaheb.

Bolje bi bilo 9900, pa da im se realni akustički odzivi "nađu" oko 2 kHz ili mrvu iznad.

Mozda, ali ovaj prvi ima mnogo pimaljiviji frekventni odziv...Btw, jedno pitanjce - na papiru mi ova dva izgledaju mnogo bolje nego sc ring radiator ali ovi drugi su mnogo popularniji. Zasto?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Btw, jedno pitanjce - na papiru mi ova dva izgledaju mnogo bolje nego sc ring radiator ali ovi drugi su mnogo popularniji. Zasto?

Ne slušaš šta piše na papiru, no šta svira... :serbvidkakisicl0:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. Ako je verovati podacima koje daje tvornica, linearan je vec od 1kHz. Jeste da oni kazu recommended od 2 kila pa navise, ali ja bih probao, ako neko nije vec pre mene pa video da je zaheb.2. Mozda, ali ovaj prvi ima mnogo pimaljiviji frekventni odziv...3. Btw, jedno pitanjce - na papiru mi ova dva izgledaju mnogo bolje nego sc ring radiator ali ovi drugi su mnogo popularniji. Zasto?

1. Mnogo to bre košta za takve nestručne probe. :moil::buehehe: (mehanički ćeš ga ubiješ ki zecova)2. Pogledati pod 1. :lol:3. lože se ljudi na svašta. :lol: taj pipak im je kao produžetak polnog organa...a i neki se lože kada se nečemu zalepi visoka cena da to i jeste naj i da vredi toliko. Toliko veruju u to da će sebe i ubediti da najbolje svira, jer najviše košta. Česta pojava među tzv. "Audiofilima" :lol:hint: Zaph-ov Tweeter_mishmash
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Juce sam probao kef-ove sa f5. Zvuk je dobar, bas utegnut ,visoki jasni ne prste cice jedino za moj ukus malo vise srednjaka daje na basu.Verovatno zbog nedostatka skretnice ima vise sredjih na basu.

Iju Tadija, pa otkud ti :buehehe: Mi se raspricali i zaboravili sta je tema.A zasto mu ne stavis neki induktivitet redno na bas cisto onako, iz znatizelje...

mehanički ćeš ga ubiješ ki zecova

Da ga utepam sa F5? Tesko.Btw, fenomenalan ti je onaj linak, i poucan, posebno ovaj deo Hi-Vi X1R ($9) - Worst performing tweeter in this group. I have to wonder if they were somehow defective, but my two samples measured the same... then went in the garbage. :crazyrocker:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je verovati podacima koje daje tvornica, linearan je vec od 1kHz. Jeste da oni kazu recommended od 2 kila pa navise, ali ja bih probao, ako neko nije vec pre mene pa video da je zaheb.

Mozda, ali ovaj prvi ima mnogo pimaljiviji frekventni odziv...

Btw, jedno pitanjce - na papiru mi ova dva izgledaju mnogo bolje nego sc ring radiator ali ovi drugi su mnogo popularniji. Zasto?

Ne treba verovati svemu što piše (iako je u slučaju SS tačno). Na jednom drugom forumu sam se konstruktivno "posvađao" sa nekim ko je tvrdio da

gluv čovek uz vrhunsku opremu može da udesi dobru skretnicu. Ne može

Glavni interes fabrike je da proda, zaradi i obezbedi se od skupih tužbi. Ti drajveri zaista mogu to što fabrika tvrdi, ali je pitanje kako to zvuči.

Mikrofonu je sve isto, ali nama nije. Može taj visokotonac da "radi" na 1500hz ali tiho. Na većoj snazi membrana iskače z linearnog režima (+-0,1mm)

i kreće u distorziju. Daleko je još to od max +-1,5mm. Neće ništa da prgori, ali neće ni zvučati onako kako bi želeli.

d2904_980000e.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cuti ti, ne vidis da ti taj bas i srednjak na avataru ne rade u fazi. Menjaj mu odmah skretnicu.

Ne, otkriven je tweak! Sada neću moći da ga, skupo, prodam... To je phase-no ne-coherent-na abberation... Radi, samo, sa cevnim pojačalima i nekim od digital-amp-ova i poboljšava prostornu position-iranost izvođača u velikim prostorijama...Naravno, da ne bude tajni, radi, samo, sa tri-amping system-ima...Srećom, nije primećeno podrhtavanje visokotonaca u području oko 1E-4GHz... Ostaće nešto za prodaju...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Kad smo već kod starih Kef-ova..post-670-0-70458900-1294008319_thumb.jpgKef - Cadenza, sa početka 70-ih. Ako vam izgledaju poznato, nije čudo, preteča su mnogo poznatijih 104-ki, mala razlika u veličini, skretnici, B200 iz najstarije serije.Pre nekih godinu dana sam ih dobio na poklon od drugara, čamili u podrumu jedno vreme, (a možda i dva). Driveri u očajnom stanju, skretnice izgorele, jedino je drvo bilo ok. Postavljena slika je sa neta, uslikaću moje, prvom prilikom. Svi zvučnici su se družili sa Sinišom, opravljeni kako treba, skretnice zamenjene...Starinski HiFi zvuk, mekan, previše taman, svašta sam probao da ih malo otvorim, slaba fajda.Uzeh od @Chakije male fullrange Monacore, da se malo poigram, da ih ubacim u sistem, iskombinujem nekako.Preliminarni rezultati ohrabrujući, ovi mališani sviraju sredinu - samo tako! :happy64:Ostalo je puno posla, tjuning, zezanje sa skretnicom, skutijavanje..Trenutno sviruckaju sa T-ampom koji je popio sve modifikacije, overkill napajanje.Marantz 1060 je u rezervi, nisam završio reCap.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...