Jump to content

KABLOVI


VukJov

Preporučeni Komentari

"E, jebaga, kude stuce bre" tema na fifiju? :scratch_head:

Hoćeš Ljubin ili Pajin broj? Pozovi pa ih pitaj.. :Viannen_loungelizard:Nego hajde zaista da se probamo vratiti na temu..ja sam duduk za elektroniku ali mi je Sipijevo objašnjenje koje je doduše sada nestalo krajnje logično...da li postoji nešto slično barem u pokušaju da opravda usmeravanje ili je to zaista toliko trivijalno..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

usput - primetio sam da se ona stranica (u kojoj je vule opet krenuo da uci pameti perjanice domace periodike ) naprasno menja .........

Obrisase celu temu - pa koji sam im krasni pis'o onoliko objasnjenje - ocigledno tamo liderima nije stalo do toga da narod nesto nauci, neznalicama je lakse manipulisati...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kasno si ga sacuvao

ne vidi se Juma

mada - i Juma mu tu dodje kao Don Kijote ...... prePotemkinove su ti te vetrenjace .

Evo ti ga Juma, 'bo ti on svastiku :buehehe: :

"W. Studer: Single-ended audio signal (činč) je jednosmerna pulsirajuća struja...

Sipi: To je oksimoron i budalastina. Upravo ova vrsta lupetanja je ono zasto ozbiljan svet audiofile smatra dilejama.

Vrsta konektora (činč) ne odredjuje prirodu signala koji provodi.

Audio signal je jedino, samo i uvek naizmenicni napon promenljiv u vremenskom, frekventnom i amplitudnom domenu.

Direktivnost vodova je posebna tema i o njoj moze biti reci tek kad se bavimo signalima frekvencije reda velicine GigaHerca, tj. kada fizicka priroda signala pocinje iz talasne da prelazi u partikularnu.

Dakle, please, bez lupetanja napamet, jeste da je na taj nacin lako varati neuke i prodavati im svasta, ali na duge staze to cini jako losu uslugu zajednici."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e - nek' si mu reko za tu partikularnu ........ :sarcastic_hand:

Je l' to ono što su mene učili: korpuskularno (corpuscular)...? Ma, to je, bre, čestično... Talasate, bre, česticama...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Obrisase celu temu - pa koji sam im krasni pis'o onoliko objasnjenje - ocigledno tamo liderima nije stalo do toga da narod nesto nauci, neznalicama je lakse manipulisati...

Možda je i pod broj 1. da se ne vidi kako se Willi nalupetao. Očigledno "managment foruma" ima mlogo visoko mišljenje o sebi...bez pokrića, naravno. Kakva ekipa. :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda je i pod broj 1. da se ne vidi kako se Willi nalupetao. Očigledno "managment foruma" ima mlogo visoko mišljenje o sebi...bez pokrića, naravno. Kakva ekipa. :buehehe:

da ga ima, ne bi brisao...ima nesto u vezi dostojanstva, samo ne mogu da se setim sta ? :sarcastic_hand: jos grdje ovako..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma ajde nije to bitno - nego zaludno ispravljanje krivih drinajesmo li bolji ili gori od njih tamo uopste nije bitno .bitno je da su oni tamo a mi ovamo i da tako mora da budeimamo mi ovde dovoljno zabave/gluposti/sujete i bez gledanja u tudju avlijujednostavno - statistika pokazuje neumoljivost zivotnih zakona i prakse .e sad - generalni kriterijumi , ciljevi i nacini mogu da nam se razlikuju ..... i treba da nam se razlikuju .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na istom, malom i uskom prostoru zivimo i znamo se, istim hobijem se bavimo, iste interese i zanimanja delimo - srecemo se. Zato mi smetaju nadobudne/prazne/lazne price koje dezavuisu ideju cele zajednice - da se zna i postigne vise, da se prestane sa obmanama i mistifikacijama koje zloupotrebljavaju ljudsko poverenje i dobru volju.Da smo bogati delili bi pare tamo gde smo zainteresovani - ovde dajemo doprinos koji mozemo, delimo ono sto znamo i umemo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a znam ja to Sipi

no - vidis da svaki put kad neko odavde postuje kod njih - sa takvim i samo takvim interesom - opet ispadne da upadas u tudji zabran i pisas nekome u pojilo ;

kao i uvek - napadnu te da trazis musterije ( koje ispod zita sigurno i daju svajserima na popravku - sto mi znamo medjusobno po razmenjenim informacijama ) i slicne stvari .

ne treba mi da me iko tapse po ramenu , niti tebi , e da bi onda eventualno i napisano imalo tezinu argumenta kojeg ne moras krvlju da potpisujes

argumenti se online potpisuju stecenim kredibilitetom i reputacijom .

ne pada mi na pamet da ja reputaciju stecenu iz ciste ljubavi prema zanatu i esnafu stavljam u isti rang sa mastiljarama i onima koji cine da se posteni ljudi sa imenom identicnim njihovom nicku prevrcu u grobovima .

bio ,probao , video da komunikacije nema ;

a sam Bog zna da sam postovao i domacina i domacinsko ;

jedini je Chowek bio normalno bice za komunikaciju i razmenu ideja za dobrobit tadasnje zajednice .

neznanje nije greh - tastina jeste .

a protiv nje i ne mozes bas lako , bar ne kad neko koristi poluge vlasti protiv tebe .

edit:

verovatno je ono sto hocu da kazem - ete ovde napravismo kindegarten -pa ko je voljan da uci i pouci - ovde moze to slobodno - bez igrica i podmestanja .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aman ljudi, rasplakaćete me...temu sam pokrenuo tamo zato što sam pretpostavio da će se neko upecati, nisam ni sanjao da će to biti kapitalac...izmedju nas teza o imbecilnosti usmerenih kablova nije originalno moja već Saletova, ja sam je samo vešto poturio filozofima...iskreno mi je žao što se nisam suzdržao i pustio da se lupeta još par dana ali ni ovako nije loše..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel' to nesto kao:"ne pada sneg da pokrije breg nego da svaka zverka pokaze svoj trag" ?Pa dobro, nije ni to najgori motiv za ucesce na forumu - nek se vidi ko je ko i sta je sta - truba je samo to sto te cesto ponese mracna strana Sile pa gubis kredibilitet zbog jeftinih poena...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...