Jump to content

Dynaudio Audience A62 - ulubljen visokotonac


barney

Preporučeni Komentari

Kako da popravim kalotu kod visokotnca iz zvučne kutije Dynaudio A62. Posle intervencije nekog lepog deteta, ljubi ga majka, kalota je ostala ulubljena.Usisivačem sam je izvukao, ali ostaju mala ulubljenja. Pokušao sam da ih izvučem vakumom, i trakama selotejpa, ali kada skinem selotejp, udubljenje se momentalno vrati. Da li imate ideju kako da rešim problem?Jedan od ideja je da otvorim zvučnik i da potisnem mala ulubljenja na spolja. Ne verujem da će to da reši problem, jer mi se čini da je tu pukao lak koji postoji preko membrane. Da li neko zna, koji lak mogu da koristim za ovo, ili ako neko ima neku drugu ideju... Unapred, mnogo hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

otvori ga formiraj mekani sundjer precnika i oblika kalote , gurni na unutrasnju stranu kalote , prilepi selotejpomostavi preko noci i vidi da li se ista poboljsaloako ne bude trajno - uzmi Damar i tanko premaziimas ga u prodavnicama slikarske opreme i nekim papirnicama - cetvrtaste pljosnate bocice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odšrafi visokotonac iz kutije. On na sebi ima tri šrafa bliže kaloti. Odšrafi i njih. Polako podigni masku na koju je prikačena kalota. Izravnaj udubljenje sa zadnje strane prstom i stavi malo vate. Pažljivo vrati masku gde joj je mesto pazeći da kalem uđe u magnetni procep. Nema silovanja, već sve polako. Zašrafi tri šrafa što drže prednju masku i magnet zajedno i vrati visokotonac u kutiju.

EDIT: Al je brz ovaj deda... :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

otvori ga formiraj mekani sundjer precnika i oblika kalote , gurni na unutrasnju stranu kalote , prilepi selotejpomostavi preko noci i vidi da li se ista poboljsaloako ne bude trajno - uzmi Damar i tanko premaziimas ga u prodavnicama slikarske opreme i nekim papirnicama - cetvrtaste pljosnate bocice

Puno hvala...Damar imam (ja sam slikar :), samo me brine da damar ne reaguje sa lakom koji je već na membrani, i da mi ne napravi grudvice?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

probaj prvo sa sundjerom i bar 12 sati da stoji pod pritiskom ( naravno blagim ) ako to ne pomogne - Damarnije on nista losiji od original laka nemoj premazivati vesanje - accordion , nego samo krivinu kaloteslikaru ........ nijedan !:buehehe::cheers:( ako ti se vise svidi zvuk sa damarom - premazi i drugu kalotu :Viannen_loungelizard: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

conditional "ako" ........... sto ne znaci da ce sigurno biti promene

Dobro:Kako subtle način da se napomene da premazivanje Damar-om može da menja zvučnik...Dopao mi se Tvoj, pomirljiv ton... Onako, korpuskularan...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U kom smislu mislite da će da se promeni zvuk? Otežavanjem membrane dobiću manju osetljivost zvučnika, i verovatno tiše gornje frekvence? Možda onda i ne treba dirati ništa, a da detetu, ljubi ga majka, pozdraviti majku više puta... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neces nista otezati sa damaromdo not worry previse - to su samo zvucnici ...... sreca pa nisu toliko osetljive i fine sprave kao sto nam prodaje fifi reklamna masinerijasam si rekao da si ispravio kalote usisivacem i vrljao selotejpom po njima - a ne primecujes razliku izmedju levog i desnog

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

He, he - Korpus je telo, a partikula je cestica (u smislu: delic) ;)

corpuscule:1.a. An unattached body cell, such as a blood or lymph cell.b. A rounded globular mass of cells, such as the pressure receptor on certain nerve endings.2. A discrete particle, such as a photon or an electron.3. A minute globular particle.particule, nom fémininSens 1 Petite partie.Sens 2 Constituant élémentaire de la matière [Physique]. Synonyme corpusculeSens 3 Petit mot invariable qui ne peut s'employer seul (préfixe, suffixe). Anglais particleSens 4 Préposition précédant un nom de famille. Anglais nobiliary particle
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...