Jump to content

Technics su-c800u


tadijasid

Preporučeni Komentari

Mogu ovaj preamp da nabavim za nekih 50e, on vuce napajanje sa pojacala iz tog kompleta pa bi se trebalo odraditi napajanje kako bi se mogao koristiti i sa ostalim pojacalima. Imao sam prilike da to cujem kod prijatelja sve u kompletu su-c800u i se-a900s (onaj sa vu metrima) a i ja sam posedovao onaj model ispod se-800s preamp isti. Sve u svemu zvuk ocajan u obe kombinacije, sad dali je problem u preampu, pojacalu ili sve zajedno ne znam.Pitanje je dali vredi to uzimati praviti napajanje. Ako je problem u preampu jel bi se on mogao nekako napraviti da bolje radi???

post-694-0-95381800-1291728013_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Mogu ovaj preamp da nabavim za nekih 50e, on vuce napajanje sa pojacala iz tog kompleta pa bi se trebalo odraditi napajanje kako bi se mogao koristiti i sa ostalim pojacalima. Imao sam prilike da to cujem kod prijatelja sve u kompletu su-c800u i se-a900s (onaj sa vu metrima) a i ja sam posedovao onaj model ispod se-800s preamp isti. Sve u svemu zvuk ocajan u obe kombinacije, sad dali je problem u preampu, pojacalu ili sve zajedno ne znam.Pitanje je dali vredi to uzimati praviti napajanje. Ako je problem u preampu jel bi se on mogao nekako napraviti da bolje radi???

Ja sticajem okolnosti imam baš takav preamp, ali sam ga kupio za 20 evra. Očajan zvuk u velikoj meri dolazi upravo od predpojačala jer 800-ka izlazni stepen kudikamo bolje zvuči sa NS10 nego sa originalnim preampom, a možda vredi zarad kutije, motora na potenciometru (običan, nije plavi ALPS), konektora i činjenice da je ugrađen sav komfor, kupiti ga, ugraditi neki pristojan ispravljač i staviti neki bolji preamp u istu kutiju... Ne bih znao kome koliko vredi, ali ako muzikalnost uzimaš kao kriterijum, ne vredi ni 10 evra.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa rekoh da je ista kanta :buehehe:Dobro, nisam rekao baš "kanta" jer je u mojoj knjizi kanta korisno pomagalo, ovo čak nije ni pomagalo, a baš ni korisno.. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sticajem okolnosti imam baš takav preamp, ali sam ga kupio za 20 evra. Očajan zvuk u velikoj meri dolazi upravo od predpojačala jer 800-ka izlazni stepen kudikamo bolje zvuči sa NS10 nego sa originalnim preampom, a možda vredi zarad kutije, motora na potenciometru (običan, nije plavi ALPS), konektora i činjenice da je ugrađen sav komfor, kupiti ga, ugraditi neki pristojan ispravljač i staviti neki bolji preamp u istu kutiju... Ne bih znao kome koliko vredi, ali ako muzikalnost uzimaš kao kriterijum, ne vredi ni 10 evra.

A jel bi se mogao zadrzati komfor daljinskog upravljanja, nekako amputirati ovaj i ubaciti drugi preamp a da funkcije ostanu?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A jel bi se mogao zadrzati komfor daljinskog upravljanja, nekako amputirati ovaj i ubaciti drugi preamp a da funkcije ostanu?

Naravno da moze. Kontrolne funkcije su odvojene a pojacavacki deo je izveden posebno sa OpAmp-om NJM4580 (od koga je verovatno samo uA741 grdji). Jeftin experiment bi bio da umesto NJM4580 stavis NE5532 - cak i sa njim ce dosta bolje svirati - sve to pod uslovom da ne das vise od 20 EUR za celu spravu - stvarno ne vredi vise...Sa dobrim napajanjem i ozbiljnom pojacavackom elektronikom to moze da bude sasvim fini uredjaj.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...