Jump to content

KABLOVI


VukJov

Preporučeni Komentari

ako su kablovi "obicni" - bez ikakvih RLC korektivnih filtera implementiranh u samom kabelu , odnosno bez ponekad potrebnih posebnih konfiguracija shirma ( na jednom kraju spojen na drugom ne ) , onda je besmisleno usmeravati kabel ;mada - puseci Drinu bez filtera - preferiram da okrecem cigaretu tako da - dok palim i pusim - mogu normalno da citam "Drina" a ne da bude naglavackenaopacke ;korist je three-fold - em se trujem , em uzivam , em se obrazujem/vozdizem ...... sve u isto vreme(sledeci korak u mom vozdizanju je , verovatno , da postanem mod na nekom fifi forumu)ako se nekom svidja da iz slicnih razloga okrece brand kabel - to je dovoljan razlog .ali definitivno nije tehnicke prirode

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ukratko, ima li smisla usmeravati kablove za audio signale obzirom da si isti naizmenični..

Zasto pitas nas?Uzmes "usmereni" i neusmereni kabl.Vezes oci.Zamolis prijatelja da ti random povezuje komponente usmerenim i neusmerenim kablovima.Slusas razlicite muzicke sadrzaje nekoliko puta uzastopce.On napravi lisitng rasporeda a ti listing onoga sto ti se dopalo.Uporedis, ako nisi siguran, odnesi nekom statisticaru da ti uradi hi kvadrat test znacajnosti razlike.Ako je tebi svejedno koji kabl je prikljucen (tj. ne primecujes nikakvu razliku), onda je svejedno...U prevodu, kupi jeftiniji.E, da, jos jedna sitinica. Ako se i tada nadje neka pametnica koja ti soli ideje tipa "postoji razlika ali tvoj sistem nije dovoljno dobar tj. dovoljno skup da bi ti tu razliku primetio" kulturno ga biranim recima usmeris u trista 3.14...m...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ukratko, ima li smisla usmeravati kablove za audio signale obzirom da si isti naizmenični..

ako su kablovi "obicni" - bez ikakvih RLC korektivnih filtera implementiranh u samom kabelu , odnosno bez ponekad potrebnih posebnih konfiguracija shirma ( na jednom kraju spojen na drugom ne ) , onda je besmisleno usmeravati kabel ;

...................................

@second..... O ovome se govori samo zamisli činč i sa desne strane. Ovakvi kablovi imaju itekako svoju funkciju. Možda ne toliko u poboljšanju kvaliteta zvuka koliko u smanjenju degradacije istog.

post-117-0-61468300-1290963539_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasto pitas nas?

Uzmes "usmereni" i neusmereni kabl.

Vezes oci.

Zamolis prijatelja da ti random povezuje komponente usmerenim i neusmerenim kablovima.

Slusas razlicite muzicke sadrzaje nekoliko puta uzastopce.

On napravi lisitng rasporeda a ti listing onoga sto ti se dopalo.

Uporedis, ako nisi siguran, odnesi nekom statisticaru da ti uradi hi kvadrat test znacajnosti razlike.

Ako je tebi svejedno koji kabl je prikljucen (tj. ne primecujes nikakvu razliku), onda je svejedno...

U prevodu, kupi jeftiniji.

E, da, jos jedna sitinica. Ako se nadje neka pametnica koja ti soli ideje tipa "postoji razlika ali tvoj sistem nije dovoljno dobar tj. dovoljno skup da bi ti tu razliku primetio" kulturno ga biranim recima usmeris u trista p.m.

Upravo pokušavam da pobegnem od tog načina ubedjivanja jer se uvek svede na subjektivni doživljaj...lepo bi bilo da dobijem fizičku potvrdu toga, mada ju je Sipi već uobličio...

O ovome se govori samo zamisli činč i sa desne strane. Čisto da bude jasnije pokretaču...

post-117-0-61468300-1290963539_thumb.jpg

Jasno je meni šta je tehnika usmeravanja kabla...mene zanima postoji li dovoljno fizičkih dokaza za pokretanje tužbe protiv proizvodjača...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ukratko, ima li smisla usmeravati kablove za audio signale obzirom da si isti naizmenični..

Usmjeravanje kabela, jedan od najbezveznijih pojmova va ciloj audio prici.Ca uopce znaci usmjereni kabel?????????????????????????????? A proizvodjaci kabela su svitski prvaci u izmisljanju nebulozaTr puno vise smisla ima usmiravat kobasice na pijatu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.....

Jasno je meni šta je tehnika usmeravanja kabla...mene zanima postoji li dovoljno fizičkih dokaza za pokretanje tužbe protiv proizvodjača...

:buehehe: - e ova ti je dobra ....... ce se svede na to ko ce kakvog experta dovede da svedoci na sudu ........

....

Tr puno vise smisla ima usmiravat kobasice na pijatu

cek Barba - to ima smisla !

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cek Barba - to ima smisla !

:drinks:

Je, naravno da ima. Pa zato san tako i napisal. Kobasica ni nikada na obadva kraja bas jednako ili socna ili suha ili masna ili ili ili....................................... za razliku od kabela koji su na obadva kraja isti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jasno je meni šta je tehnika usmeravanja kabla...mene zanima postoji li dovoljno fizičkih dokaza za pokretanje tužbe protiv proizvodjača...

Evo ovako. Ja sam napravio interkonekt kablove kao na slici koju sam postovao. Teorija jeste da se na takav način kabl zaštiti od spoljnih uticaja tj. recimo strujnih kablova pored kojih se nalazi. Kako sam ja čitao do sada, iz tog razloga može doći do bruma koji se kod mene pojavio. Ja sam napravio takve interkonekte ali je brum ostao. Kasnije sam shvatio da je nastao zbog efekta koji se zove ground loop i tu ja ništa nisam mogao uraditi. Dešava se kada su mi na sistem prikačeni DVD i računar na pojačalo u isto vreme. Problem i dalje nisam rešio. Kada hoću da gledam film sa DVD-a, a da mi ide zvuk preko stereo sistema, isključim audio kabl iz kartice. Kada slušam muziku sa računara (što je 90% vremena) isključen je video činč (iz DVD-a u TV, skart ne koristim) kako ne bi bilo bruma... Eto, to je neko moje iskustvo. Da li je zvuk postao bolji ili ne sa usmerenim interkonektima, zaista ne znam. Neki kažu da čuju razliku dok ja uopšte nisam obratio pažnju već sam slušao da li je nestao brum ili ne.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam, of hors... Pročitah negde da i to može stvarati problem, samo ja ne znam kako da ga se rešim...

drugi put ne otkopcavaj DVD ili sta vec - nego izvuci kabel od antene gdegod je vec prikopcanbrum nastaje kao posledica razlike potencijala uzemljenja ( na PC i spravama ) i potencijala gnd kablovske kod mene to zna ici i do 70V :connie_nutzo:resava se kablovskim balun-ima , sto je nista drugo do odvojni trafoili ubacivanjem ker konda i u vod zive i u vod mase od kablovske nekad valjaju DIY varijante ........ ali kod mene to ne radi - izgleda imam pre*eban S/N u kablovskom signalu , pa mu svaka dlaka smeta
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

drugi put ne otkopcavaj DVD ili sta vec - nego izvuci kabel od antene gdegod je vec prikopcanbrum nastaje kao posledica razlike potencijala uzemljenja ( na PC i spravama ) i potencijala gnd kablovske kod mene to zna ici i do 70V :connie_nutzo:resava se kablovskim balun-ima , sto je nista drugo do odvojni trafoili ubacivanjem ker konda i u vod zive i u vod mase od kablovske nekad valjaju DIY varijante ........ ali kod mene to ne radi - izgleda imam pre*eban S/N u kablovskom signalu , pa mu svaka dlaka smeta

ker, voda. živa, baluni, dlake, otkopčavanje... Ništa ja tu ne razumem...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

drugi put ne otkopcavaj DVD ili sta vec - nego izvuci kabel od antene gdegod je vec prikopcan

...............................................

Slažem se ja sa tobom Zenče. Samo ima jedan mali problem. Ako budem isključio antenu, neće moći da svirucka muzika i da bude upaljen Discovery u isto vreme... :(

brum nastaje kao posledica razlike potencijala uzemljenja ( na PC i spravama ) i potencijala gnd kablovske

kod mene to zna ici i do 70V :connie_nutzo:

resava se kablovskim balun-ima , sto je nista drugo do odvojni trafo

ili ubacivanjem ker konda i u vod zive i u vod mase od kablovske

nekad valjaju DIY varijante ........ ali kod mene to ne radi - izgleda imam pre*eban S/N u kablovskom signalu , pa mu svaka dlaka smeta

Dok bi mi ovo verovatno pomoglo kada bih razumeo nešto :D

Hajde ovako...

Kako mogu doći do odvojnog trafoa ? Može li se isti negde kupiti i gde se/na šta stavlja ?

Gde da ubacim keramički kondenzator ? Koja vrednost ?

EDIT:

Hoce da kaze da treba staviti serijski, u oba provodnika koji cine antenski vod po jedan mali keramicki kondenzator (na pr. 1nF)

Evo i odgovora :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

De si Vule, kucho, nema te da navratis :serbvidkakisicl0:Fali ti trubac onaj kao avatar :to_become_senile:

Na slici je, pogledaj bolje...Upravo si svojom nepromišljenom reakcijom rešio bede idiote od preko puta, švajseri su ovog puta izvojevali pobedu u gostima!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kablovska (u Subotici) svakome ko je pokušao da spoji, približi, uključi, ili na bilo koji način iskoristi benefite koje donose digi radio stanice ili filmovi, donela je i blagovolju (glavobolju na kub) odmah nakon priključenja u muzički sistem. Rešavalo se to raznim filterima, blokadama, DC-blokovima, međutim, problemi se ni na jedan od prokušanih načina nisu u potpunosti uklonili. Tu bi lek bio promeniti nešto u sistemu koji vrši distribuciju kablovskog signala.Ako takvih smetnji nema, onda se interkonekt kablovi mogu izvesti na nekoliko manje-više jednostavnih, a već spomenutih načina. Moj sistem nikada nije bio toliko dobar da čujem razliku kada se kabel sa natpisom okrene "pogrešno", stoga, smatram da će u većini slučajeva novac plaćen za razliku u ceni između kabela sa natpisom koji ukazuje na obavezujući pravac kretanja signala i onoga kojem natpis ne služi kao upozorenje o jednosmernom toku saobraćaja, biti uludo protraćen.Sada ću da odštampam ovu rečenicu i dam ćerkici da odnese u školu, da pokaže šta je naprosto nepotrebno proširena rečenica. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...